Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe przepisy? mikrofiltrowane?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    Nowe przepisy? mikrofiltrowane?

    Witam,
    Kupiłem ostatnio kilka piw koncernowych i z nudów w trakcie picia czytałem etykiety.

    Zauważyłem dwie ciekawe rzeczy:
    1. Na piwach niepasteryzowanych (łomża export i kasztelan) można zauważyć oprócz sławnego frazesu: "zawiera słód jęczmienny, niepasteryzowane" nowy dopisek MIKROFILTROWANE

    2.Pijąc (lub oglądając je w sklepie ) Okocim OK BEER, chyba wszystkie Karpackie można zauważyć na etykiecie/puszce napisy w kilku językach (piwa idą na export, więc przeważnie są w 4-5 wersjach językowych)
    Po polsku to brzmi tak: zawiera słód jęczmienny i tyle
    Po angielsku, litewsku, słowacku itp. po przetłumaczeniu na nasz: SKŁAD: woda, słód jęczmienny, chmiel, czasem dopisują jeszcze drożdże


    Co do 1 sprawy. Co ich skłoniło (dwa różne browary/koncerny, a pewnie i jeszcze inne tak zrobiły) co dopisania słowo MIKROFILTROWANE ?Weszły jakieś nowe regulacje prawne? bo chyba za serce ich nie wzięło, że zaczęli pisać tak jak to wypada pisać?

    Sprawa 2. Dlaczego browary po polsku nie piszą pełnego składu? inne piwa rozumiem nie mają się czym chwalić, bo grysik, syrop glukozowy,"enzymy" iip. nie ładnie wyglądają w składzie piwa WARZONEGO TRADYCYJNYMI METODAMI OD PIĘCIUSET LAT
    Ale skoro faktycznie do warzenia piwa używają tylko tych tradycyjnych składników to dlaczego się ich wstydzą?
    Raczej nie podejrzewam, że w USA, na Litwie, Słowacji,czy Węgrzech można pisać co się chce w składzie.

    Jak ktoś ma jakieś pomysły, proszę coś skrobnąć

    pozdrawiam

    BTW> jak piłem ostatnio Bernarda, Svetlý Ležák 12° to chyba też na "polskiej etykiecie" był dopisek MIKROFILTROWANE
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎