Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czterej z Portierni i Pils - Double Pumpkin Stout, warka #37

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    Czterej z Portierni i Pils - Double Pumpkin Stout, warka #37

    Piwo próbowane podczas pewnej sesji degustatorskiej w składzie: Marusia, Fteo, Slavoy, Ja.

    18blg

    POmimo, że z butelki 0,33 na każdego przypadła część niewielka było to świetne doświadczenie.

    Zapach bardzo przyjemny, ale nie typowo stoutowy tylko wpadający w portera.
    Piana bardzo ładna z ciekawymi efektami przy nalewaniu jak przy stoucie nasycanym azotem Pierwszy raz widziałem coś takiego w piwie domowym - rewelacja.


    Nagazowanie odpowiednie dobrze podtrzymywało pianę

    Smak naprawdę mnie zaskoczył. Nie był to typowy stout tylko bliżej portera. Naprawdę pyszny, esencjonalny.

    Etykieta całkiem ciekawa, o tematyce dość posępnej, w tonacji ciemnej odpowiedniej do tego piwa.


    Jedno z najlepszych piw domowych jakie piłem w życiu.

    A piwko dość świeże - data warzenia 30.10.2005.
    Co może poprawić dalsze leżakowanie nie wyobrażam sobie.

    Proponowałem odkupienie skrzynki tego piwa od Marusi ale się nie zgodziła

    Moja ocena: 5+
    MM961
    4:-)
  • Alchemych
    Senior
    • 12-2003
    • 349

    #2
    Ponieważ nie przepadam za ciemnymi piwami, to nawet nie miałem na nie ochoty. Jednak po spróbowaniu stwierdziłem że jest świetne i że zrobię podobne . Tylko w słód czekoladowy i monachijski się zaopatrzę. Przed zajrzeniem do przepisu myślałem że to było dekokcyjne zacieranie, no i się myliłem. Jak i co do chmielenia. Po prostu wielkie pozytywne zaskoczenie

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Cieszę się bardzo - czyli zamrożenie na kość mojemu stoucikowi nie zaszkodziło, to i dopiero numer....
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Wielki_B
        Senior
        • 02-2005
        • 1968

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
        Cieszę się bardzo - czyli zamrożenie na kość mojemu stoucikowi nie zaszkodziło, to i dopiero numer....
        Na forum nie jestem specjalnie lubiana osobą przez Marudkę, ale na przekór niej sie wtrącę :
        "zamrażanie" piw wydaje się dobrym posunięciem, choć wygląda na to, że w tym przypadku niechcianym. Nota bene kombinuję, jak do własnych potrzeb w moich "Mińskach" ustawić temp. w przedziale 0 do - 3 st. C.

        Wracając do tematu, wygląda na to, że tego rodzaju piwa wychodzą Ci znakomicie (o rany! - Dlaczego ja tak łechtam Twoja prózność?! ).
        Piłem w Pszowie Twojego stouta. A że było to dawno, to zapamietałem to piwo (jestem dżentelmenem, więc nie powiem, że było jedyne! ) jako bardzo dobre. Wręcz jakby było świetnym Milk Stoutem (choć nie miało laktozy). Nawet zapamietałem numer tej warki.
        Naprawdę Marudko strzelam teraz w ciemno - to była warka # 18.

        PS. I tak mnie wkurzasz!

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Piwo to Marusia przekazała mi bardzo pokrętną drogą i za to

          Kolor Czarny. Piana drobnopęcherzykowa. Kożuszek utrzymuje się do końca. W zapachu występują owocowości, paloności i coś karmelowego. W smaku pełne, choć nie pozostawia uczucia pełności na żołądku, co przy takim ekstrakcie jest WIELKIM plusem. Ewidentne nuty orzechowe jak na oatmeal stout'a przystało (łączą w sobie pozytywną kwaskowatość z goryczką i treściwością słodu czekoladowego ). Pojawia się niekiedy smaczek alkoholowy. Etykieta odważnie mroczna A poza tym dzięki temu piwu wreszcie dorwałem butelkę Zwierzyńca do kolekcji

          Bardzo dobre piwo. Kiedyś muszę takie zrobić

          Dzięki Marusia

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            Zamieszczam zdjęcie etykiety.
            Attached Files

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              opakowanie [bdb]: ładny, nie zużyty bączek, z czarnym kapslem bez opisów i wysmakowaną graficznie etykietą.
              nagazowanie [db]: dość mocne, po otwarciu piana natychmiast wyłazi z butelki,
              piana [bdb]: ciemnokremowa, gęsta lecz nietrwała, początkowo bardzo obfita, opada już w czasie nalewania. Pozostawia skromny kożuszek i plamy na ściankach szklanki.
              zapach [db+]: w pięrwszym zaciągnięciu dominuje zapach mocnego portera, przez który po chwili przebija się palone ziarno.
              barwa [bdb]: prawie czarna, piwo nieprzejrzyste nawet pod żarówkę.
              smak [db+]: zaskakująco łagodny, brak posmaków "porterowych", skojarzenia z kawą zbożową. Po pewnym czasie w głebi jamu ustnej stabilizuje się delikatny smak węgla drzewnego. Chmiel głęboko ukryty, śladowy.

              wrażenie ogólne: doskonałe piwo, nie tak wytrawne jak guinness, nie tak ciężkie jak porter bałtycki. Wrażenie bardziej porterowe niż stoutowe, stąd te niewielkie minusiki przy niektórych kategoriach.

              ocena ogólna: bdb, z zastrzeżeniem, że praca jest świetna, ale nieco nie na temat

              Comment

              • joelka
                Senior
                • 03-2005
                • 817

                #8
                Butelka typu bączek z rewelacyjną etykietą trafiła do mych rąk jakiś czas temu. Dłużej nie miałam cierpliwości czekać

                Nagazowanie: odpowiednie. Czyli bez wybuchów po otwarciu butelki ale i bez nadmiernego szczypania w język.
                piana: z początku sprawiała wrażenie gęstej ale momentalnie opadła. Za to kolor rewelacyjny tej piany: "kawa z mlekiem"
                kolor: kawa bez mleka
                zapach: najpierw karmelowy, a potem już śladu po słodkości nie ma.
                smak: subtelna paloność, rozgrzewa gardło.


                Dziękuję za mozliwość spróbowania dobrego piwa

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  Ech ale dobre piwo.
                  Piana tak jak u poprzedników, zaraz po otwarciu zaczyna opuszczać butelkę. Po przelaniu do szkła opada szybko jednak nie końca, pozostawia wianuszek
                  Gazu w sam raz. Bardzo ciemne, nie przejrzyste.
                  Smak bardzo fajny - palony, porterowy. Zapach podobnie porterowy.
                  Bardzo, bardzo dobre.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • lzkamil
                    kierowca bombowca
                    • 01-2003
                    • 3611

                    #10
                    Ciemnobrązowe, nieprzejrzyste, mętne, gazu niewiele ale piana niesamowitej wielkości i bardzo trwała.
                    Zapach bardzo palonosłodowy, trochę gorzkiej czekolady, minimalnie wyczuwalne owoce?
                    Smak to już bardzo mocna gorzka czekolada, w posmaku jakieś ślady owoców i trochę rozgrzewającego alkoholu. Znakomite mocne treściwe piwko.
                    Etykietka klimatyczna jak to z CzPiP.

                    Dzięki Marusia
                    Attached Files
                    Last edited by lzkamil; 30-04-2007, 23:53.
                    Lepszy jabol pod okapem
                    niż GŻ, CP i KP !


                    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                    Comment

                    • Ahumba
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 8962

                      #11
                      Minęło ponad 5 lat od uwarzenia przez Marusię tego piwka.
                      I właśnie dziś razem z Darkiem K podczas rozlewania naszego porterka wzięliśmy na warsztat DPS.

                      Piana taka jak na zdjęciu powyżej, co zresztą Darek utrwalił na zdjęciu.


                      Choć po przełknięciu czuć było trochę "piwniczkę", wypiliśmy je z wielkim smakiem.
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10737

                        #12
                        Podczas porządków znalazłem dzisiaj butelkę tego piwa za miesiąc będzie miało 8 lat.Zaczekam z degustacją
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                          Podczas porządków znalazłem dzisiaj butelkę tego piwa za miesiąc będzie miało 8 lat.Zaczekam z degustacją
                          Mój wpis jest sprzed prawie 8 lat. Ech. Anteks powinieneś urządzić sesję porównawczą
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎