Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wypychanie niedoleżakowanego piwa na rynek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    Przenieście się lepiej do komisji Macierewicza. Tam wasze miejsce.
    Reszta niech sobie poczyta: http://www.michalsaks.com/lezakowanieale/
    Bardzo myrytoryczna uwaga, bardzo nieagresywna, nie tak hejterska jak "przeciwników" Kopyra. Dziękuję za okazaną sztukę konwersacji.

    Niedoleżakowanie było pewnym zniekształceniem dyskusji, które się zdaża, wiadomo, bo sam Kopyr się przyznał, że diacetyl wziął się ze zbyt wczesnego przerwania fermentacji burzliwej. Ale lepiej się czepić jednego aspektu, w myśl zasady, że o innym zapomną...

    Arcie - może już czas zamknąć oba tematy - ten i pożegnanie Kopyra, bo niedługo będziemy do siebie strzelali...
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      Reszta niech sobie poczyta: http://www.michalsaks.com/lezakowanieale/
      Zaczęła się akcja odwracania kota ogonem. Niedługo pewnie dowiemy się, że wszystkiemu winny jest Art, bo jakby głupio nie pytał na forum, to w ogóle dyskusji by nie było, a w ogóle Kopyr zrobił najlepsze piwo na świecie, tylko Koreb w kadzi nabrudził, żeby zmylić dyskutantów.

      Przypomnę może dwie podstawowe moim zdaniem sprawy: po pierwsze piwo ma poważną wadę, jaką jest wysoki poziom diacetylu, po drugie zostało sporządzone ze śmieci, czyli powystawowych chmieli o nieustalonych parametrach. Efektem jest piwo, które wiele osób ocenia jako przeciętne, lub wręcz złe. Cena jest istotnym elementem dyskusji, ponieważ towar niepełnowartościowy zwyczajowo sprzedaje się po obniżonych cenach (chociaż może 8 zł/0,33 to jest już przecena, o to nikt nie zapytał). Dla mnie osobiście sprawa długości leżakowania jest w ogóle nieistotna i nie biorę jej pod uwagę w ocenie całego wydarzenia.

      W tym zamieszaniu ładnie się klaruje podział na rewolucjonistów i kontrrewolucję. Prawdziwi rewolucjoniści nie przejmują się takimi pierdołami, jak jakość, solidność,, odpowiedzialność wobec klienta. Przecież chcieli dobrze, ważne, że lodołamacz rewolucji gna do przodu. Kontra jak zwykle marudzi, sypie piach w tryby, kije w szprychy wkłada, wysysa z brudnych paluchów plotki i sączy jad nienawiści. Ośmiela sę stanąć na drodze postępowi, domagając się dobrego piwa w przyzwoitej cenie, no po prostu skandal i wstecznictwo.

      Tak to widzę. Nikt mnie nie przekona, że wypuszczenie wadliwego produktu może być czymkolwiek usprawiedliwione. I żadne głupie gadanie o hejterstwie nie powstrzyma mnie przed wyrażeniem własnego zdania, tym bardziej, że hejterstwo (cóż za debilne słowo) zarzucają najczęściej osoby z dorobkiem, nazwijmy to oględnie, skromnym.

      Comment

      • pieca
        Junior
        • 05-2011
        • 28

        Wiele browarow w USA wprowadza do sprzedazy IPA po 3-4 tygodniach. Wiadomo ze uzywane sa specjalne techniki zeby piwo bylo "not green" w jak najszybszym czasie.
        Jednym z bardziej popularnych srodkow ktory jes uzywany jest Biofine Clear. Uzywaja go miedzy innymi Cigar City Brewing z Tampy, Terrapin z Athens i wiele wiele innych.


        A clarifier that has received attention on The Brewing Network and is used by several of our commercial brewer friends. Free shipping over $59.

        Comment

        • pieca
          Junior
          • 05-2011
          • 28

          Wiele browarow w USA wprowadza do sprzedazy IPA po 3-4 tygodniach.*

          *Od rozpoczecia produkcji..

          Comment

          • Rzeszowiak
            Piwny Radykał
            • 04-2009
            • 1596

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
            Zaczęła się akcja odwracania kota ogonem. Niedługo pewnie dowiemy się, że wszystkiemu winny jest Art, bo jakby głupio nie pytał na forum, to w ogóle dyskusji by nie było.
            Zmieńmy formę tego forum. Szablon 100 pochwał do wyboru i brak możliwości innych wpisów

            Comment


            • Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika acjon Wyświetlenie odpowiedzi
              Od początku raziła mnie na forum Browar.bizu panująca tu nieuprzejmość. Na każdy post muszą się pojawić dwa posty wyszydzające, trzy które wytkną błąd w pisowni i czwarty z linkiem do internetowego słownika PWN, no i standardowo parę postów tych co muszą wiedzieć zawsze lepiej niż poprzednik.

              Zgadzam się w 100%

              Comment

              • adamsky
                Member
                • 01-2013
                • 51

                Taka nieśmiała propozycja: Jak już mamy taki wątek to może skupmy się na niedoleżakowanych piwach wypychanych na rynek. Bo problem istnieje a trochę bezsensownie został przykryty batalią o Sępa. Sęp to moim zdaniem trochę inna historia, poza tym na ten temat już wszystko zostało napisane (w dodatku wiele razy).

                To rzeczywiście wygląda dość dziwnie jak wątek o niedoleżakowanym piwie skupia się na AIPA.

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  Jak chcecie gadać o niedoleżakowanych piwach, to polecałbym odczepić się od Sępa i zająć porterami bałtyckimi.
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adamsky Wyświetlenie odpowiedzi
                    Taka nieśmiała propozycja: Jak już mamy taki wątek to może skupmy się na niedoleżakowanych piwach wypychanych na rynek. Bo problem istnieje a trochę bezsensownie został przykryty batalią o Sępa. Sęp to moim zdaniem trochę inna historia, poza tym na ten temat już wszystko zostało napisane (w dodatku wiele razy).

                    To rzeczywiście wygląda dość dziwnie jak wątek o niedoleżakowanym piwie skupia się na AIPA.
                    Dokładnie.Część osób nie chce zauważyć, że dyskusja jest znacznie szersza od "Sępa" i Kopyra.
                    Chodzi o to, że istnieją niepokojące przesłanki, że część "rzemieślników" idzie w stronę koncernów (krótkie leżakowanie piw - przyspieszanie enzymami? lub rzucanie piwa nie doleżakowanego) w swoich działaniach. Jednocześnie karząc klientowi płacić jak za produkt rzeczywiście rzemieślniczy.
                    I to jest clou tematu.

                    ps. Ktoś tu rzucał że jak nie mam swojego browaru to się nie mogę wypowiadać (taki był wydźwięk) - czy jak krytykuję ser za smak i cenę to muszę być serowarem a jak mówię, że film nie wart był ceny za bilet to muszę być reżyserem i właścicielem kina?
                    Piramidalna bzdura
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                      ps. Ktoś tu rzucał że jak nie mam swojego browaru to się nie mogę wypowiadać (taki był wydźwięk) - czy jak krytykuję ser za smak i cenę to muszę być serowarem a jak mówię, że film nie wart był ceny za bilet to muszę być reżyserem i właścicielem kina?
                      Piramidalna bzdura
                      Jak twierdzisz, że dla piwa z browaru rzemieślniczego/kontraktowego próg cenowy to X i wszystko co powyżej to drożyzna i pazerstwo to fajnie by było jakbyś pokazał na właśnym przypadku że to nie sa banialuki tylko fakty.

                      Comment

                      • adamsky
                        Member
                        • 01-2013
                        • 51

                        Raz, że ART prosił żeby nie ciągnąć wątku cen.
                        Dwa, że dyskusję o cenie Sępa (jeśli ma się dalej toczyć) pasowałoby przenieść do wątku o Sępie.

                        ceny piw z browarów kontraktowych != problem z niedoleżakowanymi RISami / Porterami

                        Comment

                        • wasyll
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 1823

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adamsky Wyświetlenie odpowiedzi
                          ceny piw z browarów kontraktowych != problem z niedoleżakowanymi RISami / Porterami
                          U nas jeszcze żaden browar kontraktowy nie spłodził RIS'a. W sumie portera chyba też nie.
                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          • adamsky
                            Member
                            • 01-2013
                            • 51

                            sorry, za daleko polecałem
                            zapis "!=" oznacza "nie równa się"
                            chodziło mi o to, że temat cen piw z browarów kontraktowych nie powinien być mieszany z dyskusją o leżakowaniu

                            Comment

                            • bobza
                              Senior
                              • 01-2009
                              • 222

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              Do zastanowienia się nad sprawą skłonił mnie Sęp z Widawy. Ale nie jest to odosobniony przypadek jak chwilę nad tym pomyśleć.

                              Irytuje mnie fakt, że na rynek wypycha się (na siłę?) piwo, które jest ledwie w połowie drogi produkcyjnej i żąda za taki produkt ceny jak za pełnowartościowy import z górnej półki. Wkurzam się na myśl że kolejny tego przykład - Black Hope uwarzony ledwie w grudniu za kilka dni będzie w sprzedaży. I co z tego że piwa te mogą smakować, skoro są jeszcze wg mnie niepełnowartościowymi produktami? Piłem wiele razy uwarzone przez siebie piwo zielone, często było już smaczne, ale przecież nie było jeszcze gotowe i nie przyszło by mi do głowy żeby nim częstować gości. Przykładowe piwa mają 16% ekstraktu a nie zdołały nawet liznąć leżaka. Wydawało mi się że na takie traktowanie piwa pozwalają sobie raczej wielcy producenci tego rynku, sterowani ekonomią a nie prawidłami rzemiosła piwowarskiego. A przecież za te piwa nie płaci się małych pieniędzy. Zbliżoną przypadłością są obarczone także piwa z browarów restauracyjnych, które poza niedoleżakowaniem także często nie grzeszą smakiem jako takim. Idę do niemal dowolnego browaru restauracyjnego - bęc - piwo jasne, prosto z fermentacji do kufla - za dychę. Tyle browarów restauracyjnych otwarto, a jak się zastanowić, to prawie żaden nie ma smacznego piwa, w moim odczuciu najczęściej przez brak stosownego czasu leżakowania właśnie.

                              Nie chcę w takiej rewolucji uczestniczyć
                              ART proszę o konkretna informację o jakich nieleżakowanych piwach mówimy. Wskazałeś w swoim poście dwa konkretne piwa, z których oba nie są niedoleżakowane.
                              Sęp posiada wadę ale nie wynika ona z długości procesu leżakowania, tylko z błędów technologicznych. Co jest bardzo ważne, bo błąd to nie to samo co celowe działanie na niekorzyść konsumenta.
                              Zarzuciłeś mi na forum mając za sobą autorytet administratora oraz pozycję w środowisku, celowe działanie na niekorzyść konsumenta.
                              Uprzedzając wszelkie wypowiedzi chciał zaznaczyć ze jestem związany z AleBrowarem i chciałbym mieć mozliwość zwyczajnej obrony, konsument który przeczyta twój post stwierdzi, że chce go oszukać sprzedając mu nieleżakowane piwo.
                              Last edited by bobza; 08-01-2013, 10:36.
                              http://www.alebrowar.pl/

                              http://www.facebook.com/AleBrowar

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bobza Wyświetlenie odpowiedzi
                                ART proszę o konkretna informację o jakich nieleżakowanych piwach mówimy. Wskazałeś w swoim poście dwa konkretne piwa, z których oba nie są niedoleżakowane.
                                Sęp posiada wadę ale nie wynika ona z długości procesu leżakowania, tylko z błędów technologicznych. Co jest bardzo ważne, bo błąd to nie to samo co celowe działanie na niekorzyść konsumenta.
                                Zarzuciłeś mi na forum mając za sobą autorytet administratora oraz pozycję w środowisku, celowe działanie na niekorzyść konsumenta.
                                Uprzedzając wszelkie wypowiedzi chciał zaznaczyć ze jestem związany z AleBrowarem i chciałbym mieć mozliwość zwyczajnej obrony, konsument który przeczyta twój post stwierdzi, że chce go oszukać sprzedając mu nieleżakowane piwo.
                                Podaj Arta od razu do sądu. Będzie prościej.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎