Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mlek Wyświetlenie odpowiedzi
    Rozumiem, że nie masz nawigacji tylko orientujesz się za pomocą gwiazd, a kindla nie używasz bo masz dużo czasu na szukanie książek w bibliotekach... Tylko dlaczego piszesz na nowoczesnym forum internetowym zamiast porozumiewać się z innymi piwowarami za pomocą gołębi pocztowych? :-) Ty leniu
    Czytaj ze zrozumieniem. Przecież nie chodziło o nie używanie internetu ale o zachowanie form, stylu i pisania tak jakbyśmy pisali na papierze. Inne medium ale zasady te same.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mlek Wyświetlenie odpowiedzi
      Rozumiem, że nie masz nawigacji tylko orientujesz się za pomocą gwiazd, a kindla nie używasz bo masz dużo czasu na szukanie książek w bibliotekach... Tylko dlaczego piszesz na nowoczesnym forum internetowym zamiast porozumiewać się z innymi piwowarami za pomocą gołębi pocztowych? :-) Ty leniu
      Ehehe, nie ma to jak się dobrze pośmiać przy porannej kawie

      Drogi Mleku, nawigacja to odmóżdżające urządzenie - mapy i nauka orientacji w terenie - bez tego zginiesz bez zabawek nowoczesnej technologii. Już wystarczy, że dzięki telefonom komórkowym nie znamy numerów telefonów (w skrajnych przypadkach nawet do najbliższej osoby).
      A książki? Cóż, ja uwielbiam przekładanie papierowych stron, ale ja już stara jestem

      A co do "nowoczesnego forum", to dopiero co ktoś napisał, że to forum jest już przestarzałą formą komunikacji (z czym się oczywiście nie zgadzam).
      Last edited by Marusia; 28-09-2013, 10:06.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • mlek
        Member
        • 01-2013
        • 79

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        Ehehe, nie ma to jak się dobrze pośmiać przy porannej kawie

        Drogi Mleku, nawigacja to odmóżdżające urządzenie - mapy i nauka orientacji w terenie - bez tego zginiesz bez zabawek nowoczesnej technologii. Już wystarczy, że dzięki telefonom komórkowym nie znamy numerów telefonów (w skrajnych przypadkach nawet do najbliższej osoby).
        A książki? Cóż, ja uwielbiam przekładanie papierowych stron, ale ja już stara jestem

        A co do "nowoczesnego forum", to dopiero co ktoś napisał, że to forum jest już przestarzałą formą komunikacji (z czym się oczywiście nie zgadzam).
        Ależ Moja Droga, ja doskonale wiem jak sie używa mapy co nie znaczy że jadąc za granice mam na nią patrzeć przed każdym rozjazdem. To troche krótkowzroczne krytykować nowoczesne technologie tylko ze swojego punktu odniesienia. Ty piszesz o tym, że nie znamy numerów telefonów na pamięć, a gdybyś żyła 140 lat temu kręciła byś nosem na samo słowo "telefon".

        Technologie ułatwiają i nie widze nic złego w korzystaniu z nich jeśli nie popada się w skrajności. Facebooka nie posiadam bo serwisy społecznościowe nie są mi do niczego potrzebne, ale nie można odbierać blogom ich łatwej, przyjemnej, dostępnej formy, która bądź co bądź przyczynia się do- niech będzie- pozytywnej propagandy. Jeśli ktoś się przypadkiem zainteresuje tematem, nie będzie przedzierał się przez setki postów na jakimś forum (często wymagającym rejestracji). Blog jest prostszy w odbiorze. Ponadto bloger może sam panować nad wszystkim, jeśli jest poczytny- ma siłe przebicia, firmuje wypowiedzi własnym nazwiskiem i tworzy swoją jakość (którą weryfikuje liczba odwiedzin). Forum natomiast, to zrzeszona społeczność, jest bezosobowe. Wg. mnie z tych właśnie powodów blogerzy (oczywiście mówie o tych, którzy własną pracą zdążyli zdobyć sobie uznanie)- robią dziś więcej dla animacji kultury piwnej niż fora.

        Co nie zmienia faktu że i to, i to, jest potrzebne.
        Last edited by mlek; 28-09-2013, 14:10.

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mlek Wyświetlenie odpowiedzi

          Technologie ułatwiają i nie widze nic złego w korzystaniu z nich jeśli nie popada się w skrajności.
          No właśnie, proponuję, żebyś się zastosował do własnych słów i nie popadał w skrajności (forum vs gołębie pocztowe, nawigacja vs gwiazdy, brak znajomości numerów telefonów vs telefon 140 lat temu)
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • mlek
            Member
            • 01-2013
            • 79

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            No właśnie, proponuję, żebyś się zastosował do własnych słów i nie popadał w skrajności (forum vs gołębie pocztowe, nawigacja vs gwiazdy, brak znajomości numerów telefonów vs telefon 140 lat temu)
            Należy rozróżnić popadanie w skrajności, a skrajne analogie- jedno nie służy niczemu dobremu, a drugie demaskuje brak konsekwencji w rozumowaniu.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              Wysuwanie bezsensownych argumentów jako narzędzie demaskacji braków w rozumowaniu rozmówcy. Sprytne.

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                Żą, jedyne wyjście, to przestać karmić
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10739

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mlek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Blog jest prostszy w odbiorze. Ponadto bloger może sam panować nad wszystkim, jeśli jest poczytny- ma siłe przebicia, firmuje wypowiedzi własnym nazwiskiem i tworzy swoją jakość (którą weryfikuje liczba odwiedzin). Forum natomiast, to zrzeszona społeczność, jest bezosobowe. Wg. mnie z tych właśnie powodów blogerzy (oczywiście mówie o tych, którzy własną pracą zdążyli zdobyć sobie uznanie)- robią dziś więcej dla animacji kultury piwnej niż fora.

                  Co nie zmienia faktu że i to, i to, jest potrzebne.
                  Podoba sie Tobie jawnośc na blogu a gdy Art chciał Ciecie poznać to sie oburzałeś. Co do bezosobowego forum to wielu z nas zna sie osobiście
                  Last edited by anteks; 29-09-2013, 11:20.
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                    Podoba sie Tobie jawnośc na blogu a gdy Art chciał Cieciepoznać to sie oburzałeś. Co do bezosobowego forum to wielu z nas zna sie osobiście
                    Anteks, czy Ty wyzywasz
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • mlek
                      Member
                      • 01-2013
                      • 79

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                      Podoba sie Tobie jawnośc na blogu a gdy Art chciał Ciecie poznać to sie oburzałeś. Co do bezosobowego forum to wielu z nas zna sie osobiście
                      Zdaje sobie z tego sprawe, jednak jeśli przeczytałbyś uważniej- chodziło o nowych użytkowników, ludzi którzy dopiero zaczynają interesować się tematem a nie o "wielu z was".

                      Nie wiem jak się ma to do faktu, że moderator chciał znać moje dane? Brakuje mi logiki w Twoim rozumowaniu więc nie bardzo mam się jak do tego odnieść.

                      żąleną: jeśli krytycznie oceniasz moje argumentu to chociaż wskaż gdzie ta "bezsensowność".

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mlek Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zdaje sobie z tego sprawe, jednak jeśli przeczytałbyś uważniej- chodziło o nowych użytkowników, ludzi którzy dopiero zaczynają interesować się tematem a nie o "wielu z was".

                        Nie wiem jak się ma to do faktu, że moderator chciał znać moje dane? Brakuje mi logiki w Twoim rozumowaniu więc nie bardzo mam się jak do tego odnieść.

                        żąleną: jeśli krytycznie oceniasz moje argumentu to chociaż wskaż gdzie ta "bezsensowność".
                        Bo Art zna dane wielu z nas - choćby z racji formalności związanych ze zlotem, czy zakupów w sklepiku...
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • rohozecky
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2008
                          • 1837

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          No właśnie, proponuję, żebyś się zastosował do własnych słów i nie popadał w skrajności (forum vs gołębie pocztowe, nawigacja vs gwiazdy, brak znajomości numerów telefonów vs telefon 140 lat temu)
                          Przecież to zgrany chwyt erystyczny - sprowadzenie ad absurdum stanowiska adwersarza; na ogół wskazuje na to, że autor chwytu znalazł się w narożniku
                          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przecież to zgrany chwyt erystyczny - sprowadzenie ad absurdum stanowiska adwersarza; na ogół wskazuje na to, że autor chwytu znalazł się w narożniku
                            Nie do końca się zgodzę - sprowadzenie do absurdu argumentu danej osoby pokazuje, że jeśli konsekwentnie zastosuje się dany tok rozumowania bez wybiórczości i zachowując uczciwość intelektualną, to dany argument okaże się chybiony.

                            I jako osoba z rocznika 80+ czuję się wywołany do tablicy

                            Tak, lubię poczytać przy śniadaniu blogi, tak jak przesiaduję na (w sumie trzech) forach. Jedno nie wyklucza drugiego, a każdy z tych środków komunikacji ma swoje wady i zalety, ponadto media te wzajemnie się uzupełniają, dlatego nie widzę powodu, by stawiać je w opozycji.

                            I tak, nie lubię też vlogów, ponieważ to, co bloger przekazuje w 15 minutach monologu spokojnie można przekazać w tekście, którego przeczytanie zajmuje 2 minuty. Jednocześnie na co dzień zadaję się z wieloma ludźmi z roczników 90+ i dla nich vlogi to najbardziej przystępna, najlepsza forma przekazania światu tego, co się chce powiedzieć. I to, że mnie takie coś zwyczajnie nudzi i szkoda mi na to czasu nie oznacza, że mam ich krytykować za to i od leni wyzywać.

                            I tak - fora dyskusyjne, takie jak to, przechodzą powoli do lamusa. Bo po co rejestrować się i logować na kolejne forum, skoro właściwie wszystko można znaleźć dziś na facebooku - albo w w Googlach i na blogach?

                            Comment

                            • slavoy
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 5052

                              Kriste panie, a co ma powiedzieć ktoś, kto używa cały czas Usenetu? Czas gwoździe do trumny zbierać...
                              Dick Laurent is dead.

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Czytam blogi, oglądam vlogi, przeglądam fejsa, przesiaduję na forach o przeróżnej interesującej mnie tematyce.
                                Jak mam czas.

                                Fejs nie załatwi wszystkiego. Fora nadal będą istnieć, zarówno te (jak nasze opisujące) jak i te pomagające w danych problemach.

                                Choć na jiutubie i samych blogach coraz więcej tipsów jak rozwiązać dany problem czy zagwozdkę to jednak nie załatwia całości tematu.

                                Każdy siedzi gdzie chce na czym chce i z kim chce.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎