Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwowarnia, American Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Piwowarnia, American Weizen

    E: 13 Blg.

    Piana, kolor i etykieta jak na zdjęciu piwowara http://browar.biz/forum/showpost.php...&postcount=228. To z lewej

    Aromat mocny, chmielowy, z wyraźną nutą owoców tropikalnych (na pewno ananas) i powiewem skoszonej trawy. Po pierwszym uderzeniu i oswojeniu się, pod spodem wyczuwalny słód w postaci lekko słodkawych, a i delikatnie warzywnych nut.
    W smaku leciuteńka kwasowość i przeplatające się nuty słodowe i goryczkowe. Te ostatnie mocne (wręcz pikantne) na początku i łagodniejące wraz z przełykaniem piwa.
    Wysycenie nieco za niskie ale nie przeszkadza w degustacji.

    Bardzo smaczne piwo i ciekawa interpretacja stylu. Obłędnie dobry aromat. Gdyby ze smaku ująć nieco goryczy i zastąpić ją słodowym ciałkiem byłoby świetne a tak jest tylko bardzo dobre

    PS: E-prezesie, test na mój daltonizm sensoryczny - czy to była butelka z części chmielonej na zimno? Bo ja bym tak zdecydowanie obstawiał.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    Tak, ta wersja jest chmielona na zimno. Tej "bez" praktycznie już nie mam, a i tak nie była tak smaczna.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Cieszę się, że "wypadło" ci z plecaka akurat przy moim miejscu na kanapie
      Dzięki!

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19165

        #4
        Wypadło . Rozmawiałeś z Tomkiem, więc Ci nie chciałem przeszkadzać, a mnie się paliło na tramwaj.

        Chmielenie do delikatnej poprawki. Cascade i Centennial pewnie zostaną, bo je lubię, a spróbuję Mosaica i Willamette zamiast Boadicea i Smaragd. Zwiększę dawki na koniec a zminimalizuje na goryczkę.
        Last edited by e-prezes; 24-05-2013, 21:46.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19165

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Tej "bez" praktycznie już nie mam, a i tak nie była tak smaczna.
          Dziwnym trafem udało mi się dziś odebrać 'graty' z Cynamonu, gdzie był pokaz warzenia i serwowałem tam to piwo. Dwie małe butelki się ostały, ale jest już mocno przegazowane, drożdżowe i aromat nie tak intensywny jak w tej wersji z cichej chmielonej na zimno (to tak tytułem komentarza).

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎