Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Mahnat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • michioso
    Senior
    • 10-2002
    • 112

    #16
    Obolon Magnat

    Kolejne piwko od wschodnich sasiadów jakie miałem okazje pić Import oczywiście własny, jak to odbrze mieć blisko do Ukrainy
    Kolor: Jasny bursztynek, duzy mankament to słaba pianka, która szybko znika z ufelka. Dośc dobrze nagazowany. Zapach świeży, czuć nutke chmielu i goryczki. Dobre piwko na ugaszenie pragnienia. Szkoda, że u nas w Polsce to piwko kosztuje ponad 5 zł, a u naszych wschodnich sąsiadów w przeliczeniu na nasze jedynie 2,10 zł. No, ale cóż jeśli chcemy popróbować jak piwko smakuje w innych regionach Europy trzeba troszke za to zapłacić.

    Comment

    • Lacriferno
      Senior
      • 07-2005
      • 783

      #17
      Piwo godne, by do niego powrócić, jedynie cena mało zachęcajaca - grubo ponad 4 zł w Tesco.
      Kolor: ciemnozłoty. 4.5
      Piana: po przelaniu imponujaca, śnieżnobiała i zbita. Niestety, pierwsze pozytywne wrażenie psuje jej krótka żywotność (niecałe 2 min.). 3.5
      Zapach: mocno chmielowy. 4.0
      Smak: orzeźwiający, wyraźnie chmielowy z intensywną goryczką. Nieco kwaskowate. 4.0
      Gaz: w porządku, bąbelki są do końca aktywne. 4.5
      Opakowanie: butelka 0,5 z ładną etkietą, na szyjce i kapslu złota folia podkreśla ekskluzywność piwa. Tylko w czym się ta ekskluzywność ma przejawiać? W cenie? 4.5
      Last edited by Lacriferno; 23-01-2006, 12:28.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #18
        przepyszne piwo z dobrą pianką, z solidnym nachmieleniem w niezgorszej cenie 3.30 zł. oj brak mi takich w Polsce.

        Comment

        • ergie
          Senior
          • 05-2004
          • 1041

          #19
          Chodziłem koło tego piwa od jakiegoś czasu, w końcu dzisiaj spróbowałem. Posmakowało mi momo że jasne, momo ze z wyraźną goryczką mimo że pils. Ale co ja tam wiem, przeca nie znam się na piwach.
          Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
          ------------------------------------------------------------------
          Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #20
            dzisiaj rzucilo mi sie w oczy to piwo w hypernovej wiec pomny dobrych opinii o obloniu zdecydowalem sie na zakup kontrolowany za 3.59. co tu duzo mowic i powtarzac przedmowcow - bardzo dobre piwo! tylko chyab nierowne, skoro niektorym udala sie piana, mi niestety jak i wiekszosci nie. ale i tak warto sprobowac!

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • KrzysiekM
              Member
              • 05-2006
              • 78

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
              dzisiaj rzucilo mi sie w oczy to piwo w hypernovej wiec pomny dobrych opinii o obloniu zdecydowalem sie na zakup kontrolowany za 3.59. co tu duzo mowic i powtarzac przedmowcow - bardzo dobre piwo! tylko chyab nierowne, skoro niektorym udala sie piana, mi niestety jak i wiekszosci nie. ale i tak warto sprobowac!
              Spieszę donieść, że występuje również w warszawskiej Gelerii Mokotów (w Albercie). Ceny nie pomnę (bo kupowałem z masą innych rzeczy).

              Niemniej, faktycznie jest to bardzo prawidłowy pilsik z intrygującym zapachem (chiel+owoce?). Śliczny, złocisty kolorek i dobry smak.

              A co do piany... to niestety faktycznie szybo znika (piwo było schłodzone, generalnie już przy wlewaniu do kufelka piana nie urosła jakoś szczególnie mocno).

              (Ciekawostką jest to, że dla mojej lepszej połowy to właśnie jest zaletą - żona nie lubi piany i zawsze jest zadowolona, jeśli naleję piwo tak, że jest jej minimum lub wcale ).

              Piwko zdecydowanie godne polecenia (dobrze schłodzone musi być świetne na upał.. tylko gdzie ten upał.. póki co siedzę w polarze brrr...).

              Pozdrawiam - K.

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #22
                A ja mimo wszystko nie uznaję tego piwa za jakąś rewelację Kolor może być. Piana też. Jest przegazowane - siada gazem na żołądku. Opakowanie na 5, ale smak i zapach wydają mi się wyjałowione. Jest to zwykły goryczkowy pils. Czym bliżej dna kufla tym bardziej wydaje się puste a jego smak przypomina o zgrozo Lecha Brakuje mi jakiegoś słodowego posmaczku albo czegos wyjątkowego. Odstaje daleko od oryginalnego lanego Grolscha - mojego ideału tego gatunku.

                Moja ocena 3.8 Szczerze mówiąc wolę piwo z Lwówka Śląskiego od tego Obołonia.


                PS
                Fajny babol na kontrze polskojęzycznej etykiety: Warzone jest przez ponad 30 dni Przypomina mi to hasło reklamowe: Dłuuugo warzone. Muszę zajrzeć na egzemplarz z etykietą po ukraińsku, bo domyślam się, że to byk tłumacza.
                Last edited by Shlangbaum; 13-11-2006, 00:34.

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • rumianman
                  PremiumUżytkownik
                  • 10-2006
                  • 23

                  #23
                  a ja cenię browar Obołoń, a Magnat obok Aksamitowoho jest moim ulubionym. gdyby Żywiec smakował jak ten ukraiński Magnat... marzenie.
                  swoją drogą, kto pamięta piwo Magnat z ś.p. browaru Dojlidy?

                  Comment

                  • GioCare
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 137

                    #24
                    "Magnat", dzięki osobliwej recepturze i technologii, charakteryzuje się wyszukanym smakiem i aromatem.
                    Piwo należy do klasy Premium. Przed jego spożyciem trzeba koniecznie ochłodzić je do momentu pojawienia się na etykiecie słowa "Obolon". Nadzwyczajną jakość tego piwa podkreśla wyjątkowo ekskluzywna etykieta. Dzisiaj "Magnat" sprzedawany jest we wszystkich regionach Ukrainy, eksportuje się go do Rosji, Mołdawii i Polski.
                    ╔═╗
                    ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                    ╠═║║║╬║╩╣╔║
                    ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                    ════╚╝══════════

                    - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                    "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                    http://www.kp.pl/

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #25
                      A nie lepiej napisać coś własnymi słowami?
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        przepyszne piwo z dobrą pianką, z solidnym nachmieleniem w niezgorszej cenie 3.30 zł. oj brak mi takich w Polsce.
                        chyba zakupię kolejny raz, bo tym razem smakowało jakoś przeciętnie. Dobre, ale nie rzuca na kolana. Nie czuć tego "zielonobutelkowego" zapachu. To przynajmnie tyle dobrze.

                        Comment

                        • mavierk
                          Junior
                          • 01-2009
                          • 12

                          #27
                          postanowiłem dzisiaj spróbować tego piwka - kolor - ciemna słomka, piana - z początku całkiem obfita, jednakże po 30sek nic z niej niemalże pozostało (kożuszek przy ściankach).
                          W smaku goryczka idealna dla mojego podniebienia. Dodatkowo bardzo dobre wysycenie
                          Jak dla mnie mocne 4.

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #28
                            Foto:
                            Attached Files
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                              chyba zakupię kolejny raz, bo tym razem smakowało jakoś przeciętnie. Dobre, ale nie rzuca na kolana. Nie czuć tego "zielonobutelkowego" zapachu. To przynajmnie tyle dobrze.
                              zacytuje z kontry: "Piwo jasne Obołon 'Magnat'. Elitarne i wybitne - po prostu szlacheckie piwo. Warzone jest przez ponad 30 dni na wodzie artezyjskiej wydobywanej z jurajskiego poziomu i najlepszych gatunków słodu jęczmiennego, chmielu i ryżu z dodatkiem cukru. Zrównoważony smak, piękny kolor i gęsta piana ..."

                              moja opinia kwestia smaku i odbioru piękna jest sprawą indywidualną, ale o gęstej pianie to można zapomnieć a ustęp o elitarności i wybitności w kontekście ryżu i cukru uważam za zwykła kpinę. kupiłem ostatni raz!

                              Comment

                              • bier-man
                                Junior
                                • 03-2009
                                • 24

                                #30
                                Kupiony w "Społem". Powiem szczerze, że piwo przyzowite a nic poza tym, piana faktycznie nie za gęsta.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎