Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Natoliński Szlachecki, Brown Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kentaki
    Senior
    • 10-2002
    • 452

    Browar Natoliński Szlachecki, Brown Ale

    Pierwsze piwko wylosowane z paczki od Maidenowca.
    Przy nalewaniu do szklanki wydawało się, że piany nie będzie, ale po mino upływu czasu na powierzchni nadal cienki dywanik. Zapach przyjemny, bez obcych niepożądanych akcentów, fajny delikatnie kwiatowy. Kolor mocny, ciemny brąz, prawie porter. Smak oj mocny, prawie bez chmielu, czuć palony słód i trudny do sprecyzowania akcent, może wędzonkę, może torf? Generalnie jak najbardziej pijalne, mocna goryczka zostaje w gardle i przełyku. Z każdym łykiem coraz lepsze, ma swój charakter. Naprawdę dobre piwo, szkoda, że mi ostatnio coś w piwkach nie wychodzi, bo, aż chce się pić. Pewnie nie każdemu by smakowało, ale ja akurat lobię takie klimaty. Na koniec jeszcze test surgerem: wysycenie co2 było mizerne, więc ultradźwięki nie zrobiły burzy w szklance, ale lekki "azotowy" dywanik powstał. Szkoda, że nie ma etykiety. Moja ocena to mocna 5 i tak trzymać Michał.
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    #2
    Z tym piwem jest o tyle ciekawa historia, że zostało przetrzymane 3 miesiące na cichej, przypuszczam, że jedyny powód dla którego się nie zakaziło niczym to to, że dowaliłem do niego 100g target'a Adela była przeciwna takiej siekierze, gdyż nie lubi gorzkich piw, ale jak widać wyszło na zdrowie Wielkie dzięki i czekamy na dalsze recenzje

    A etykiety to od tego sezonu porobimy
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • kentaki
      Senior
      • 10-2002
      • 452

      #3
      To dziwne, bo trudno w nim wyłowić chmiel, ale może. Używałem kilka razy prasowanego targeta i teraz sobie przypominam, że piwa miały właśnie taki torfowy smak, choć zapach tego chmielu jest całkiem inny, może to te ok 10% alfa, a może to drożdżyki? Ważne, że udane piwko i chętnie wniknę w recepturę .

      Comment

      • Maidenowiec
        Senior
        • 07-2004
        • 2287

        #4
        Żebym to ja ją pamiętał Ostatni sezon to była absolutna wolnoamerykanka i warzenie dla samej przyjemności z warzenia. Na pewno jest na drożdżach WLP English Ale. Postaram się sobie przypomnieć co tam było.
        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

        Thou shallt not spilleth thy beer!

        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

        Comment

        • kentaki
          Senior
          • 10-2002
          • 452

          #5
          A pamiętasz jaki był ekstrakt, bo piwko jest treściwe i do cienkuszy raczej nie należy.

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #6
            Jeżeli mnie pamięć nie myli to ok. 16BLG
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎