Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
    A musi coś zmieniać? Czy dyskusja w naszym gronie o rządach Tuska sprawiłaby, że ten zmieniłby swoją politykę lub podał się do dymisji?
    Pisanie, że osoba A się myli, gada głupoty nie oznacza, że ta osoba nagle się zreflektuje i od tej pory będzie cacy. Ale za to zostanie jakiś ślad udowadniający, że osoba A nie jest wiarygodna, że się myli, że są inni mający odmienne zdanie.
    Z jednej strony zarzuca się Artowi/modom brak moderacji browar.biz, a drugiej wyśmiewa prewencyjne działanie Elroya na piwo.org.
    Zadałem to pytanie, bo zaglądam tu z nudów (akurat jestem chory i siedzę w domu) i niczego odkrywczego nie przeczytałem. Swoje zdanie na temat wspomnianej osoby mam, już wyraziłem i nie widzę sensu mielić tego po raz enty.
    Tak samo jak dyskusja o Tusku nie ma sensu tak i ta nie prowadzi do niczego.

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Z jednej strony zarzuca się Artowi/modom brak moderacji browar.biz, a drugiej wyśmiewa prewencyjne działanie Elroya na piwo.org.Swoje
      Zadałem to pytanie, bo zaglądam tu z nudów (akurat jestem chory i siedzę w domu) i niczego odkrywczego nie przeczytałem. zdanie na temat wspomnianej osoby mam, już wyraziłem i nie widzę sensu mielić tego po raz enty.
      ,Tak samo jak dyskusja o Tusku nie ma sensu tak i ta nie prowadzi do niczego.
      Ten twój post też nie ma żadnego sensu i nie prowadzi do niczego. Brak moderacji zarzuca ktoś inny, o mederacji na piwo.org pisze tez ktoś inny. Jak tak generalizujesz to weź to na siebie, że to wszystko sam robisz.
      Last edited by emes; 29-12-2013, 22:07.

      Comment

      • chemmobile
        Senior
        • 03-2009
        • 2168

        @e-prezes
        Dla ciebie dyskusja o Tusku nie ma sensu, ale są tacy, których interesuje wpływ jego rządów choćby na gospodarkę państwa. Megalomańskie kopyrowe parcie na szkło objawia się m.in. rozpowiadaniem bzdur. Nie wszystkim się to podoba i to krytykują. Tutaj lub w innych miejscach. Prewencja elroya jest zaprzeczeniem idei forum. Albo kompletnie wycina dany dział forum (jak tu wycięto Politykę), albo znajduje czas lub ludzi do moderacji. Takie wybiórcze cenzurowanie daje do myślenia czy przypadkiem administracja nie stoi po stronie strony potencjalnie narażonej na krytykę.
        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

        Comment

        • rohozecky
          PremiumUżytkownik
          • 11-2008
          • 1837

          Tak na marginesie- oprócz moderacji, która jest z założenia działaniem następczym, możliwe są również środki zapobiegawcze, np. obowiązkowa rejestracja usera z podaniem i ew. weryfikacją danych osobowych. Potrafi to naprawdę znakomicie wpłynąć na poziom dyskusji i utemperować odwagę anonimowych wojowników w obrzucaniu pomyjami adwersarzy.
          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

          Comment

          • Piktor
            Senior
            • 11-2011
            • 109

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
            Tak na marginesie- oprócz moderacji, która jest z założenia działaniem następczym, możliwe są również środki zapobiegawcze, np. obowiązkowa rejestracja usera z podaniem i ew. weryfikacją danych osobowych. Potrafi to naprawdę znakomicie wpłynąć na poziom dyskusji i utemperować odwagę anonimowych wojowników w obrzucaniu pomyjami adwersarzy.
            Strzał w kolano dla rozwoju kultury piwnej, wbrew pozorom.

            Comment

            • chemmobile
              Senior
              • 03-2009
              • 2168

              @rohozecky
              Weryfikacja danych osobowych jest upierdliwa i zabija forum. Temperowanie pieniaczy, których posty to jedynie personalne ataki jest banalnie proste - 3, 5 czy 7-dniowy ban. Dla recydywistów 1, 2-miesięczny, a dla niereformowalnych ban permanentny. W przypadku tematów kontrowersyjnych lub takich, w których ryzyko wzrostu emocji negatywnych jest bardzo prawdopodobne, pomaga wprowadzenie minimalnej ilości postów upoważniających do zabrania głosu. Przykładowo: minimum 25 postów napisanych na browar.biz, aby móc zabrać głos w blogówce. Odfiltruje to wtedy świeżaków czy jednopostowców, którzy na fali emocji postanowili coś tu naśmiecić.
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • rohozecky
                PremiumUżytkownik
                • 11-2008
                • 1837

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piktor Wyświetlenie odpowiedzi
                Strzał w kolano dla rozwoju kultury piwnej, wbrew pozorom.
                Chyba przyjmując, że "kultura piwna" wyklucza kulturę jako taką.
                ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                Comment

                • Blackkboss
                  Junior
                  • 09-2013
                  • 5

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita Wyświetlenie odpowiedzi
                  Znajomym i rodzinie rzeczonego blogera K. już dziękujemy.

                  Bloger K. jak chce dyskutować na i o browar.bizie niech pisze tutaj pod swoim dawnym nickiem i otwarcie - nie będzie niedomówień, domysłów, popisków.
                  Czyli mam rozumieć że jeżeli ktoś ogląda/słucha/popiera Kopyre to już nie jest tu miło widziany...?

                  Comment

                  • rohozecky
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2008
                    • 1837

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                    @rohozecky
                    Weryfikacja danych osobowych jest upierdliwa i zabija forum. Temperowanie pieniaczy, których posty to jedynie personalne ataki jest banalnie proste - 3, 5 czy 7-dniowy ban. Dla recydywistów 1, 2-miesięczny, a dla niereformowalnych ban permanentny. W przypadku tematów kontrowersyjnych lub takich, w których ryzyko wzrostu emocji negatywnych jest bardzo prawdopodobne, pomaga wprowadzenie minimalnej ilości postów upoważniających do zabrania głosu. Przykładowo: minimum 25 postów napisanych na browar.biz, aby móc zabrać głos w blogówce. Odfiltruje to wtedy świeżaków czy jednopostowców, którzy na fali emocji postanowili coś tu naśmiecić.
                    A proszę bardzo, może być i tak. Natomiast sytuacja, w której 3/4 postów w wątku to jakieś pozamerytoryczne rzygowiny i ataki ad personam, rzeczywiście zabija forum. Normalny dyskutant nie ma tam ochoty wchodzić.
                    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                    Comment

                    • fidoangel
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 3489

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Blackkboss Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czyli mam rozumieć że jeżeli ktoś ogląda/słucha/popiera Kopyre to już nie jest tu miło widziany...?
                      Ależ nie, skąd Ci to przyszło do głowy?
                      Tu nikt nie jest mile widziany...
                      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                      Comment

                      • Blackkboss
                        Junior
                        • 09-2013
                        • 5

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ależ nie, skąd Ci to przyszło do głowy?
                        Tu nikt nie jest mile widziany...
                        To wiele wyjaśnia. Chyba zawitam tu na dobre

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10738

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tak na marginesie- oprócz moderacji, która jest z założenia działaniem następczym, możliwe są również środki zapobiegawcze, np. obowiązkowa rejestracja usera z podaniem i ew. weryfikacją danych osobowych. Potrafi to naprawdę znakomicie wpłynąć na poziom dyskusji i utemperować odwagę anonimowych wojowników w obrzucaniu pomyjami adwersarzy.
                          Większość dyskutantów jest znana z reala za wyjątkiem jednopostowców
                          Może jeszcze wprowadzić zasadę osoby polecającej nowo zarejestrowanego, a najlepiej dwóch oraz przedstawienia świadectwa moralności wydane przez miejscowego plebana?
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            Tu w odróżnieniu od bloga Kopyra, każdy troll, nawet jednopostowy może się wypowiedzieć, dokładniej wylać wiadro pomyj, a na blogu Kopyra taka "osobistość" byłaby usunięta. Może warto to docenić.
                            Last edited by emes; 29-12-2013, 23:04.

                            Comment

                            • belze
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 301

                              Mnożą się w tym temacie profile kolegi K. (już chyba 3 naliczyłem ) szkoda, że nie oficjalne - złamanie przysięgi niepisania na tym forum chyba byłoby bardziej honorowe niż anonimowe posty?

                              Nie zmienia to faktu, że popieram zdanie @chemmobile , trochę za dużo jadu i nienawiści (szczególnie dla niedoświadczonych) na tym forum. Po latach wróciłem do czytania forów piwnych i znacznie przyjaźniejsze uważam piwo.org. Czy to kwestia moderacji, czy temperamentu niektórych - ciężko stwierdzić; ale barykady osób i po stronie bbiz i piwo.org czy młodych wyznawców Kopyra - nigdy do niczego dobrego nie doprowadzą.

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                                Na koncernach powieszono tu już stada psów i nikt okiem nie mrugnął.
                                To tylko twoja zero-jedynkowa impresja. Niejeden mrugnął, tylko nie chciałeś lub nie potrafiłeś tego zauważyć, bo ci to do teorii nie pasuje.

                                Nawiasem mówiąc, gdyby tu była moderacja, o jakiej wspomniałeś, to wyleciałbyś stąd niedługo po swoim debiucie, w którym ostro zabrałeś się do rozstawiania ludzi po kątach.

                                Jestem za wprowadzeniem świadectwa moralności od plebana.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎