Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gwzd
    Senior
    • 01-2012
    • 622

    Wy tu sobie gadu gadu, a tymczasem kopyr lansuje od dwóch dni wymyślone przez siebie określenie "kraft". Mały browar, który nie tyka się ip-srip i witów-sritów to rzemieślniczy, a ten warzący wynalazki to kraft

    Naprawdę do gościa nic nie mam, często oglądam, ale słysząc teksty "będę mieć satysfakcję, jak wymyślone przeze mnie słowo przyjmie się w j. polskim" ręce opadają.

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
      no właśnie, to po kiedy wracać do tematu tego pilsa za 3sety ? :]
      Bo rok się kończy, można sobie powspominać
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Nie pisałem w odniesieniu do Twojego bloga/u tylko tych bliżej nieokreślonych narzekaczy :]
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gwzd Wyświetlenie odpowiedzi
          Wy tu sobie gadu gadu, a tymczasem kopyr lansuje od dwóch dni wymyślone przez siebie określenie "kraft". Mały browar, który nie tyka się ip-srip i witów-sritów to rzemieślniczy, a ten warzący wynalazki to kraft
          Jezu.....
          Przecież Craft to po angielsku znaczy dosłownie "rzemieślniczy", czyli Kopyr chce do polszczyzny wprowadzić spolszczone angielskie słowo "Kraft" i nazwać tak browary warzące piwa X/Y/Z?
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
            Dokładnie tu leży pies pogrzebany. "Afera" z brakiem pilsa nie wynikała z jego faktycznego braku, a właśnie z tego, że nie warzą go browary nowofalowe, kiedy to wcale nie do nich należy ta rola, ale o tym już było, było, było...

            To jest pokłosie czynnego uczestnictwa w dialogu z konsumentami. To jest fajne, bo browary wrzucają różne newsy na profil fejsbukowy, ogłaszają premiery a także czynnie biorą w nich udział w niektórych lokalach. Minus jest taki, że rozochoceni konsumenci zaczynają trochę "wchodzić im na głowę" (ja to tak odbieram) i mówić co mają warzyć, jak i po ile. I to w formie żądań i zażaleń bardziej niż próśb. A taki Racibórz czy Miłosław siedzi sobie cichutko i nikt od nich niczego nie chce
            Last edited by pioterb4; 30-12-2013, 14:51.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
              Skoro picie pilsa miałoby być obciachem to nie pojawiałoby się tyle próśb o jego uwarzenie. To jest bardziej kwestia ponarzekania dla samego sportu Albo próba wpłynięcia na Pintę, Alebrowar, Artezana by o takie piwo się pokusili, choć od dawna piszę że to raczej zły adres.

              Swoją drogą ostatnio na imprezę wziąłem z sobą Brackie, jako piwo którego można się napić ze smakiem i za które mnie nie wyrzucą. I powiem że sprawdziło się świetnie, choć goryczka może odrobinę za niska jak na pilsa to w kategorii jasny lager spisuje się znakomicie. No i smakuje co najważniejsze.
              Tu się zgodzę. Jest kilka niezłych rzeczy za niezłe ceny (Lagerowe - tu brakuje stabilności, Pils Jabłonowa czy Brackie plus Kormoran - tu jednak też warki się od siebie mocno różnią). W dyskusji o "porządnym pilsie" mnie raczej chodzi o takiego czystego w profilu, goryczkowego w smaku i aromatycznego w zapachu o gęstej i trwalej pianie- klasycznego pilznera. Takiego nie ma.
              Kopyr tworząc jakieś nowe pojęcia po prostu się ośmiesza - myślę, że jego megalomania zrazi w końcu i jego zwolenników. Dzielić craft na :kraft i rzemieślnictwo...???
              Last edited by VanPurRz; 30-12-2013, 14:52.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                ....A taki Racibórz czy Miłosław siedzi sobie cichutko i nikt od nich niczego nie chce
                Od tego browaru nie można nic oczekiwać, nawet aromatem nie umieją przykryć swojej stęchlizny
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                  ...rzemieślnictwo...???
                  Rzemiosło?

                  A co do "kraft-u", to kojarzy mi się bezpośrednio z Kraft durch Freude...

                  Comment

                  • rohozecky
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2008
                    • 1837

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Rzemiosło?

                    A co do "kraft-u", to kojarzy mi się bezpośrednio z Kraft durch Freude...
                    Dokładnie. Choć w tym wypadku raczej chodzi o "Freude durch Kraft"
                    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                      Od tego browaru nie można nic oczekiwać, nawet aromatem nie umieją przykryć swojej stęchlizny
                      I to jest właśnie to. Jak ktoś już połknął piwnego bakcyla to od takiego Raciborza nic nie wymaga, bo na nim krzyżyk dawno postawił. I to samo można napisać o Witnicy, Amberze i paru innych. Problemem polskiej sceny piwnej jest spora polaryzacja pomiędzy bardzo dobrymi piwami rzemieślniczymi, które warzą swoje piwa w wymyślnych i egzotycznych stylach na naprawdę światowym poziomie, a browarami "regionalnymi", które wolą dublować ofertę koncernów i ewentualnie rozszerzać ją o nowe aromaty owocowe. Brakuje nam takich polskich Krakonosów, Primatorów czy zakładów pokroju St Georgen Brau. Wierzę że z czasem i takie powstaną, ale w obecnie istniejących małych i średnich browarach muszą nastąpić wcześniej zmiany kadrowe no i trochę wody w Wiśle też musi upłynąć. Pierwsze jaskółki już widać: Kormoran oraz Ciechan, z czego ten drugi zawsze trzymał się w czubie "regionalnych" i dawał im przykład jak na tym rynku funkcjonować.

                      Comment

                      • chemmobile
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 2168

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                        Spieszę wyjaśnić. Propozycje opierałem na tematach i wydarzeniach, o których przez mijający rok najwięcej się mówiło, a temat pilsów powracał dość często. Z mojej strony ma ona charakter raczej żartobliwy, ale wiem, że dla wielu osób jest to realny problem, co zresztą widać po dotychczasowych wynikach głosowania.
                        A opublikujesz ilość głosów (a nie tylko procenty), jaka została oddana na poszczególne kategorie? Wg mnie twoja ankieta zostanie na 100% zmanipulowana/zniekształcona, bo pozwalasz na wielokrotne głosowanie z tego samego komputera. Też zakładałem ankietę za pomocą Polldaddy na Wordpressie i nie można w niej oddawać wielokrotnych głosów z jednego adresu.

                        Kraft kojarzy mi się z koncernem spożywczym. No i z pionierami muzyki elektronicznej: Kraftwerk - Das Model.
                        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Wg mnie twoja ankieta zostanie na 100% zmanipulowana/zniekształcona
                          w jakim celu? nagród nie ma, a ten blog jakimś "massmedium" raczej nie jest
                          i dlaczego na bank na 100% (sam będziesz manipulował to stąd ten pewnik?

                          Kraft-sraft

                          Polski to trudny język.
                          Łatwiej powiedzieć kraft aniżeli rzemieślniczy ?
                          "lejsing" niż oblepia ścianki ?
                          hejtowanie niż .... ?

                          Niby faktycznie łatwiej i szybciej, ale czy ładniej ?
                          Last edited by dlugas; 30-12-2013, 17:45.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • tomolek
                            Hophead
                            • 05-2006
                            • 1752

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                            hejtowanie niż .... ?
                            No właśnie... jak? :]
                            www.ohbeautifulbeer.com

                            www.mateuszdrozdowski.pl

                            „Kwaśny Edi herbu Koreb

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              No właśnie nie wiem, myślałem całe 30 sekund i dałem sobie spokój

                              To samo z "trolowaniem"
                              :]
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • tomolek
                                Hophead
                                • 05-2006
                                • 1752

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                                No właśnie nie wiem, myślałem całe 30 sekund i dałem sobie spokój

                                To samo z "trolowaniem"
                                :]
                                No troll zadomowił się w naszym języku zanim ktokolwiek słyszał o "Internetach" więc tu bym się nie czepiał.
                                www.ohbeautifulbeer.com

                                www.mateuszdrozdowski.pl

                                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎