Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kali2000
    Member
    • 06-2014
    • 30

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
    Właśnie nie wszyscy są tego zdania chyba Ale nie o to chodzi, nie o Kopyra przede wszystkim. Meritum to prowincjonalność, o tym pisze autor tekstu, który podlinkowałem. Zapraszamy do sędziowania w konkursie Martina, mimo że nie jest sędzią piwnym, ale jest z zagranicy, więc tym samym poczujemy się bardziej światowi. Warzymy piwo jego imienia, żeby nadać mu nimbu międzynarodowego przedsięwzięcia i sprzedać je konsumentom, którzy lubią Simona. To jest marketing oczywiście, ale podszyty kompleksami, które mnie żenują. To nie jest kooperacja z O'Hara's, to jest tani chwyt.
    Czyli chodzi jednak o biznes , a kogo interesy reprezentuje Bartek ,rozumiem że Kopyra tak?

    Comment

    • Browar_Jezyce
      Senior
      • 10-2010
      • 131

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kali2000 Wyświetlenie odpowiedzi
      Czyli chodzi jednak o biznes , a kogo interesy reprezentuje Bartek ,rozumiem że Kopyra tak?
      Nie do mnie pytanie, ale jestem najdalszy od stawiania mu takiego zarzutu! Po prostu jego opinia w temacie jest daleka od mojej. Szkoda tylko, że przy okazji insynuuje.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
      Z tego co mi wiadomo to Simon brał już udział w warzeniu jednego/kilku (niepotrzebne skreślić) piwa w UK. Entuzjastycznie zrecenzował kilka piw PInty, Ci zaprosili go do wspólnego warzenia...nie wiem dlaczego widzisz tu uwłaczanie polskim konsumentom. Pinta nie mówi, że to piwna wyrocznia ani światowy autorytet, warzy tylko z nim piwo. No chyba że jest jakiś wykaz z kim piwo wolno warzyć a z kim nie.
      Pewnie, że mogą warzyć - to ich święte prawo, że mogą warzyć z kim chcą. Tylko że punktem odniesienia do całej dysputy jest tekst z TheBeerVault i w jego obliczu zrobienie tego piwa w taki sposób wpisuje się w pewien ciąg działań, który polskich konsumentów traktuje nieco protekcjonalnie. A Simon warzył, kojarzę, że w Brainsie coś swojego zrobił.
      Birofile - vlog o piwie
      Birofile na Facebooku

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
        Ja mogę to uczynić za Bartka. Kierują mną zazdrość, zawiść i hejterstwo. Taki zarzut ma zablokować rzeczową dyskusję, jak każda insynuacja. Człowiek wrzuca link do solidnego tekstu o polskich kompleksach, które nie omijają sceny piwnej, ale ponieważ jest w nim potencjalnie niewygodny przykład, to trzeba wszystko sprowadzić na boczne tory.
        Chwila, moment, a kto pierwszy w tej dyskusji wspomnial kopyra? Ja?
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • gwzd
          Senior
          • 01-2012
          • 622

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
          Z tego co mi wiadomo to Simon brał już udział w warzeniu jednego/kilku (niepotrzebne skreślić) piwa w UK. Entuzjastycznie zrecenzował kilka piw PInty, Ci zaprosili go do wspólnego warzenia...nie wiem dlaczego widzisz tu uwłaczanie polskim konsumentom. Pinta nie mówi, że to piwna wyrocznia ani światowy autorytet, warzy tylko z nim piwo. No chyba że jest jakiś wykaz z kim piwo wolno warzyć a z kim nie.
          Widziałem filmik z warzenia piwa z jego udziałem. Śmiem wątpić, że ten pan wie cokolwiek o tym, jak piwo się robi i jak smakuje na każdym etapie produkcji. Ziemek Fałat musiał go uspokoić, że goryczka w brzeczce nastawnej nie będzie taka sama jak w gotowym piwie.

          Ogólnie cieszę się, że ktoś poruszył jego temat. Nurtowało mnie od dłuższego czasu, co to za koleś, bo w internetowej popularności bije go na głowę zarówno Kopyr, jak i kilku innych, mniej popularnych polskich blogerów. Poza tym innych osiągnięć brak, w dodatku trudno mi na poważnie traktować osobę oceniającą piwa w skali 1-10. Ciężko mi zrozumieć jakim cudem trafił do komisji wybierającej Grand Championa. Sprawdzali tylko obywatelstwo?

          Poza tym nic do niego nie mam i skoro konsumenci są na tyle naiwni, że imię Simona to dla nich wystarczający powód, aby zakupić piwo - świadczy to jedynie o ich podatności na jakąkolwiek formę reklamy. Przecież żadnego zakazu nie ma i każdy może sobie uwarzyć co chce i jak chce.

          Comment

          • Browar_Jezyce
            Senior
            • 10-2010
            • 131

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
            Chwila, moment, a kto pierwszy w tej dyskusji wspomnial kopyra? Ja?
            Ludzie się mają tłumaczyć, że wspominają Kopyra? Trudno nie wymienić Kopyra w kontekście polskiej kariery Simona Martina, no wybacz... I zważ, że w ogóle nie chcę eksploatować wątku Kopyra w tej dyskusji, bo punktem odniesienia jest tekst nie mojego autorstwa, o czym chyba już trzeci raz przypominam
            Birofile - vlog o piwie
            Birofile na Facebooku

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              Po raz kolejny w ktoś zamienia dyskusję w pyskówkę przy użyciu argumentu pt "ból dupy", tym razem Nowak, poprzednio Napieraj (ostatnio dzisiaj przy tym samym temacie na fejsbóku), a wcześniej wielokrotnie Puta.

              Argument ad rectum jest równie rozpaczliwy jak ad hitlerum, a stanowczo mniej zabawny.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
                Ludzie się mają tłumaczyć, że wspominają Kopyra? Trudno nie wymienić Kopyra w kontekście polskiej kariery Simona Martina, no wybacz... I zważ, że w ogóle nie chcę eksploatować wątku Kopyra w tej dyskusji, bo punktem odniesienia jest tekst nie mojego autorstwa, o czym chyba już trzeci raz przypominam
                No chłopie, ogarnij się. Najpierw zarzucasz mi, że kieruję dyskusję na boczny tor, bo piszę o kopyrze, kiedy to ty sam jego wątek rozpocząłeś. Teraz piszesz, że nie mam się temu dziwić, bo trudno o nim nie wspominać w tym kontekście? To w końcu o co ci chodzi? Bo już zgłupiałem.
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  Przyjechał sobie wesołek, uwarzył piwo, pojechał. Mówią, ze mało znany bo mało wyświetleń - być może. Że się nie zna na piwie - być może. Możliwe że wszystko mu smakuje, ze jest bardzo entuzjastycznie nastawiony do świata. Co mnie tylko ciekawi to to, że tak nieszkodliwe zjawisko stało się początkiem do dysputy o kompleksach, traktowaniu Polaków jak głupców i jakimś zdrożnym marketingu. Ta sytuacja jest dla mnie błaha a sam Simon wesołkiem z Anglii czy tam Walii.

                  Comment

                  • Browar_Jezyce
                    Senior
                    • 10-2010
                    • 131

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                    No chłopie, ogarnij się. Najpierw zarzucasz mi, że kieruję dyskusję na boczny tor, bo piszę o kopyrze, kiedy to ty sam jego wątek rozpocząłeś. Teraz piszesz, że nie mam się temu dziwić, bo trudno o nim nie wspominać w tym kontekście? To w końcu o co ci chodzi? Bo już zgłupiałem.
                    Wspominać nie znaczy dyskutować o nim, bo nie jego dyskusja dotyczy. Jak nie wiesz o co chodzi, to przeczytaj tekst z TheBeerVault, specjalnie dla Ciebie wklejam po raz drugi: http://thebeervault.blogspot.com/201...elebrytow.html
                    Birofile - vlog o piwie
                    Birofile na Facebooku

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar_Jezyce Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie wiem, czy czytałeś tekst, który zalinkowałem - autor dość rzeczowo diagnozuje problem.
                      Rzeczowo? Ciekawe, bo ja tam widzę głównie kłębowisko emocji, już od pierwszego akapitu z "lizusem" Daviesem. Ale trzeba autorowi oddać, że jest konsekwentny i swoim tekstem dał przykład wspomnianej przez siebie polskiej prostolinijności. Faktycznie nie ma mowy o poklepywaniu po plecach - tutaj walutą jest od razu kop.

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1784

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                        Po raz kolejny w ktoś zamienia dyskusję w pyskówkę przy użyciu argumentu pt "ból dupy", tym razem Nowak, poprzednio Napieraj (ostatnio dzisiaj przy tym samym temacie na fejsbóku), a wcześniej wielokrotnie Puta.

                        Argument ad rectum jest równie rozpaczliwy jak ad hitlerum, a stanowczo mniej zabawny.
                        Ależ kolego Zgoda, ja nie biorę udziału w dyskusji nad meritum tekstu, bo z tekstem Kuby się zgadzam, więc nie mam z czym dyskutować.

                        Ja tylko zapytałem kolegę Browar_Jezyce, czemu ostatnio w każdej wypowiedzi widzę u niego jakąś pretensję do kopyra. I byłem ciekaw o co. Tylko tyle.

                        Dyskutujcie sobie dalej śmiało.
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          Używając argumentu ad rectum? No gratuluję.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                            Używając argumentu ad rectum? No gratuluję.
                            Jakiego argumentu? Od kiedy to do zadania pytania potrzebne są argumenty?

                            W kwestii meritum: nie mam nic do dodania.
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              Cóż pisanie bolesnej prawdy nie jest w Polsce w cenie. Z tym co napisał ElDesmadre zgadzam się w 100%, szczególnie trafne było nawiązanie do pseudo-historyka, uprawiającego politykę historyczną, a nie historię - Daviesa. Simon jest sympatycznym gościem ale obejrzyjcie jego recenzje w necie, a będziecie wiedzieć o czym jest artykuł na blogu.
                              Podobnie trafne jest nawiązanie do tego, że Polacy łykają chętnie wszystko co przeciętne, czy wręcz słabe ale z Zachodu - wystarczy popatrzeć na to co się dzieje z językiem, uleganie amerykańskiej popkulturze (a właściwie przedstawianie jej jako jedynej), ślepe naśladownictwo wszystkiego co anglosaskie (w każdym właściwie obszarze życia).
                              Ten artykuł skłonił mnie do przeczytania innych rzeczy na tym blogu - z kilkoma się kompletnie lub w dużej mierze nie zgadzam (chociażby z artykułem o koncernach czy piwnym snobizmie) ale jednego nie odmawiam autorowi - porusza ciekawe, ważne tematy i ma swoje argumenty. Jest to bardzo ciekawy tematycznie blog, a artykuł o uleganiu wszystkiemu co zachodnie, w Polsce - jest tego przykładem.

                              ps. Samą inicjatywę piwa Call me Simon uważam, że ciekawą i fajną ale rzeczywiście otoczka wokół jednego, do tej pory kompletnie nie znanego człowieka jest zadziwiająca. Wiele osób które wPolsce zrobiły bardzo dużo dla rozwoju piwowarstwa nie doczekało się choćby 1% takiego przyjęcia i takiego lansowania.
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jakiego argumentu? Od kiedy to do zadania pytania potrzebne są argumenty?
                                Od kiedy uprawiasz seks z sześciolatkami?
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎