Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb Wyświetlenie odpowiedzi
    Moim zdaniem zawyżone oceny piw z Dr Brew na ratebeerze to głównie zasługa widzów blog.kopyra.com.
    Tak, też uważam, że jestem ojcem tego sukcesu. Poza tym pamiętajmy, że zawyżone są nie tylko oceny Dr Brew, ale też Birbanta, Pracowni, Artezana, AleBrowaru i Pinty. Jak mawiał Onufry Zagłoba - jam to nie chwaląc się sprawił. I dzięki mnie nie musimy już patrzeć jak to najlepszym piwem z Polski jest Miód Jadwiga z browaru Apis.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Tak, też uważam, że jestem ojcem tego sukcesu. Poza tym pamiętajmy, że zawyżone są nie tylko oceny Dr Brew, ale też Birbanta, Pracowni, Artezana, AleBrowaru i Pinty. Jak mawiał Onufry Zagłoba - jam to nie chwaląc się sprawił. I dzięki mnie nie musimy już patrzeć jak to najlepszym piwem z Polski jest Miód Jadwiga z browaru Apis.
      Cholera, ja za każdym razem myślę, że już przekroczyłeś granice samouwielbienia, ale ciągle jednak podwyższasz poprzeczkę

      Niestety, to taki "sukces" z krótkimi nogami - zgadzam się z autorem wpisu - oprócz oczywiście niefortunnego sformułowania o "mentalności b.bizu", bo wszak nie jest to wina b.bizu, że jest jedynym, który posiada system ocen piw, którym się ludzie posługują i można się nań powołać.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        Cholera, ja za każdym razem myślę, że już przekroczyłeś granice samouwielbienia, ale ciągle jednak podwyższasz poprzeczkę
        Jak to mówią wszelkiej maści tyrani - historia mnie osądzi.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bimbelt Wyświetlenie odpowiedzi
          Artur, z całym szacunkiem, ale nie utożsamiam siebie z tym forum. Szanuję wkład, ale poziom dyskusji zniechęca mnie skutecznie do regularnego zaglądania tutaj.
          Udzielając się tutaj, chcąc nie chcąc jesteś jego częścią i Ty też budujesz ten klimat.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • jaw7
            Senior
            • 10-2012
            • 173

            Dlaczego piwa od doktorów ,pinty,ale browaru itp. nie mają dostawać wysokich ocen? Pamiętam np.piwo żywe z ambera ,ładnych kilka lat temu miało świetne opinie .Teraz prawie zapomniane. Pewnie za rok będą nowe browary i masa nowych piw lepszych i gorszych.I wtedy wszystko zacznie się od początku.

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Biniauer Wyświetlenie odpowiedzi
              A to ten cały ratebeer jest taką wyrocznią?
              Warto by właśnie od tego zacząć.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • domaluj
                Senior
                • 04-2012
                • 303

                Zawsze tak jest, że ocena może być niesprawiedliwa, niewłaściwa i niepokazująca prawdy.
                Problem jest ogólny - np. dlaczego w demokracji głos profesora uczelni jest mniej wart niż dwóch meneli spod budki z piwem (jak mawia Korwin).

                Na RB głos każdego liczy się chyba tak samo - tzn. Amerykanin, zarabiający krocie, mający dostęp do najlepszych piw ma mniejszy wpływ na ocenę piwa niż dwóch Polaków co to sobie spróbowali 2 gorzkich IPA i są znawcami.

                Trzeba brać jednak poprawkę na taką ocenę. Oceny powinny być jakoś wagowane, po to są mechanizmy stosowane w statystyce.

                Żeby potem nie wyszło, że jak wyjdę z psem na spacer, to średnio mamy 3 nogi.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
                  Trzeba brać jednak poprawkę na taką ocenę. Oceny powinny być jakoś wagowane, po to są mechanizmy stosowane w statystyce.
                  Nie wagowane, tylko ważone, ja wiem, że na tym forum ciężko napisać ważone przez Ż, ale jednak tak jest poprawnie w tym kontekście.

                  I te oceny są ważone, tutaj szczegóły.
                  W skrócie, stosują podobną formułę, co portale oceniające filmy (chociaż to pewnie żaden argument, bo przecież to kpina, żeby "Seksmisja" miała 7,8 gwiazdek na takim IMDb, no ale to pewnie Ci nieświadomi userzy z Polski, którzy ocenili ją na tyle samo gwiazdek, co "Krzyk" Michelangelo Antonioniego - co za wstyd przed Ryśkiem, na cały świat).
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    W Biedronce można kupić wino z 90 punktami Parkera to w Żabkach będzie Rowing Jack z 99 punktami z RateBeer a w Tesco "doktory" ze znakiem jakości Kopyra.

                    Hipsterstwo kiedyś zwane szmerglem ma swój urok tylko wtedy kiedy grzeje się w świetle reflektorów

                    Comment

                    • domaluj
                      Senior
                      • 04-2012
                      • 303

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie wagowane, tylko ważone
                      Otóż nie czepiaj się tego słowa, bo wiem co mówię. Ty możesz się znać na piwie, ja się znam na wagowaniu, powtarzam na WAGOWANIU, obserwacji. Mam nawet na to dyplom wyższej uczelni.

                      Może gdyby te oceny były odpowiednio wagowane, a nie ważone, to odzwierciedlałyby rzeczywistość.

                      Comment

                      • domaluj
                        Senior
                        • 04-2012
                        • 303

                        I żebyś się znowu nie czepiał...

                        Średnia ocen może być ważona (patrz wcale nie tak trudno przez Ż), ale oceny poszczególne są wagowane - tzn. dostają odpowiednią wagę, któś nadaje im liczbową miarę poziomu istotności.

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
                          Otóż nie czepiaj się tego słowa, bo wiem co mówię. Ty możesz się znać na piwie, ja się znam na wagowaniu, powtarzam na WAGOWANIU, obserwacji. Mam nawet na to dyplom wyższej uczelni.

                          Może gdyby te oceny były odpowiednio wagowane, a nie ważone, to odzwierciedlałyby rzeczywistość.
                          Ok, zwracam honor. Co prawda, częściej spotyka się oceny wagowe, niż wagowane, ale nie mam powodu Ci nie wierzyć.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Janko72
                            Member
                            • 02-2014
                            • 51

                            Oczywistym jest, że każdy projekt typu Pinta czy Dr.Brew mają swoich wiernych fanów dla których już inne piwa przestały istnieć, utożsamiają się z logotypem i Ci bardziej osadzeni w temacie bombardują tego typu portale ocenami, w drugą stronę też to ma zastosowanie - celowo zaniżane są oceny piw konkurencyjnych craftów (a czasem i oczerniane) w końcu to Beer Wars... Ci co zaskarbili większą ilość fanów będą mieli czym się pochwalić na etykiecie, dobrze dla nich, win is win

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mentalność browarbizowa...
                              no co

                              podobno mamy browarbizowe:
                              -hejterstwo
                              -konspirację
                              -sekty
                              -teorie spiskowe
                              -skale ocen
                              -wojenki pomiędzy kupującymi a warzącymi
                              itp. itd

                              to dlaczego nie
                              -mentalność



                              Last edited by dlugas; 05-02-2015, 12:42.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • kloss
                                Senior
                                • 03-2003
                                • 2526

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                                no co

                                podobno mamy browarbizowe:
                                -hejterstwo
                                -konspirację
                                -sekty
                                -teorie spiskowe
                                -skale ocen
                                -wojenki pomiędzy kupującymi a warzącymi
                                itp. itd

                                to dlaczego nie
                                -mentalność



                                Zapomniałeś o koszulkach.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎