Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prox
    Junior
    • 01-2013
    • 18

    Jaki tu spokój, na na na naaaa...

    I wtedy wkraczam ja

    Słuchajcie, zrobiłem pierwszego w Polsce blogersko-piwnego e-booka. Masa roboty jest przy tym i chcę zaprezentować Wam moje dziecko.

    Klik: http://piwolucja.pl/felietony/piwny-ebook/

    Dajcie znać, co sądzicie. Może ktoś jeszcze zauważy jakieś błędy (chociaż zgłaszało mi je chyba z 50 osób, co się napoprawiałem to moje

    Comment

    • marek-
      Member
      • 07-2012
      • 70

      Fajny ebook - szacunek

      A teraz o potencjalnych błędach:

      "Naświetlenie wpłynie na jakość piwa, które zacznie się utleniać, a tym samym zmieniać profil aromatyczny" - tu mowa o utlenianiu, w odpowiedzi na pytanie 14 o fotolizie - to drugie jest chyba bardziej istotne w kontekście naświetlania? Piwo w puszce na upartego też może się utleniać, światło nie powinno znacząco wpływać na ten konkretny proces, jeśli już to nieszczelność kapsla?

      "Masa aparatury, testerzy i technolodzy dbają o to, aby piwo, zmiennych warunków wpływających na składniki użyte do jego uwarzenia smakowało zawsze identycznie." - brakuje słowa przed 'zmiennych'.

      Więcej nie zauważyłem

      Comment

      • Micho441
        • 04-2008
        • 812

        .."Piwo w puszce na upartego też może się utleniać.."co znaczy na upartego?i jak to się stanie,że piwo w puszce się utleni wszak puszka nie ma kapsla i o nieszczelności jej nie ma mowy.

        Comment

        • malybierwant
          Member
          • 02-2016
          • 62

          Czyta się bardzo fajnie,przejrzyście,fajnie podane dla laika jak również dla "wtajemniczonych".Zawsze coś umyka i trzeba wiedzę uzupełnić.Jestem jak najbardziej na tak.Duży plus dla autora.
          Piwo,piwko,piweczko:-)

          Comment

          • Prox
            Junior
            • 01-2013
            • 18

            Dzięki za uwagi, cieszę się, że publikacja przypadła Wam do gustu

            Comment

            • marek-
              Member
              • 07-2012
              • 70

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
              .."Piwo w puszce na upartego też może się utleniać.."co znaczy na upartego?i jak to się stanie,że piwo w puszce się utleni wszak puszka nie ma kapsla i o nieszczelności jej nie ma mowy.
              Pełna racja. Utlenienie (śladowe) tylko jeśli przy rozlewie do puszek trafia odrobina powietrza (bo wymiany z otoczeniem nie będzie ). Jak zgaduję, raczej przy tym procesie dodaje się CO2 żeby wspomniane powietrze wyparł.

              Comment

              • Latarnik
                Premium Lamplighter
                • 06-2004
                • 4998

                Kolega kopyr przylecial wlasnie do USA, by w Filadelfii sedziowac na World Beer Cup.
                Chyba jednak przesadzil z oszczednoscia skoro miejscowke znalazl, wg zdjecia z Instagramu, pod mostem.
                5410 kapsli z wypitych piw
                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  Dobrze, że nie w kartonie

                  Comment

                  • yoda79
                    Senior
                    • 01-2013
                    • 861

                    Pomijając już temat miejscówki kopyra, to chyba strefa blogowa powoli umiera.

                    Comment

                    • fidoangel
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 3489

                      Tutejsza czy tak w ogóle?
                      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
                        ... chyba strefa blogowa powoli umiera.
                        Jakoś mnie to nie dziwi. Jako to moda - przyszła i zdechła. Zostaną tylko ci, którzy "dostali misję od Boga", czyli nie dopłacają do interesu.

                        Comment

                        • Piktor
                          Senior
                          • 11-2011
                          • 109

                          Przepowiadanie na browar.bizie śmierci jakiegokolwiek innego "piwnego medium" w 2016 roku wygląda cokolwiek groteskowo i surrealistycznie. : D Swoją drogą, skąd te wnioski? Na moje oko blogerstwo piwne nigdy nie miało się lepiej niż teraz.

                          Comment

                          • Shedao
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 900

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piktor Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przepowiadanie na browar.bizie śmierci jakiegokolwiek innego "piwnego medium" w 2016 roku wygląda cokolwiek groteskowo i surrealistycznie. : D
                            Tu już się wytworzyła alternatywna rzeczywistość, nie sposób powiedzieć jakie kwiatki się jeszcze pojawią, ale wiem że warto obserwować forum choćby dlatego

                            Comment

                            • yoda79
                              Senior
                              • 01-2013
                              • 861

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piktor Wyświetlenie odpowiedzi
                              Przepowiadanie na browar.bizie śmierci jakiegokolwiek innego "piwnego medium" w 2016 roku wygląda cokolwiek groteskowo i surrealistycznie. : D Swoją drogą, skąd te wnioski? Na moje oko blogerstwo piwne nigdy nie miało się lepiej niż teraz.
                              Ilu jest powaznych blogów o piwie? Poważnie pytam, bo założyć blog to żadna sztuka, ale takich, które coś wnosza ile jest?

                              Comment

                              • grzeber
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 2868

                                Nie wgłębiając się w dyskusje co bardziej kwitnie, browar.biz czy blogosfera chętnie dowiem się, które blogi są tak wartościowe.

                                Niestety na tych gdzie co jakiś czas zaglądam, coraz bardziej wieje nudą. Ile można czytać o piwach dostępnych tylko na premierach, których i tak się nie spróbuje, lub o imprezach gdzie się nie pojedzie. Wartościowe teksty trafiają się rzadziej niż raz na miesiąc.
                                pozdrawiam
                                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎