Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prądnicka Piwowarnia Plebejska e-prezesa, warka XLII

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    Prądnicka Piwowarnia Plebejska e-prezesa, warka XLII

    Piwo ciemne jak większość piw e-prezesa

    Piana pozostawia ślady na ściankach kufla. Drobnopęcherzykowa. Pozostaje do końca jako obrączka i plamy. Zapach ciężki słodowo-kwiatowo-owocowy. Nagazowanie w sam raz (nawet dość intensywne jak na domowe piwa - w takim sensie, że rozpuszczone w piwie i ładnie równomiernie uchodzi do końca a nie wypierdziela przy otwarciu). Smak niesprecyzowany, ciężkawy, wyraźne są karmelowości i owocowości. Lekki posmaczek alkoholowy.

    Piwo trzeba dla właściwej oceny spróbować drugi raz po dłuższym wyleżakowaniu (czy mogę zatem jeszcze jedno dostać ). Myślę, żewyewoluje w strone bardziej wytrawnego.

    PS
    Pierwsze piwo e-prezesa nie licząc ostatniego Kaprysu, które nie jest lekko kwaskowate

    PS2
    Piwo znów wypiłem wcześnij niż sobie tego e-prezes życzył

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
    ...Piwo trzeba dla właściwej oceny spróbować drugi raz po dłuższym wyleżakowaniu...
    Chyba nie opłaca się czekać!!

    Ja właśnie spożywam i tak:
    Co od razu uderza to kompletny brak gazu! A co za tym idzie i piany. Kolor bardzo ładny ciemny rubin z przebłyskami lekko wiśniowymi. Smak słodowo-drożdżowy(ciut za bardzo), ale dobry. Zapach lekko palony z minimalną drożdżową nutą.
    Bardzo dobry ciemniak (jak każdy od E-Prezesa) tylko co z tym gazem?
    Last edited by cielak; 03-08-2006, 23:31.
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      A ja właśnie w tym tygodniu piem drugi raz i piana była fajna. Tomek mówił że owsianych płatków wsypał do zacieru. Smak się wyłagodził. Fajne piwo, tylko czemu cielak, gazu nie miałeś, jak ja miałem ? może e-prezes do każdej butelki osobno cukru sypie i wychodzi nierówno

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
        ...tylko czemu cielak, gazu nie miałeś, jak ja miałem ? może e-prezes do każdej butelki osobno cukru sypie i wychodzi nierówno ...
        Bo ja to wiem?!!!
        U mnie naprawdę gazu było mikroskopijnie!
        Może z tym cukrem to prawda.
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          Cielak dostaniesz drugie może zapomniałem do jednej wsypać? nie wiem? no i jak na kapslu nie było litery C (lub była E) to znaczy, że ekstraktu słodowego. literka G oznacza glukozę, ale w tej warce nie stosowałem.
          Last edited by e-prezes; 04-08-2006, 09:07.

          Comment

          • Jaroslav
            Senior
            • 10-2005
            • 967

            #6
            Już od pierwszego spojrzenia na butelkę, widać że e-prezes
            podchodzi do warzenia bardzo profesjonalnie. Etykieta nie posiada
            wielkich fajerwerków graficznych (które najczęściej jedynie przeszkadzają), jest natomiast schludna i zawiera wszystkie ważne informacje. Jednym słowem
            duży plus za opakowanie. Dalej jest coraz lepiej. Po otwarciu butelki nozdrza
            cieszy wyraźny słodowy zapach. Woń piwa sprawia, że nie można doczekać się
            pierwszego łyku. Barwa także bez zarzutu, określiłbym ją jako mahoniowo - kasztanową.
            Piana początkowo dość obfita, redukuje się do ponad centymetrowej warstwy, pięknie
            osadzając się na szklance.
            SMAK: Bardzo ciekawy początek, na który składa się owocowa nuta (Ania twierdzi,
            że jakby czereśniowa). "Słodkawość" przechodzi w delikatną goryczkę
            połączoną z nutami orzechowo - karmelowymi. Gdzieś pomiędzy ty wszystkim swoje
            miejsce znajduje lekki kwaskowaty posmaczek, który pozostając w dalekim tle nie burzy
            harmonii smaku tego pysznego piwa. XLII utwierdza mnie w mojej fascynacji ciemnymi
            dwunastkami.

            Odwiedzając Kraków i mając do wyboru piwo e-prezesa a Ciemne z CK Browaru, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że wybrałbym domowe. Gratuluję.

            Comment

            • Jaroslav
              Senior
              • 10-2005
              • 967

              #7
              Dodam jeszcze zdjątko piwa
              Attached Files

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                U mnie gaz jest, delikatny, przyjemny - taki lubię.
                Zapach wyrażny, jakby kwiatowy. Owoce w nim są tak jak pisze Shlangbaum, ale w tle.
                W smaku także wyraziste, złożone. Tu nuty karmelowe ale na pierwszy plan wybija się jakby... brzoskwinia.
                Bardzo fajne
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Gambrinus
                  • 06-2001
                  • 696

                  #9
                  Moj egzemplarz gazu mial w sam raz. Piana trwala, bezowa. Aromat przypalonego slodu zdominowany przez owocowo- estrowy bukiet. W smaku delikatna goryczka, lekko kwaskowe, slodyczy nie wyczulem. Mysle, ze byloby idealne do popijania malzy, albo innych morskich zyjatek. Bardzo dobre.
                  Popieraj małe browary!!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #10
                    Kolor mocno ciemny, porterowy. Piwna niewielka, kawowa. Zapach delikatny. Ciemne słody i drożdże, owoce, taki domowo piwny. Smak, przede wszystkim nuty od ciemnych słodów, trochę smaczków domowych i leciutka goryczka na koniec. Przyjemny słodowy posmak. Wysycenie bardzo, bardzo dobre. Do samego końca fajnie go czuć. Opakowanie z „klasyczną” etykietą Piwowarni Prezesa. Piwo dobre, troszkę piana słaba, ale dla mnie to drugorzędny parametr. Otrzymałem go 9 sierpnia i chyba faktycznie stało się jak Shlangbaum wyżej pisał bardziej wytrawne niż na początku, i dobrze.
                    Dzięki e-prezesie .
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #11
                      akcja czyszczenie piwniczki, cd

                      chyba nie dodam wiele więcej - przegiałęś z palonymi słodami e-prezesie piwo ma silne klimaty podpalane ale te są dziwnie ukryte w otoczce owej miękkiej konsystencji tego piwa. brakuje mi zdecydowanego zakończenia - piwo końcu łyczka piwo jest... nijakie, bo gryczka występuje (delikatnie) jeszcze przed przełknięciem...

                      dzięki wielkie za możliwość spróbowania e-p!
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        Po takim czasie to ono musiało zwytrawnieć do tego stopnia, że jest nijakie

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #13
                          nie marudź, mogłem jeszcze potrzymać dłużej
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎