Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Natoliński Szlachecki, Dunkel Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kentaki
    Senior
    • 10-2002
    • 452

    Browar Natoliński Szlachecki, Dunkel Weizen

    Kolejne piwko od Maidenowca.
    Zdaje sobie sprawę, że nie łatwo zrobić dobrego, akceptowalnego i stylowego ciemnego pszeniczniaka. Mi to się jeszcze nie udało, pomimo kilku prób. To piwko raczej potwierdza moje doświadczenia. Co nie zmienia faktu, że jako ciemniak jest smaczne ale cech klasycznej pszeniczki ma mniej. Piana nikła i zaraz znikła, u mnie to samo. Kolor idealny, opalizujący, mi wychodzą ciemniejsze. Zapach prawie nie wyczuwalny. Nagazowanie właściwe. Smak zdecydowanie lepszy od moich, choć nie czuć goździków a banan tylko delikatnie przebija, to piwko jest smaczne, bez spalenizny, nadmiernej kwasowości i goryczki. Generalnie daje 4 z plusem za treściwość i smak, to piwo naprawdę dobrze wchodzi, jest nawet lekko słodkie i oblepiające usta. Obstawiam na jakąś 14 Blg. Gratulacje Michał dobra robota.
  • kentaki
    Senior
    • 10-2002
    • 452

    #2
    Po lekkim ogrzaniu piwko nabrało więcej cech weizena. Uaktywnił się przyjemny, delikatny zapach i zdecydowanie poprawił się smak. Spokojnie daje 5 i jestem pod wrażeniem. Pycha.

    Comment

    • Maidenowiec
      Senior
      • 07-2004
      • 2287

      #3
      Blisko, 15Blg Dzięki wielkie Aczkolwiek tak jak każde piwo to tylko w połowie moja robota, druga połowa to Adeli sprawa Swoją drogą w zasypie użyliśmy przy tym piwie także słodu Special B, aby zobaczyć co się stanie.
      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

      Thou shallt not spilleth thy beer!

      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

      Comment

      • kentaki
        Senior
        • 10-2002
        • 452

        #4
        Właśnie i pewnie dlatego, że nie używaliście czekoladowego spalenizna nie przytłumiła weizenowości. A jakie drożdżyki trawiły cukry? Muszę i ja pójść tym tropem bo na ostatnim konkursie w Żywcu moja ciemna pszenica zajęła 1 ale od końca miejsce w swojej kategorii. Widzę, że wychodzą Wam mocno ekstraktywne piwka, to nie wada, bo są smaczne i treściwe, bez mało przyjemnej ciężkości czy alkoholowego posmaku.

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          #5
          WLP300, bardzo fajne drożdże. No tak trochę, ale teraz dla odmiany uwarzyliśmy np. dwa bitter'y z czego jeden ma ok. 10,5Blg a drugi ok. 11Blg
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎