Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Efes (Piwowarnia Moskwa), Staryj Mielnik Kriepkoje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    Efes (Piwowarnia Moskwa), Staryj Mielnik Kriepkoje

    6,5% alk. i (chyba) 15% ekstr. Nie znam cyrylicy, więc ta piętnastka nie jest potwierdzona. Kolor i smak też wskazuje bardziej na 12, ale kto wie...

    Piwko w szczupłej, wysokiej butelce o ciekawym kształcie. Zapach słodowy, w tle słodkie owoce. Smak podobny - dominacja słodyczy, typowo słodowy pils, nieco inny niż te do których przyzwyczaili mnie wschodni sąsiedzi. Chmiel i goryczka w całkowitym odwrocie - niestety dla mnie to dyskwalifikacja. Pije się ciężko, bo słodycz zalepia, wysycenie też nie jest wysokie co potęguje uczucie ciężkości. Na pewno to piwo nie nadaje się jako napój orzeźwiający. Ogólnie jest smaczne, ale to nie to czego szukam w piwie. W dodatku piana mizerna i nietrwała. Nie jest dobrze. Bez powtórki.
    P.S. Ładna szata i kapsel.
    Attached Files
    Last edited by wrednyhawran; 25-05-2011, 23:57.
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #2
    Kriepkoje

    Kolor: Złoty.
    Piana: Średniowysoka, szybko opada do cienkiej warstwy. Chwilę później strzępki i cieniutki pierścień.
    Zapach: Słodowy z delikatnym chmielem w tle. Lekko miodowa nutka pojawia się nieco później.
    Smak: Również słodowy, wręcz lekko słodki początek z wyraźną goryczką średniej mocy. Niezbyt treściwe jak na 15-stkę. Nie jest niesmaczny, ale niczym nie zachwyca.
    Wysycenie: Średniowysokie, później trochę łagodniejsze.
    Opakowanie: Jak na fotce powyżej.

    Zapachem i posmakiem przypomina mi nieco Staropolskie Mocne.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • erudyta
      Senior
      • 11-2008
      • 189

      #3
      Aktualny wygląd.
      Co do samego piwa to odczucia podobne jak kolega powyżej, więc nie będę się powtarzał. Zakupione w Niemczech za 0,79 €
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎