Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baltika, Baltika Razliwnoje Świeżeje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Baltika, Baltika Razliwnoje Świeżeje

    Kolejne piwo z serii "razliwnoje" z Baltiki. Marketingowo wspierane informacją na etykiecie, że uwarzono je ze słodu z pierwszego zbioru... Hmmm... Qi Hui? (jest taka chińska pływaczka, nawet utytułowana). Ekstrakt 10,5% alkohol 4,0% Niby niepasteryzowane, choć od daty rozlewu producent gwarantuje cztery miesiące bezpiecznej konsumpcji.

    Barwa ciemnosłomkowa, w zasadzie odpowiadająca ekstraktowi. Klarowna.
    Piana biała, o dość drobnej teksturze. Całkiem trwała w postaci milimetrowego kożucha. Na szkle zostawia nieco wzorków.
    Po otwarciu rozszedł się dość wyraźny aromat chmielu. Po pierwszych emocjach i wwąchaniu się w piwo nalane do szklanki wyczuwam dominującą słodową nutę, o dość miękkim charakterze oraz delikatne drożdżowe odcienie. Pewne skojarzenia z piwem niepasteryzowanym faktycznie są.
    W smaku uderza wyraźną, silną nutą chmielu, choć goryczka sama w sobie może nie jest powalająca. Na drugim planie słody, które zaskakują ciepłym, choć nie słodkim, profilem. A spodziewałem się typowego w produktach Baltiki drewna. W posmakach wygasająca chlebowość.
    Nasycenie gazem pasuje, jest na średnim poziomie.
    Zielona butelka, o oryginalnym kształcie, z wytłoczeniami. Oklejona także w zieloną krawatkę i etykietę. Z tyłu prymitywnie zaklejona w 2/3 przez polskiego importera kontra. Mimo, że jest dużo wolnego miejsca na butelce... A ja akurat po rosyjsku lubię sobie poczytać. Kapsel dedykowany serii.

    Całkiem niegłupie piwo. Na duży plus wyrazisty chmielowy klimat oraz przyjemny profil smakowy słodów. Ale żeby aż lansować, że to z "pierwszego tłoczenia"? Bez przesady... 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Last edited by wpadzio; 07-09-2013, 16:57.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Jeśli już piszemy "poprawnie" to powinno być "Świeżeje"
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Ależ jak najbardziej się z tym zgadzam
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎