Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

MJP, VII, P'strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    MJP, VII, P'strong

    Otworzyłem wreszcie to piwko bo już dość długo stało w piwnicy.
    Spodziewałem się ciemnego, mocnego piwa ale takiej czerni to jeszcze nie widziałem. Zero przepuszczalności światła . Smoła w szklance Piwo wydaje się gęste i treściwe. Piany niestety praktycznie brak - po nalaniu pojawia się nalot i utrzymuję się przez chwilę. Nagazowania nie da się zauważyć przez tą czerń ale w ustach czuć delikatną ruchliwość drobnych pęcherzyków. Zapach dość słodki ale przyjemny (trochę mało chmielowy). Smak słodkawy i mocny ze słabym palonym dodatkiem na koniec. Piwo przypomina raczej portera bałtyckiego niż stouta moim zdaniem.
    Ogólnie dobre, treściwe, zimowe piwo ale spokojnie mogłoby jeszcze poleżakować.
    Dzięki Maciek
    Last edited by JAckson; 08-02-2005, 09:22.
    MM961
    4:-)
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2
    Wydaje mi się, że nosi ono nazwę: "asfaltowe", całkowicie zasłużenie. Takiej czerni to ja jeszcze nigdy w życiu nie widziałem, tylko czarna dziura może się równać. Nawet światło silnej latarki nie ma najmniejszych szans się przebić.
    Piana pokaźna, drobnoziarnista, ciemna - w pierwszej chwili przy nalewaniu nie widać gdzie kończy się piwo, a zaczyna piana. Nie utrzymuje się do końca picia - ale to piwo sączy się bardzo powoli.
    Zapach bardzo intensywny palonego słodu.
    W smaku silna goryczka pochodząca od ekstraktu barwiącego, później pojawia się słodycz, a na końcu, dopiero chwilę po przełknięciu czuć delikatnie chmiel. (Delikatnie porównując do poprzednich smaków.) Gęste, bogate w smaki, ale chyba na szczęście nie uderza do głowy (przynajmniej ja jeszcze nie czuję).

    Nie wiem co mnie podkusiło, by otworzyć to piwo w upalny wieczór. To jest napój na długie zimowe wieczory. Ale od dawna ciągle mnie nęciło i nie wytrzymałem...
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎