Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Milicki Browar Rynkowy,#8 - Pils domowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Milicki Browar Rynkowy,#8 - Pils domowy

    Ekstr. 12 blg, alk. 4.6 %. Rozlew 23.01.2007
    Niezwykle gładki i łagodny pils.
    Piana wzorowa, duża, drobnopęcherzykowa czapa, opadająca do trwałej półcentymetrowej zasłony na powierzchni z czubkiem po środku -> całkiem niezłe nasycenie (przyszedłem po 20 minutach i jeszcze na powierzchni utrzymywała się pianka i bąbelki z dna leciały).
    Kolor jaśniutki, ciemnosłomkowy. W zapachu taka domowa nutka, ale bardzo przyjemna. W smaku umiarkowana goryczka, zakryta słodową treścią. Wszystko jedwabiście przyjemne. Piłem ciut za ciepłe (ok. 15*C), ale bardziej schłodzone byłoby przedniejsze. Szczerze polecam!
    Last edited by e-prezes; 06-03-2007, 20:32.
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    dzięki e-prezesie za ocenę.
    Tak naprawdę to myślałem, że ten pils się nieudał. Początkowo był całkowity brak gazu a i w smaku było jakieś dziwnie słodkawe. Po przeczytaniu twego opisu sięgnąłem po buteleczkę i stwierdziłem, że to piwo coraz bardziej się zmienia w porządanym kierunku.

    Cieszę się, że ci smakowało zwłaszcza, że było to pierwsze moje piwo uwarzone z zacieraniem.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Pije właśnie mojego Pilsa zabutelkowanego 23.01.07
      Czyli prawie dwa miesiące temu.
      Smak wyborny. Zapach słodowy cos w stylu Lwówka tylko lrzejszy.
      Nagazowanie idealne, butelka pół litrowa też juz się nagazowała, co się bałem, że wogóle się nienagazuje w związku z kłaczkowaniem drożdży podczas cichej. Osad w butelce drożdżaków - pyłek na dnie.

      Piana - konczy się kufel, dywanik, na początku gęsta, bita śmietana.

      Pyszne piwo, zwłaszcza, że wróciłem z Tyskiego.

      Szkoda e-prezesie, że potrzymałeś go dłużej, to już jest inne piwo.

      i to wszystko na S-23
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎