Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baltika, Russian Imperial Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    Baltika, Russian Imperial Stout

    Piwo z serii "Baltika Brew Collection". Butelka 440 ml (14.88 fl.oz.) $2.99 10% alk./vol.

    Uwarzone 17.07.15 z datą ważnosci do 17.07.16, więc przeterminowało sie wczoraj.

    Kolor: Czarny, w cienkiej warstwie ciemnowiśniowy. Na dnie pływały jakies farfocle.
    Nagazowanie w sam raz, piana dosc obfita, średnio trwała, beżowa.
    Smak: pełny, złożony, wyraźna goryczka, słodyczy w sam raz. W zapachu oprócz karmelu suszone owoce. Bardzo przyjemny RIS, szkoda że kupiłem tylko jedną butelkę, bo już go nie warzą.
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4996

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gambrinus Wyświetlenie odpowiedzi
    Bardzo przyjemny RIS, szkoda że kupiłem tylko jedną butelkę, bo już go nie warzą.
    W najblizszym "ruskim" sklepie kupilem Ci trzy buteleczki, wystarcza?

    P.S.
    Na moich nie ma daty waznosci, wiec nie wiem czy to ta sama seria.
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      A jednak warzą nadal. I poszerzyli dystrybucję, bo początkowo piwo faktycznie trafiało tylko na amerykański rynek. Ja swoje nabyłem w Piotrze i Pawle na warszawskim Ursynowie. Parametry bez zmian, nadal 10% alkoholu w pojemności 440ml. Warka do 08.05.2018.

      Barwa nieprzejrzystego czarnego brązu.
      Beżowa piana o raczej drobnych bąbelkach i sporej tendencji do zostawiania śladów na szkle. Zalega trwale zwartą szumowiną.
      Mocny aromat czekoladowo-lukrecjowy ze słodowymi odcieniami oraz nutą suszonych owoców. Bardzo mocne, zatykające nuty alkoholowe nieco psują wrażenie.
      W smaku jest średnio pełne, oprócz niuansów anonsowanych w zapachu mocne palone ziarno, kawowa kwaśność i cierpkość a także karmel. Wszystko podkreślone bardzo mocną i długą goryczką oraz rozgrzewającym alkoholem.
      Nagazowanie średnie, odczuwalne. Piwo odbija się alkoholowym tchnieniem.
      Butelka 440ml z buraczkową etykietą, stylizowaną na rzemieślniczą i z podpisem piwowara Dmitrija Afanina. Na kapslu minimalistycze logo Baltiki.

      Dość męczące w odbiorze piwo. Jest wyjątkowo jednostronne z powodu silnego alkoholowego oblicza. Te spirytualia w znacznej mierze odbierają przyjemność degustacji, czyniąc z tego RISa raczej wyzwanie dla miłośników charakternych trunków z innej półki cenowej. 6 w skali 1-10.
      Last edited by wpadzio; 20-12-2017, 13:11.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Kolor wiśniowy wpadający w czerń. Piana beżowa, niezbyt obfita, z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając dziurawiła.
        Aromat lekko słodkawy. Owszem są nuty palone: kawowo-czekoladowe do tego karmelek, nuty winne i brandy. Cały efekt psuje alkoholowa nuta.
        W smaku dominuje "palonka": kawa z gorzką czekoladą. Dochodzą do tego nuty winne i brandy. Finisz leciutko kwaskowy. Wyraźny alkohol, rozgrzewa i szczypie na języku. Jego współ-zasługą jest narastająca z kolejnymi łykami goryczka (palono-alkoholowa).
        Gdyby nie wyczuwalny i drażniący momentami alkohol - byłby naprawdę świetny RIS!

        Comment

        • Kolesław
          Senior
          • 03-2004
          • 1130

          #5
          RRIS:
          Attached Files

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2292

            #6
            Bardzo przyjemna wyraźnie popiołowa czekolada + wyraźna goryczka tylko co z tego kiedy zbyt mocno wychodzi alkohol w spirytusowej wersji i zabija po chwili przyjemność spożycia.
            Świeża warka. Ważne do kwietnia przyszłego roku. Gdybym jeszcze dorwał gdzieś sztukę wziąłbym na leżak.
            Znalezione wśród silnej reprezentacji rosyjskich piw Baltiki na Strefie Kibica w Auchan- 6.99 zł.

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #7
              Kolor ładny nieprzejrzysty, dziwna pojemność, silenie się na kraft, przez jeden z większych koncernów, piana minimalna. W zapachu obiecujący, wiśniowy, odrobina cynamonu, ale też i tona karmelu. W smaku nie jest lepiej, tona karmelu przykrywa wszystko, więc owszem alkohol ukryty, ale nie przez piwowara kunszt, tylko karmel. Smak wodnisty, raczej taki Russian country porter czyli porter z Kraju Rad.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎