Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mark 33 - Belgian ale (warka nr 9)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    Mark 33 - Belgian ale (warka nr 9)

    Dalej prohibicja, a my dalej próbujemy :
    Tym razem piwo Marka 33, Belgian Ale, 15,5 Blg

    Barwa: mocnej herbaty z cytryną
    Piana: lekko kremowa, gęsta, niesamowicie długo utrzymująca się na powierzchni piwa (piwo skończone, a piana cały czas zalega)
    Klarowność: średnia (a może znowu "lodówkowe" zmętnienie?)
    Nagazowanie: dosyć wysokie
    Zapach: słodowo - owocowy, z lekka cytrusowy, z delikatnymi nutami chmielowymi
    Smak: Pełny, bardzo bogaty, wyraźnie słodowy, delikatnie owocowy z bardzo wyraźną i mocną goryczką

    Ogólnie: Bardzo udany ale, typowo w stylu belgijskim. Może goryczka nieco mocniejsza niż w typowych belgijskich ale's, ale ciekawie urozmaica to piwo. Jak to fajnie, że całe dwie butelczyny trafiły w nasze ręce Zaczyna nam się podobać ta prohibicja

    I jeszcze fotka:
    Attached Files

  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    #2
    rzeczywiście goryczka jakby wysoka, ale mimo braku schłodzenia piw trzyma fason. Mętne, a i owszem... Zapach "belgijski" wypiła mi prawie wszystko siostra, ale w tym wypadku jest co żałować.
    Last edited by e-prezes; 20-06-2006, 21:21.

    Comment

    • messer
      Member
      • 10-2005
      • 80

      #3
      Piwo było podarkiem z okazji tegorocznych Wrocławskich Warsztatów Piwnych. Przetrzymane z racji olbrzymiego natłoku obowiązków i zajęć, czekało na swoją chwilę.
      Dosyć mocno nagazowane ale bez przegięcia, pianka wspaniała, goryczka istotna. Smak - wyraźnie słodowy - taki jak lubię.
      Bardzo, bardzo smaczne piwo (trafiłeś w mój gust Marku33) - dziękuję! Mam nadzieje, że odwdzięczę się w przyszłym roku. Zabieram sie do roboty

      PS. Trochę mało atrakcyjne tło na zdjęciu :/
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎