Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki Pils!?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pierotez
    Member
    • 08-2008
    • 46

    Jaki Pils!?

    Dawno nie pisałem ale z racji że u nas coraz trudniej dostać coś dobrze chmielonego (z naszych) napiszę. Kasztelan i pare innych 'normalnych' piw się zepsuło. O koncerniakach nie będę pisał, bo po co. Z nowych pilsów np. Namysłów Pils nadają się ale chyba na imprezę Pare szotów z Pinty (Atak chmielu, Imperium .....) i dziwno-warzywne skojarzenia.
    Przez ostatnie lata nachodzi mie na portery i takie tam.
    Jestem właśnie po paru mocniejszych m.in Porter Żywiecki, Krzepkie, czeka na dobitkę orzeźwiające Krusovice Cerne. No ale nie można bez przerwy pić same ciężkie.
    Polećcie jakieś dobre Pilsy z prawdziwego zdarzenia które można u nas dostać. Trochę się przejadły ciężkie klimaty.
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    #2
    Powtórzę z uporem maniaka - polskich pilsów zgodnych z definicją stylu u nas nie ma, są tylko lagery...

    P.S. Pils powinien mieć podwójną lub potrójną dekokcję i powinien być chmielony tylko chmielem aromatycznym...
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • pierotez
      Member
      • 08-2008
      • 46

      #3
      iron zgadza się. Niekoniecznie Nasze.

      Comment

      • gwzd
        Senior
        • 01-2012
        • 622

        #4
        A co ma wspólnego Atak Chmielu i Imperium Atakuje z pilsem, bo nie bardzo rozumiem Twój pierwszy post?

        Jeśli szukasz jasnego piwa, wyraźnie chmielonego, dolnej fermentacji to z polskich polecam Kormoran Jasne Mocno Chmielone.

        Comment

        • pierotez
          Member
          • 08-2008
          • 46

          #5
          No wiesz, jeszcze się dobrze nie wyedukowałem. Brałem do tej pory to co mi 'wciskali' w warszawskim Piwoszu i okolicach.
          Dzięki, patrze jeszcze z nadzieją na Ciechana, Widawę, Jabłonowo.

          Comment

          • gwzd
            Senior
            • 01-2012
            • 622

            #6
            Jak Ciechan to tylko Lagerowe

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎