Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    Byłem, widziałem, zagłosowałem. Zdziwiło mnie, że w kategorii "Czarna dziura roku" jest opcja "Brak porządnego pilsa za 3 złote". To już tradycja, że w towarzystwie oprócz ponarzekania na koncerny trzeba ponarzekać na brak pilsa na rynku? Jest to tym bardziej dziwne, że kojarzę co najmniej 3 pilsy warzone w Polsce przez browary przemysłowe.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • Blackkboss
      Junior
      • 09-2013
      • 5

      Mi się raz udało dorwać pilsa z manufaktury za 2,99. Wg mnie to dosyć porządny pils.

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        No to jest właśnie taka świecka tradycja, narzekanie na brak pilsa, albo porządnego jasnego lagera A w tym roku sytuacja mocno uległa poprawie bo te 3 piwa można już spokojnie wybrać.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
          Nawet najbardziej "wyważona" opinia oparta jedynie na personalnych przytykach zamiast rzeczowej argumentacji jest mniej warta od ostrej merytorycznej riposty.
          I weź tu gadaj z takim. Jak ty jeździsz po ludziach, to jest to ostra, merytoryczna dyskusja, a jak napisać coś krytycznego o tobie nawet w spokojnym tonie, to jest to atak personalny.

          Chyba nie do końca wiesz, co to jest personalny przytyk. Czy napisałem, że jesteś dziobaty, gruby i masz platfusa? Nie. Ja tylko napisałem zgodnie z prawdą, że są na forum osoby, którym nie podoba się nagonka na koncerny lub przynajmniej wyrażają wobec niej rezerwę, a ty tego nie widzisz - bo nie widzisz, skoro piszesz "nikt nie mrugnął".

          Nie chcę się z tobą kłócić, bo wiem, że cię to napędza, korzystam tylko z okazji do sprostowania generalizujących opinii o forum, jakich jest sporo. Bez odbioru.
          Last edited by żąleną; 30-12-2013, 11:20.

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            Spieszę wyjaśnić. Propozycje opierałem na tematach i wydarzeniach, o których przez mijający rok najwięcej się mówiło, a temat pilsów powracał dość często. Z mojej strony ma ona charakter raczej żartobliwy, ale wiem, że dla wielu osób jest to realny problem, co zresztą widać po dotychczasowych wynikach głosowania.

            A blog nazywa się Małe Piwko, nie Małe Piwo
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              Ja to rozumiem, że nie chodzi tutaj czy coś jest zasadne czy nie, tylko jakie tematy elektryzowały piwoszy w mijającym roku. A co by nie mówić ten elektryzował

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                No to mogę uważać się za szczęśliwca , bo poza nielicznymi wyjątkami nie miałem problemu w ciągu ostatniego roku z ciągłym dostępem do pilsa za ok. 3 zł.
                Last edited by chemmobile; 30-12-2013, 11:55.
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                  Spieszę wyjaśnić. Propozycje opierałem na tematach i wydarzeniach, o których przez mijający rok najwięcej się mówiło, a temat pilsów powracał dość często. Z mojej strony ma ona charakter raczej żartobliwy, ale wiem, że dla wielu osób jest to realny problem, co zresztą widać po dotychczasowych wynikach głosowania.

                  A blog nazywa się Małe Piwko, nie Małe Piwo
                  A faktycznie, ten temat często się przewijał także w postaci niewybrednych żartów rewolucjonistów kierowanych w moją stronę. Normalnie boki zrywać
                  Last edited by ART; 30-12-2013, 13:27.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    O nawet się w miarę uspokoiło. Nie jest tak źle z forum.

                    Trole z tego wątku poznikały, przekleństw brak, Hitler jeszcze się nie pokazał itp.


                    Miałem podejrzenia, że ten wątek wyleci pozamykany w śmietnik, a tu masz Ci los. Ludzie nawet kulturalnie sobie dyskutują.


                    Strach się bać co przyniesie nowy rok.


                    Odnośnie tego pilsa za 3zł. Jest ich niewiele, ale jest ich kilka i mają dostępność przeważnie lepszą niż "rewoulcjoniści", ale dla hardkororewolucjonisty picie pilsa z dużego czy średniego browaru to "obciach" ? za mało punktów do lansu na dzielni ? itp. czy po prostu pomimo, że te piwa są to oni i tak ich nie znajdą i nie kupią, bo jednak w głębi ducha wolą pić przy łikendzie IPY SRIPY? a codzienny pils to tylko w wakacje i to wtedy jak jest urlop ?

                    Nie chcę zaczynać kolejnej scysji, tak tylko sobie piszę.
                    Last edited by dlugas; 30-12-2013, 14:08.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • rohozecky
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2008
                      • 1837

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                      O nawet się w miarę uspokoiło. Nie jest tak źle z forum.

                      Trole z tego wątku poznikały, przekleństw brak, Hitler jeszcze się nie pokazał itp.
                      Po prostu zeszliśmy z zasadniczego tematu wątku
                      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                      Comment

                      • domaluj
                        Senior
                        • 04-2012
                        • 303



                        wrócił, czy kiepski żart?

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                          O nawet się w miarę uspokoiło. Nie jest tak źle z forum.

                          Trole z tego wątku poznikały, przekleństw brak, Hitler jeszcze się nie pokazał itp.


                          Miałem podejrzenia, że ten wątek wyleci pozamykany w śmietnik, a tu masz Ci los. Ludzie nawet kulturalnie sobie dyskutują.


                          Strach się bać co przyniesie nowy rok.


                          Odnośnie tego pilsa za 3zł. Jest ich niewiele, ale jest ich kilka i mają dostępność przeważnie lepszą niż "rewoulcjoniści", ale dla hardkororewolucjonisty picie pilsa z dużego czy średniego browaru to "obciach" ? za mało punktów do lansu na dzielni ? itp. czy po prostu pomimo, że te piwa są to oni i tak ich nie znajdą i nie kupią, bo jednak w głębi ducha wolą pić przy łikendzie IPY SRIPY? a codzienny pils to tylko w wakacje i to wtedy jak jest urlop ?

                          Nie chcę zaczynać kolejnej scysji, tak tylko sobie piszę.
                          Skoro picie pilsa miałoby być obciachem to nie pojawiałoby się tyle próśb o jego uwarzenie. To jest bardziej kwestia ponarzekania dla samego sportu Albo próba wpłynięcia na Pintę, Alebrowar, Artezana by o takie piwo się pokusili, choć od dawna piszę że to raczej zły adres.

                          Swoją drogą ostatnio na imprezę wziąłem z sobą Brackie, jako piwo którego można się napić ze smakiem i za które mnie nie wyrzucą. I powiem że sprawdziło się świetnie, choć goryczka może odrobinę za niska jak na pilsa to w kategorii jasny lager spisuje się znakomicie. No i smakuje co najważniejsze.

                          Comment

                          • sergioP
                            • 09-2005
                            • 1261

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
                            ONI zawsze wracają
                            - Wiesz Luciu, co ci powiem?
                            - ???
                            - ...napiłbym się piwa.

                            ------------------------------------------
                            Dzień dobry panu.
                            Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1784

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Albo próba wpłynięcia na Pintę, Alebrowar, Artezana by o takie piwo się pokusili, choć od dawna piszę że to raczej zły adres.
                              Dokładnie tu leży pies pogrzebany. "Afera" z brakiem pilsa nie wynikała z jego faktycznego braku, a właśnie z tego, że nie warzą go browary nowofalowe, kiedy to wcale nie do nich należy ta rola, ale o tym już było, było, było...
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Afera" z brakiem pilsa nie wynikała z jego faktycznego braku, a właśnie z tego, że nie warzą go browary nowofalowe, kiedy to wcale nie do nich należy ta rola, ale o tym już było, było, było...
                                no właśnie, to po kiedy wracać do tematu tego pilsa za 3sety ? :]
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎