Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    No to się nie znam. Jak dobrze, że piwowar w Bojanowie również.

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      Tutaj jest wszystko o tym, nie ukrywajmy tego faktu-bardzo młodym stylu
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • fidoangel
        Senior
        • 07-2005
        • 3489

        On się zna bo wie jakie piwo chce warzyć i je warzy ale nazwą na butelce to chyba ktoś inny się zajmuje, ktoś kto lubi kreować rzeczywistość.
        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
          Złe zestawienie - wg Tego kryterium oba adresy powinieneś wykasować, bo w pierwszym hipotetyczny bloger wykazał brak znajomości parametrów stylu
          Dla jednego inka już jest mocno palona, a dla drugiego espresso to zwykła normalna kawa
          Dla niektórych tost ze środkowego ustawienia gałki na tosterze jest wyżyną spalenizny a dla innych skórka z pieczonego ziemniaka to rarytas
          itp.


          Paloności jest mnóstwo a progów jej tolerancji także :]

          nie pisać o BJCP/PSPD tylko o blogierach

          a teorii jak powinien wyglądać styl BIPA/BAIPA/CDA itp. jest już kilkanaście/kilkadziesiąt i pewnie w każdej było trochę racji
          Last edited by dlugas; 07-01-2015, 12:13.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            No nie bardzo, akurat ma to być smak IPA, tylko kolor czarny. Jak jest jakakolwiek paloność, to już jest American Stout. Napisałam o tym po to, żeby Ci zwrócić uwagę, że sam nie bardzo jesteś w stanie ocenić, czy blogerzy piszą bzdury o smakach, czy nie. Ja nie jestem zwolenniczką trzymania się stylów, jednakże jeśli już ktoś coś nazywa nazwą przypisaną do stylu, to piwo powinno spełniać te parametry, a osoba oceniająca brać je pod uwagę.
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              Jakby ktoś chciał sobie zagłosować w ramach rozgrzewki przed plebiscytem b.bizu, to zapraszam.

              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Piktor
                Senior
                • 11-2011
                • 109

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                No nie bardzo, akurat ma to być smak IPA, tylko kolor czarny. Jak jest jakakolwiek paloność, to już jest American Stout.
                No aż tak to jednak nie. Z nowej klasyfikacji BJCP (odnośnie smaku Black IPA):

                The finish may include a light roast character that contributes to perceived dryness, although this is not required.
                i zapachu:

                Very low to moderate dark malt aroma, which can optionally include light chocolate, coffee, or toast notes.

                Comment

                • grzeber
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2868

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jakby ktoś chciał sobie zagłosować w ramach rozgrzewki przed plebiscytem b.bizu, to zapraszam.

                  http://www.malepiwko.pl/wszystkie-wp...e-dziury-2014/
                  Ciekawy niektóre opcje:

                  Człowiek roku
                  • Marek Jakubiak - za inwestycje w Tenczynku i Biskupcu, oraz umiejętne robienie szumu wokół siebie i swojej firmy


                  Faktycznie jest za co stawiać go do nominacji.
                  A jak Artezan czy Spirifer chcą komuś zasadzić kopa to już się robi skandal i żenada. Widać nie tej osobie zasadzają, co trzeba.

                  Czarna dziura roku
                  • Browar URSA Maior - jakość piw i komunikacja z klientami


                  To już naprawdę gorszych browarów nie ma, aby ten jako jedyny znalazł się tu z nazwy?
                  pozdrawiam
                  www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ciekawy niektóre opcje:

                    Człowiek roku
                    • Marek Jakubiak - za inwestycje w Tenczynku i Biskupcu, oraz umiejętne robienie szumu wokół siebie i swojej firmy


                    Faktycznie jest za co stawiać go do nominacji.
                    A jak Artezan czy Spirifer chcą komuś zasadzić kopa to już się robi skandal i żenada. Widać nie tej osobie zasadzają, co trzeba.

                    Czarna dziura roku
                    • Browar URSA Maior - jakość piw i komunikacja z klientami


                    To już naprawdę gorszych browarów nie ma, aby ten jako jedyny znalazł się tu z nazwy?
                    Co do MJ, to jest nominacja obiektywna, a druga część opisu jest z lekkim przymrużeniem oka. Nie da się ukryć, że w ubiegłym roku było o nim głośno na cały kraj. Racja, że zyskał sobie wielu przeciwników (sam też nie jestem jego wielkim fanem), to jednak zdobył sporo poklasku i bądź, co bądź, potrafił skutecznie wykorzystać zamieszanie wokół swojej osoby. No i nie zapominajmy, że kupił dwa browary.

                    Odnośnie URSY - nominacja wynika z akcji z początku ubiegłego roku, która obok BRJ niewątpliwie była najgłośniejszą wizerunkową wtopą 2014, i która praktycznie ciągnie się za nimi aż do dziś. Więc nie wiem w czym problem.

                    Zresztą, zawsze możesz dopisać swoją.
                    Last edited by wrednyhawran; 07-01-2015, 19:53.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ciekawy niektóre opcje:
                      [*]Marek Jakubiak - za inwestycje w Tenczynku i Biskupcu, oraz umiejętne robienie szumu wokół siebie i swojej firmy
                      Beznajdziejna rozgrzewka, kilka przykładów

                      1. stawianie w jednym rzędzie reaktywacji 2 browarów z wypowiedziami Marka na temat adopcji dzieci przez miłośników kakao, co ma wspólnego włożenie grubej kasy w te dwa browary z publiczną ale prywatną wypowiedzią, oceniamy tu sprawy związane z rynkiem piwnym czy tworzymy afery? Może znajdziemy jakiegoś piwowara popierającego PIS i wrzucimy go tego plebiscytu oczerniając za to ze popiera partię gdzie się zrodziła wycieczka madrycka?
                      2. Kontrrewolucja koncernów (Żywiec APA) - dlaczego czarna dziura? przecież to dobry trend, wręcz bym powiedział, że bardzo dobry. Stronniczość blogera jest aż zbyt rażąca, dlaczego za czarna dziurę uważa żywiecką APĘ, a nie np wtopy Twigga?
                      3. Afery z udziałem BRJ i Marka Jakubiaka (etykieta Grand Prix, Michalczewski, wahania jakości piw) - jakoś Bloger, Bartosz Nowak w zbyt rażący i jaskrawy sposób stawia siebie jako tego, który siedzi po stronie rewolucji i jest wyjątkowo nastawiony anty-BRJ. Wahania piw - a takich u rzemieślników nie ma?, że wymienia akurat BRJ i ponownie sprawa z miłośnikami kakao, nie zdziwię się jeśli Bloger Bartosz Nowak też wylewał Ciechana.

                      Mógłbym zacząć komentować pozostałe stronnicze plebiscytowe zajawki ale mi się nie chce
                      Last edited by becik; 07-01-2015, 19:57.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • chemmobile
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 2168

                        Wiesz becik, bo to jest tak: mam bloga i nie zawaham się go użyć (dla własnej korzyści, hehehe ).
                        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                          I tu uwydatnia się przewaga forum, które gromadzi opinie wielu osób, a nie tylko jednej, jak w przypadku bloga. Na 4 amatorskie znajdzie się przynajmniej jedna sensowna ocena. Dzięki temu nie jestem skazany na wazeliniarskie recenzje blogerów. Jeden z lepszych przykładów: "znany" bloger wysoko ocenił pewną rzemieślniczą Black IPĘ, która Black IPĄ nie była; ale skoro jemu smakowała, to wysmarował jej laurkę. Była to jak najbardziej subiektywna ocena, tyle że merytorycznie gówno warta.
                          PS. nie trzeba być sensorykiem, aby obiektywnie ocenić piwo.

                          Rada słabo przydatna dla tych, którzy na co dzień nie brylują na piwnych salonach...
                          Mam wrażenie, że jak na osobę gardzącą blogami czytasz je strasznie często.

                          A kwestia, czy piwo ma być dobre, czy zgodne ze stylem, przewijała się przez to forum już mnóstwo razy. Ja jestem zdania, że piwo ma być przede wszystkim smaczne, a napis na etykiecie jego smaku nie zmienia - chociaż stanowi oczywiście pewną wskazówkę, czego po piwie możemy się spodziewać. Nie jestem "style nazi". Ale oczywiście ktoś może mieć inne zdanie i nie będę przekonywał go do swojego.

                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            A nie za poważnie niektórzy podchodzą do prywatnej ankiety na prywatnym blogu ? Mnie ta ankieta w ogóle nie interesuje, jak mam tracić na coś czas, to znam dziesiątki innych lepszych sposobów.

                            Comment

                            • chemmobile
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 2168

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                              MJa jestem zdania, że piwo ma być przede wszystkim smaczne, a napis na etykiecie jego smaku nie zmienia - chociaż stanowi oczywiście pewną wskazówkę, czego po piwie możemy się spodziewać.
                              Kupując kartonik czy butelkę z napisem "Mleko" spodziewam się mleka w środku. I za cholerę nie będę równie zadowolony i szczęśliwy, jeśli w środku znajdę jednak maślankę, choćby nie wiem jak była pyszna. No sorry, ale nadmierna tolerancja staje się frajerstwem.
                              Last edited by chemmobile; 07-01-2015, 20:39.
                              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                                No nie bardzo, akurat ma to być smak IPA, tylko kolor czarny. Jak jest jakakolwiek paloność, to już jest American Stout. Napisałam o tym po to, żeby Ci zwrócić uwagę, że sam nie bardzo jesteś w stanie ocenić, czy blogerzy piszą bzdury o smakach, czy nie. Ja nie jestem zwolenniczką trzymania się stylów, jednakże jeśli już ktoś coś nazywa nazwą przypisaną do stylu, to piwo powinno spełniać te parametry, a osoba oceniająca brać je pod uwagę.
                                w sumie masz rację
                                Z początku sam twierdziłem, że BIPA, to czarna zwykła (A)IPA, ale takiej na naszym rynku praktycznie nie ma (nie było) to mój mózg przesiadł się na tezę, że BIPA to American Stout


                                Wracając do blogierki.

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                                Kupując kartonik czy butelkę z napisem "Mleko" spodziewam się mleka w środku. I za cholerę nie będę równie zadowolony i szczęśliwy, jeśli w środku znajdę jednak maślankę, choćby nie wiem jak była pyszna. No sorry, ale nadmierna tolerancja staje się frajerstwem.
                                tutaj się zgadzam. Jak kupuje piwo z napisem PILS, a w środku mam smaczniutkiego mętnego słodowego lagerka to można się zjeżyć.

                                Aczkolwiek w przypadku BIPA od zawsze był choas i burdel. Nie tylko na etykietach, bo i w "piwnych organizacjach" także.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎