Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Milicki Browar Rynkowy, #11 Pils domowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Milicki Browar Rynkowy, #11 Pils domowy

    Piwko otrzymane od jacera, w ramach wymiany barterowej
    Skład taki. Ekstrakt 12%, zawartość alkoholu 4,6%.

    Piana - początkowo średnioziarnista, obfita. Po chwili redukuje się do 0,5 cm drobnopęcherzykowej warstwy. Resztki pozostały do samego końca degustacji.

    Kolor - piękny, jasnozłocisty, mętny. Po prostu cudo.

    Nasycenie CO2 - spore, choć zdecydowanie w normie. Piwo nie ma tendencji do opuszczania butelki. Gdyby to nie była refermentacja, tylko nasycenie CO2, to pewnie byłoby ostre, a tak jest fajne mięciutkie.

    Smak - świetne, orzeźwiające. Goryczka dyskretna - jest, ale jakby jej nie było. Bardziej niż goryczkę chmielową, przypomina wytrawność. Piwo jest chyba dość głęboko odfermentowane, bo jest leciutkie w smaku. Wiem, że 12tka, to żaden mocarz, ale jakby nie było etykiety to bym powiedział, że to pyszna 10tka. Zresztą nasza (piwowarów domowych) precyzja pomiaru pozostawia tyle do życzenia, że pierun wie...

    Opakowanie - klasyczna etykieta z Milickiego Browaru Rynkowego, dość ascetyczna w formie, choć bogata w treści - jest nawet skład. Mi zabrakło jedynie daty warzenia, jest data rozlewu. Zabrakło mi też nr warki na etykiecie, jest za to na kapslu, czyli w sumie się czepiam

    Podsumowując, bardzo dobre piwo, wspaniale smakowało w popołudniowym skwarze. Ze swej strony dodałbym trochę więcej chmielu. Choć muszę przyznać, że takie mniej goryczkowe piwo ma jak najbardziej rację bytu.
    Attached Files
    blog.kopyra.com
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    zarumieniłem się, choć wiem, że skromność to cecha miernot

    Następnym razem poprawie etykiety. Zdjęcie super, podoba mi się.

    No własnie, chyba będę dodawać więcej chmielu, albo przejde w przyszłym sezonie na szyszki - bardziej smakuje mi ich aromat i smak.

    Cieszę się, że smakowało. Gdy będę w Obornikach to moge cuś jeszcze podrzucić.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎