Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    Ja mam od 2000-ego któregoś kiedym zostawił tego kradzieja czasu.

    Plastikowe kubeczki, ba, nawet kieliszki, to chleb codzienny degustacji. Nawet na rękę można nalać i już degustować. Hard life.
    Last edited by Petitpierre; 12-09-2015, 12:06.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      Koktajl i piwo, takie połączenie w blogu: http://ranokoktajlwieczorembrowar.blogspot.com/

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        U docenta ślepy test 3 piw dyniowych. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego o czym można by pisać, gdyby nie konkluzja na koniec w kontekście zmian w recepturze piw z 2015 w stosunku do poprzedniego roku: "Po co robić to samo?"

        ...ano dlatego, że konsument oczekuje, że kupując ten sam zdawało się produkt dostaje nie to co zamierzał kupić. Informacja o zmianie powinna być widoczna na etykiecie, gdyż bez niej konsument jest wprowadzany w błąd.
        Last edited by e-prezes; 03-11-2015, 12:41.

        Comment

        • Krotoszyniak
          Senior
          • 08-2002
          • 516

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Sędziowie najczęściej degustują z plastikowych kubeczków.
          roznie to bywa - to zalezy, jesli impreza naprawde duza to najczesciej plastikowe kubeczki, na regionalnych mialem i mini goblety, i male szkla do testerow no i takze zwykle....
          Admin z Ratebeera
          Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
          Poromotor piwnej Polski na swiat :)

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
            roznie to bywa - to zalezy, jesli impreza naprawde duza to najczesciej plastikowe kubeczki, na regionalnych mialem i mini goblety, i male szkla do testerow no i takze zwykle....
            Plastik, najlepiej ten grubszy, to plastik. Nie będzie ciepły prosto ze zmywarki. Nie będzie pachniał płynem ze zmywarki. Nie będzie go brakowało. Sędziowałem ze szkła i z plastiku. Wolę z plastiku.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • ramidus
              Member
              • 05-2014
              • 93

              niechcacy znalazlem nienowe ale fajne - https://www.youtube.com/watch?v=TfC3oYjQhSQ - taki wstep do piwa zrobiony przez sympatycznie gadajacego kolesia spoza piwnej blogosfery, adresowany do osob nie wkreconych

              Comment

              • Prox
                Junior
                • 01-2013
                • 18

                Smutno tu coś, więc wrzucam 2 rzeczy, które zrobiłem. Jedna poważna, druga mniej

                Kalendarz wydarzeń piwnych. Wrzucam update kiedy się da, ale są tutaj tylko premiery pubowe (lub ogólnopolskie w ramach akcji), festiwale (w tym stricte piwne), jakieś zwiedzania i kranoprzejęcia. Czytelnie i w jednym miejscu.


                Druga rzecz to - z przymrużeniem oka - Generator Stylów Piwnych. Możecie wygenerować sobie cały styl. Polecam hardcore mode dla tych mniej wrażliwych. Planuję też PRO Mode (wypluwać ma parametry: Blg, Alk, EBC, IBU). Jest też opcja, że generator będzie miał w tym trybie wybór dla użytkownika, spośród składowych. Na przykład: jasne, gorzkie, ekstraktywne, mocno owocowe piwo - na tej podstawie generowanie zawężone
                Jedyny i niezawodny generator stylów piwnych. Wygeneruj swoje piwo!


                Generator cały czas usprawniam, aby np. nie było kwiatków typu black cascadian dark ale albo salty gose.

                Comment

                • Shedao
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 900

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prox Wyświetlenie odpowiedzi
                  Generator cały czas usprawniam, aby np. nie było kwiatków typu black cascadian dark ale albo salty gose.
                  Aj tam, naszym kraftsmenom to by nie przeszkadzało, im więcej przymiotników na etykiecie tym lepiej

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    Double Espresso Barrel Aged Lemon Grass Turbo Single Hop West Coast Black India Pale Ale-takiego nie wygeneruje
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • Prox
                      Junior
                      • 01-2013
                      • 18

                      @Petitpierre: potrzymaj mi piwo...

                      Comment

                      • fidoangel
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 3489

                        Generator całkiem, całkiem, ubawiłem się
                        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Wygenerowałem niemal ideał - session dunkelweizen. Ideałem byłoby session hefeweizen albo session desitka

                          Comment

                          • fidoangel
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 3489

                            Ideałem byłby "white porter"
                            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              Tea Smoked Weizen też mi się spodobał
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment


                              • double sour sauerkraut smoked west coast brown ale

                                Ktoś się odważy uwarzyć?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎