Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe piwa na rynku (wyprodukowane W POLSCE) - TYLKO komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
    No to zgłosimy...

    Browar nieznany - Pszczyńskie Niepasteryzowane Szlachetne - eks. 12,0 alk. 4,9%
    Browar nieznany - Pszczyńskie Diablak - eks. 13,1 alk. 6,1%
    Browar nieznany - Pszczyńskie Niepasteryzowane Miodowe - parametry podam wieczorem
    Póki co, to nie wiadomo gdzie to dodać. Coraz więcej takich inicjatyw. Może już czas by wydzielić osobną kategorię browarów kontraktowych? Na świecie to częsta praktyka, chociażby we Francji, Holandii, czy Belgii.
    A my też ich już trochę mamy:
    - Gontyniec
    - Jako
    - Pinta
    - Pszczyna
    - jeszcze coś ?

    Te butelki Pszczyńskiego, to zwykłe zwrotne NRW czy cienkościenne "śmietnikowe" ?
    Last edited by Pendragon; 05-07-2011, 08:58.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi

      Te butelki Pszczyńskiego, to zwykłe zwrotne NRW czy cienkościenne "śmietnikowe" ?
      Zwrotne, kaucja 1zł.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
        Zwrotne, kaucja 1zł.
        Hoho, to jadę do Pszczyny z 5 skrzynkami takich. Będę bogaty
        Last edited by Pendragon; 05-07-2011, 09:04.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Hoho, to jadę do Pszczyny z 5 skrzynkami takich. Będę bogaty

          To było w knajpie bo sklep mi już zamknęli, wziąłem na wynos żeby odkleić ety, zwrot tylko z paragonem

          Comment

          • beerek62
            Senior
            • 04-2010
            • 1037

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
            Browar nieznany - Pszczyńskie Niepasteryzowane Miodowe - parametry podam wieczorem
            alk. 4,2 %, ekstr. 9,0
            Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
            Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10838

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
              alk. 4,2 %, ekstr. 9,0
              Czy aby na pewno jest tak niskie blg?
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • beerek62
                Senior
                • 04-2010
                • 1037

                Odczytałem z etykiety.
                Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  Ja nie chcę nic mówić, ale w takim tempie to śledziowego możemy się spodziewać na wrzesień. Jeszcze tylko zostaje kwestia, kto je uwarzy.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10838

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Odczytałem z etykiety.
                    W porządku, po prostu jestem tym faktem zaskoczony.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Może już czas by wydzielić osobną kategorię browarów kontraktowych?
                      Jestem przeciw. Gdybyś tak zrobił to np Gontyniec Koźlak oceniałbyś non stop jako jedno piwo, a tak rzeczowo i uczciwie oceniasz piwa z dwóch browarów.
                      Zresztą co to jest za browar kontraktowy Gontyniec? Firma, która pod swoim szyldem sprzedaje jako swoje, piwa z innych browarów, tak samo Browar w Pszczynie, tak samo JAKO - która tu jest rozlewnią, nie żadnym browarem "kontraktowym".
                      Pinta jest warzona w Zawierciu więc w czym problem?
                      Idąc tym samym tokiem to piwa Benedyktyńskie powinny być w Browarze Tyniec, a piwa robione dla restauracji też na siłę mozna by podciągnąc pod ten pomysł.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Fiesniak
                        Junior
                        • 07-2011
                        • 3

                        Leżajsk niepasteryzowany

                        Witam serdecznie,

                        Zauważyłem brak jednego z piw, chodzi o Leżajsk niepasteryzowany. Ostatnio dostępny w Biedronce. Niestety przeglądając dzienniczek nie znalazłem tego piwa.

                        Pozdrawiam

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Fiesniak Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zauważyłem brak jednego z piw, chodzi o Leżajsk niepasteryzowany. Ostatnio dostępny w Biedronce. Niestety przeglądając dzienniczek nie znalazłem tego piwa.
                          Poszukaj dobrze, tyle że nie pod Leżajskiem. Przynajmniej się czegoś nauczysz

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Do DP dodałem przed chwilą:
                            - Racibórz: Miedizak
                            - Jabłonowo: Klasztorne
                            - Grybów: Bock
                            - Grybów: Góralskie Krzepkie
                            Pszczyńskich piw nie mogę póki co dodać z oczywistych względów.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23807

                              Możesz dodać na razie same wątki

                              browar nieznany, nazwa piwa
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Niech dodają je ci, którzy pili Przy okazji mogliby kupić trochę Witnicy i zrobić konsumpcję porównawczą.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎