Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prądnicka Piwowarnia Plebejska e-prezsa, warka XXX - Alt Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    Prądnicka Piwowarnia Plebejska e-prezsa, warka XXX - Alt Bock

    Piwo o ekstrakcie 16 Blg. Co do mocy, to nie napisał e-prezes ale konkretna

    Piwo ciemne - bardzo ciemny bursztyn, prawie brunatne. Piana drobnopęcherzykowa, po 30 minutach była jeszcze sensowna obrączka. Zapach słodowy, brak paloności mimo Carafy I i III, czuć lekko także chmiel. W smaku lekka karmelowość rozbita przez głęboką goryczkę, która zostaje raczej na wewnętrznych ściankach policzków niż na języku. Lekkie posmaczki alkoholowe i... coś jakby imbirowego Chyba przypadek, ale smakuje ciekawie, może to od chmielu tak zalatuje (jak chmieliłeś e-prezesie ?). Nagazowanie bardzo delikatne ale źle to na smak nie wpływa. Opakowanie, jak poniżej na zdjęciu (tyle, że lekko etykietę oberwałem ). Piwo mi smakuje. Nie narzekaj Tomek, że nie udało się.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
    eee, no i nici z alt bocka...
    - piwo bardzo fajne na zimę Daję mu 4.
    Attached Files

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19168

    #2
    już zapomniałem jaki miał smak, a ostatnia butelka wyszła na giełdzie goryczka, rzeczywiście spora stąd taki dziwny ostry smak.
    btw, jak ktoś dostał butelkę oznaczoną na kapslu XXXI i PPP to jest ten altbock tylko mi się kresek za dużo zrobiło XXXI bez PPP to następne piwo alt, na tych samych drożdżach.
    Last edited by e-prezes; 04-03-2006, 13:18.

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Faktycznie piwo bardzo ciemne. Pod silne światło wiśnia jak w porterach, tylko mętne jak pszenica. Piana koloru kawowego, niezbyt obfita, ale dywanik trwały. Zapach palono chmielowy, bardzo zachęcający. Wysycenie dobre nawet pod koniec piwa. Smak bardzo dobry i złożony. W pierwszym momencie taki palony lekko przechodzący następnie w mocną goryczkę. W ustach przez chwilę utrzymuje się bardzo miły posmak Altowy, taki owocowy. Do końca trzymało ładnie smak. Czuć w nim moc (chyba z 7%), ale nie alkohol.
      Jak dla mnie (faktycznie moje pierwsze wypite piwo domowe, wcześniej tylko kosztowałem) piwo było doskonałe. Mocne goryczkowe piwo. Wedłóg mnie nazwa doskonale oddaje charakter tego piwa.
      Prezesie, równie udanych wyrobów na przyszłość
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19168

        #4
        ten altbock to taki trochę z przypadku, ale generalnie jestem z niego zadowolony. polecałem wypić go teraz a nie za rok gdyż stał by się pewnie zbyt wytrawny po takim czasie.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎