Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2291

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
    Dlugas, Ty jesteś chyba aktywny na wszystkich wiodących fejsbukowych grupach piwnych a tutaj to już raczej od kilku dobrych lat od wielkiego dzwonu, więc już bardziej "o Was" by pasowało :-)

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      Teraz pora na lody.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • grzeber
        Senior
        • 05-2002
        • 2866

        A czy jest coś ciekawego do polecenia z blogówki czytanej? Bo mam wrażenie, że w dobie pandemii większość wpisów została zredukowana do informacji i recenzji nowych piw.
        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          Grzeber, jest, jest. Tylko czy jest sens tu coś pisać?

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2835

            Jak widać po Twoich rozlicznych świeżych wpisach - chyba jest.
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              5 szt to już "rozliczne"? Pisze na forum, może z 10 osób. Chyba nie taka jest idea forum. No i do tego światek piwny nabija się z nas, jak to ktoś wrzucał już. Piwni nieumarli

              Comment

              • grzeber
                Senior
                • 05-2002
                • 2866

                Prezesie myślę, że Twoje wpisy czytało więcej osób niż Ci się wydaje. Dla mnie były one pomocne.
                pozdrawiam
                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159


                  Z racji nie do końca zaplanowanego dnia zerknąłem szerzej niż zwykle. Oto przegląd.

                  Na początek coś ze sfery domowej produkcji:
                  • Nieśmiertelny temat legalności domowej produkcji tym razem u Radka Fronia z Paragraf w kieliszku, niestety długi materiał wideo, ale podcast szeroko omawia aspekty nie tylko samej produkcji, ale też ew. naruszeń prawa, które mogą wystąpić. Zapewne wielu może zaciekawić ten materiał, więc go tu zamieszczam, choć dotyczy także i głównie winiarzy.
                  • Dorota Chrapek o hopzoilach na swoim blogu Homebrewing.pl, czyli nie krytycznie o tym co kilkanaście lat temu, nawet może kilka było w światku nie do pomyślenia.
                  Podróżniczo:
                  • Beerfreaka piwny przewodnik po Atenach, czyli Bartosza Markowskiego Beerfreak.pl. Choć i o domowej produkcji poczytać można;
                  • ElDesmadre na BeerVault.blogspot.com W hołdzie dla Rzymu, ale znajdziecie też czeskie i wschodnie peregrynacje Kuby Niemca;
                  • Piwne Podróże Tomka Gebla tym razem w moim rodzinnym mieście i mimo, że wielu tam już było to na końcu tekstu dość zaskakująca, choć mi już znana informacja;
                  • A jak komuś za mało to Piwny Turysta Abernacka zawsze coś nowego podrzuci na swoim FB. Jest też plan grubszego wypadu na wschód, czyli tzw Poradziecji.
                  A poza tym:
                  • Przemek Iwanek na Kraftmagii w opinii o polskich chmielach, a także odpowiedź na nurtujące nas pytanie "Czy w 2021 doczekamy się festiwali piwa?";
                  • Jak zawsze wciągający tekst Artura z Beer, bacon & liberty pod tytułem Bestia na mszy w Kościele Św. Laktozy;
                  • Chmielobrody w rozmowach z Piotrem Sosinem z Trzech Kumpli cz. 1 i cz. 2. (wideo);
                  • Na Chmielokracja.pl ciekawa opowieść pt. "Mem, który stał się piwem – historia Brewstock Juice";
                  • Michał Kopik na Piwnym Garażu opowiada o azotowym widżecie (wideo);
                  • Prawniczo podcasta Radka uzupełnia Dawid Siedlecki o reklamie alkoholu na FB. Browar Paragraf;
                  • Docent na Polskieminibrowary.pl o warszawskim podwórku piwnym i nie tylko w felietonie pt. "Krajobraz po lockdownie czyli na warszawskim piwnym szlaku";
                  • Jeśli ktoś nie wie czym było piwo Krakowskie Białe opowie o tym Sławek Dryja z bloga Na piwnym szlaku i jednocześnie zaprosi na zbliżającą się premierę współczesnego, choć historycznego piwa;
                  • Również historycznie Browarnik Tomek o Rosanke w nagraniu wideo pt. "Rosanke - zarys historyczny oraz kronika zwycięzców Warmińskiego Festiwalu Piw Domowych".
                  Po garść newsów zapraszam na Chmielnik Jakubowy Jakuba Siusty.

                  PS.
                  Część blogów jest pisarsko nieaktywna, ale to nie znaczy, że nie działają. Część jak Abernacka i Smaki Piwa przeszli na FB, reszta korzysta z Youtuba, ale bez linkowania na wcześniejszym blogu swojej aktywności. Sporo nagrywa już tylko o degustacjach, a publicystykę pomija - blog Małe Piwko Bartosza Nowaka na ten przykład. Piwolucja jakoś nie może się u mnie przebić pisarsko. Aktywność pisarska na blogach mam wrażenie przygasa wraz z rozpoczęciem pracy zawodowej w branży piwnej vide Jerry i Bartek. A może to już wypalenie?
                  Last edited by e-prezes; 18-05-2021, 08:43.

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10836

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...)[*]A jak komuś za mało to Piwny Turysta Abernacka zawsze coś nowego podrzuci na swoim FB. Jest też plan grubszego wypadu na wschód, czyli tzw Poradziecji.[/LIST]
                    (...)
                    Dzięki za zauważenie Planów jest zdecydowanie więcej, jednakże za wcześnie jeszcze o nich pisać. Bez wątpienia będzie to rok wyjatkowo podróżniczy. Urlop za zeszły i obecny rozstał już rozpisany. Suma sumarum, prawie trzy miesiące w piwnej podróży
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • grzeber
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2866

                      Trzy miesiące to pewnie minimum 500 nowych odwiedzonych browarów . Powodzenia!
                      pozdrawiam
                      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi

                        Dzięki za zauważenie Planów jest zdecydowanie więcej, jednakże za wcześnie jeszcze o nich pisać. Bez wątpienia będzie to rok wyjatkowo podróżniczy. Urlop za zeszły i obecny rozstał już rozpisany. Suma sumarum, prawie trzy miesiące w piwnej podróży
                        Aż spojrzałem na fejsa i zauważyłem Twój wpis o Ambergu! To bardzo fajne piwne miasto. Moim faworytem tam jest Winkler

                        Od jakiegoś czasu zawiesiłem swoje konto na fejsie i myślałem, że zakończyłeś bloga (bo na stronie ostatni wpis z 2019 i bez żadnej inormacji co dalej...) Prowadzenie go tylko tam jest bez sensu!
                        Przed wyjazdami sprawdzałem Twoje relacje na stronie dzięki wyszukiwarce...

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)
                          Przed wyjazdami sprawdzałem Twoje relacje na stronie dzięki wyszukiwarce...
                          Przecież, wchodząc na mój profil na FB jest również wewnętrzna wyszukiwarka.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12118

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi

                            Przecież, wchodząc na mój profil na FB jest również wewnętrzna wyszukiwarka.

                            Bez możliwości mojego zalogowania się tam, nie jest to komfortowe przeglądanie.

                            Poza tym biorąc pod uwagę, że wypłynęły im dane pół miliarda użytkowników:

                            Wśród 533 mln osób, których dane wyciekły z Facebooka znalazło się 2,7 mln Polaków. Urząd Ochrony Danych Osobowych radzi, aby uważać przy korzystaniu z usług, które wymagają uwierzytelnienia.


                            i że są przypadki przejęcia konta i utraty danych, to nie miałbym pełnego zaufania do FB

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd
                              myślałem, że zakończyłeś bloga (bo na stronie ostatni wpis z 2019 i bez żadnej inormacji co dalej...) Prowadzenie go tylko tam jest bez sensu!
                              Tego mi właśnie brakowało w wielu blogach, które jeszcze wiszą nieaktualizowane, że nie ma info czy odnośnika do nowego medium. Jednocześnie czasem ktoś zmienia profil pisarski, stylistykę i nazwę, bez żadnej wrzutki gdzie szukać. Dla chcącego do znalezienia, jak się ma czas i chce. Nie powinno tak być.

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19159

                                Taki przegląd po miesiącu:

                                Ostatni miesiąc zdominował wpisy blogerów event, którym świętował browar Pinta wraz z przyjaciółmi i współpracownikami 10-tą rocznicę debiutu Ataku Chmielu. Temu poświęcono kilka jak nie więcej wpisów tu i ówdzie, więc wyłowię te parę interesujących:
                                • Chmielokracja tekstem Michała Zborowskiego podsumowuje dekadę kraftu - Dekada Chmielu;
                                • Wspomnieniowo i oczywiście foodparingowo u Michała Kopika na Piwnym Garażu;
                                • Piwne podróże tym razem w podróży w czasie pod wcale nie zaskakującym tytułem - 10 lat Ataku Chmielu.
                                Pinta nie zwalnia i kolejnym eventem przyciąga uwagę blogerów i beergeeków. O tym po co Pinta rozwozi beczki przeczytacie u Piwnego Brodacza.

                                Poza tym:
                                • U kolegi ElDesmadre na BeerVault.blogspot.com jak ostatnio podróżniczo, ale tym razem coś bliżej, czyli piwna Ostrawa;
                                • Browarnik Tomek tym razem z wizytą w Mikołajkach tj. browarze Mikołajki w Nowych Sadach;
                                • Piwolucja o polskich chmielach w dość rozbudowanym tekście z odnośnikami do jego recenzji przedstawicieli piw na coraz to nowszych i ciekawszych odmianach od Polish Hops;
                                • Browar Paragraf jak zwykle coś prawniczego, czyli odpowiedzialność przy kooperacjach, kolaboracjach itp.
                                • Gdyby ktoś nie śledził wpisów Ahumby listę festiwali piwnych na ten rok zamieszcza również Przemek Iwanek na Kraftmagii.
                                Reszta piwnych newsów u Kuby w Chmielniku Jakubowym, czyli m.in. o starcie browaru Jastrzębie i reaktywacji Bractwa w Mazurskiej Manufakturze.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎