Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Deb's, White Ginger

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Deb's, White Ginger

    Włochy są jednym z liderów rzemieślniczego piwowarstwa, nie dziwi więc wysyp wszelkiej maści mikrobrowarów. Deb's di Maccarone Maria z Caramanico Terme w Abruzji swoje początki miał wiosną 2014 roku. Produkuje piwa górnej fermentacji, niefiltrowane, i niepasteryzowane, a do swoich wyrobów stosuje w większości lokalne surowce. Aktualnie w ofercie jest pięć tytułów, które postaram się sukcesywnie zdegustować i skreślić o nich kilka słów.
    White Ginger to, jak nazwa wskazuje, belgijski witbier z przyprawami, wśród których mamy kolendrę i imbir. Piwo ma 4,8% alkoholu.

    Barwa brązowo-pomarańczowa. Dość mętna.
    Biała piana o sporych bąblach. Szybko i głośno umyka w niebyt, zostawiając obrączkę wokół szkła i dziurawe naśnieżenie na powierzchni.
    Rześki aromat, przypominający nieco oranżadę. Sporo przypraw, trochę słodowych i biszkoptowych nut. Nosem wyczuwa się dodatkowo bardzo duże nagazowanie.
    W smaku imbir kradnie show. Piwo jest przede wszystkim właśnie takie przyprawowe, przy czym poza imbirem daje się rozpoznać również wyraźny anyż. Sporo mydlastych odcieni, dość słodyczy, a także pszeniczne zbożowe nastroje i cień drożdży zamykają profil smakowy.
    Nagazowanie, jak już pisałem, jest wysokie, aczkolwiek w osi czasu wyraźnie spada, czyniąc pod koniec konsumpcji piwo lekko anemicznym.
    Butelka 330ml z bardzo ładną, elegancką etykietą, którą zdobi wizerunek stylizowanej sowy. Szkoda, że kapsel golas.

    Jak lubię witbiery, tak ten mi specjalnie nie zasmakował. Przyprawy zdominowały charakter, czyniąc to piwo nieco nieznośnym w odbiorze. Dodatkowym minusem jest kwestia piany i nasycenia gazem. Na początku szaleństwo a potem klapa. W sumie zatem jakieś 6 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎