Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Deb's, Sotto Sopra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Deb's, Sotto Sopra

    Sotto Sopra, czyli do góry nogami, to jeszcze jedno piwo z założonego w 2014 roku browaru rzemieślniczego Deb's di Maccarone Maria z Caramanico Terme, w środkowych Włoszech. Piwo, zgodnie z nazwą, trochę przewrotnie łączy ze sobą styl saison wraz z zasypem żyta. W składzie dodatkowo bliżej nie określone przyprawy. Jest niepasteryzowane, niefiltrowane i refermentowane w butelkach. Zawartość alkoholu to 5,8%.

    Barwa bursztynowo-miodowa. Mocno mętna.
    Drobnopęcherzykowa żółtawa piana. Długo i powoli redukuje się do zwartego kożuszka, przy okazji oklejając ścianki szkła.
    Aromat zbudowany z owocowych, głównie cytrusowych estrów. Na drugim planie zbożowe, nieco ostre nuty słodu i żyta oraz wyczuwalna ziemistość.
    W smaku na pierwszy "rzut oka" piwo przypomina pszenicę. Jednak po chwili pozwala dostrzec znacznie wyraźniejsze, ostrzejsze klimaty ziarniste żyta. Obok nieco przytłumionych owoców pojawiają się charakterystyczne z kolei dla witbiera przyprawowe i mleczne nastroje. Jest i wyraźny kwasek i kremowa aksamitność, a także ziemiste odcienie i pewna doza goryczki.
    Nagazowanie średnie, odczuwalne.
    Butelka 330ml, nieco inna niż pozostałe jeśli chodzi o etykietę. Tym razem jakaś niezła bardacha w zwierzyńcu. Oczywiście sowa musi być Kapsel nagusieńki.

    Jak dla mnie najlepsze obok Big Bang piwo z Deb's. Ciekawe połączenie składników, które implikuje skojarzenia z jeszcze kilkoma innymi stylami piwnymi. Ale najważniejsze, że jest smacznie i bez wad. 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎