Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Joelka, warka #5

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    Joelka, warka #5

    Na kapslu data (butelkowania?) 25.09.2005, brak opisu tej jednej warki w temacie warzelniczym autorki.
    Piwo jaśniutkie, piana słaba - ale do końca utrzymuje się krąg, nagazowanie początkowo silnie szczypie w język, a potem się normuje.
    W smaku typowy goryczkowy pils, ale z jakimś dodatkiem, którego nie mogę zidentyfikować. (Chyba za dużo już dziś wypiłem.)
    Smakowicie orzeźwiające - powinno było postać do lata.
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
  • joelka
    Senior
    • 03-2005
    • 817

    #2
    Tiaaa ja zawsze na kapslu podaję datę butelkowania żeby wiedzieć ile jeszcze ma postać do otwarcia Ale zmartwiłeś mnie brakiem piany bo akurat 5teczka miała najbardziej trwałą pianę z moich dotychczasowych otwartych piw

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #3
      Poprawka oceny po prawie rocznym leżakowaniu: piana bardzo wysoka, drobnoziarnista, trwała. Nagazowanie olbrzymie. Smak wyśmienity.
      Warto było potrzymać w piwnicy!
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        zapach: brak
        barwa: jasnożółta
        nagazowanie: duże, piwo "kipi" z butelki po otwarciu.
        piana: obfita, niezbyt gęsta, biała, ale nietrwała, szybko opadająca do cienkiego pierścienia przy ścianach szklanki.

        smak: mleczna łagodność, brak efektów kwaskowatych gazowo - estrowych. Niewyczuwalna goryczka, właściwie piwo bezsmakowe.

        wrażenie ogólne: mało charakterystyczne piwo, nie dające przy spożyciu wrażeń smakowych. Bardzo dobre na upały jako napój orzeźwiający. Doskonale sprawdziłoby się jako piwo sieciowe.

        ocena: 4.

        Last edited by Krzysiu; 12-03-2007, 09:25.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎