Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Milicki Browar Rynkowy, Warka #13 Pils domowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Milicki Browar Rynkowy, Warka #13 Pils domowy

    Piana: obfita, choć niezbyt tęga, ładnie oblepia szkło.
    Kolor: mętne, drożdże skutecznie przyciemniają kolor piwa. Swoją drogą, to użyte w tych 3 pilsach drożdże słabo kłaczkują. Co prawda ja lubię z drożdżami i tak też nalewam, ale za bardzo nie miałem jak nalać klarowne.
    Nasycenie CO2: solidne, mocno szczypie w język, oczywiście jak na standardy refermentacji.
    Smak: dość ubogi, jest goryczka, ale piwo smakuje jakoś tak jakby było za mocno odfermentowane. Może nie jest wodniste, ale jakieś takie bez wyrazu. Żeby była jasność piwo nie ma wad sensu stricte, ale dwa poprzednie pilsy z MBR mnie tak oczarowały, że gdybym ich wcześniej nie pił to może ocena byłaby wyższa.
    Opakowanie: plus za etykietę, pomimo, że z pewnymi brakami informacyjnymi.

    Podsumowując jest to solidne piwo, bez konkretnych wad, ale też bez tego błysku, który miały piwa #11 i #12.
    Attached Files
    blog.kopyra.com
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Smak: dość ubogi, jest goryczka, ale piwo smakuje jakoś tak jakby było za mocno odfermentowane. Może nie jest wodniste, ale jakieś takie bez wyrazu. Żeby była jasność piwo nie ma wad sensu stricte, ale dwa poprzednie pilsy z MBR mnie tak oczarowały, że gdybym ich wcześniej nie pił to może ocena byłaby wyższa.

    To prawda, odfermentowalo do 2Blg.

    Drożdże do Bohemian Lager. W przyszłym sezonie będę testować inne.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Aż otworzyłem w celu porównania z Twoim opisem. No tak, jest jakieś takie nie pełne w smaku. Piane za to miałem baaardzo wielką, musiałem spijać kilka razy żeby nalać resztę z butelki.

      No ciekawe, dlaczego to wyszło inne. Tamte warki odfermentowały do 3Blg.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎