Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nierówno rozlane piwo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Yanosik
    Junior
    • 09-2013
    • 4

    Nierówno rozlane piwo

    Witam, jestem nowy więc nie wiedziałem gdzie dodać ten temat Kupiłem dzisiaj piwka Pinty na małą degustację (ale to za parę dni) nie oglądałem ich w sklepie i zauważyłem w domu, że są nierównomiernie rozlane co widać na foto:

    Fotosik.pl to idealne miejsce na Twoje zdjęcia i realizowanie pasji fotografią.


    Fotosik.pl to idealne miejsce na Twoje zdjęcia i realizowanie pasji fotografią.


    Jak widać dwa "końce świata" różnią się poziomem dość znaczenie, data przydatności do spożycia (końców świata) ta sama. Czy to normalne? A może oznacza, że piwo...było nieszczelnie zamknięte, coś wyciekło czy coś? Albo...infekcja?

    Sorki za tak durne pytania ale dopiero staram "się wdrożyć w temat"
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2770

    #2
    "Książka skarg i zażaleń" Pinty jest pod tym linkiem:


    Masz problem. Napisz do nich to ci wyjaśnią.

    Comment

    • Yanosik
      Junior
      • 09-2013
      • 4

      #3
      TomX: dobrze wiedzieć, ale dzieci już dały upust swojej ironii, ich ego oraz oni sami poczuli się lepiej więc no stress

      Czyli "rzemieślnicze" browary tak mają, że "nierówno nalewają" i jest to normalne? Nigdy się nie spotkałem z taką sytuacją więc postanowiłem zapytać na forum tematycznym, jedni nie zrozumieli pytania, inni odczuli to jako osobisty wjazd na "Pintę" a tak w sumie nie jest, choć...za tą cenę chyba już można się czepiać

      Comment

      • Aleksandros
        Senior
        • 05-2011
        • 352

        #4
        Nierówny poziom nalewania nie jest niczym rzadkim. Pocieszę cię, że butelka ma z reguły nieco większą pojemność niż 0,5 l, żeby nie trzeba było dolewać pod kapsel. W tej butelce, gdzie jest najmniej powinno być akurat tyle, ile zadeklarowano na etykietce. Przy innych masz gratisowo kapkę piwa więcej. Możesz to zresztą sam sprawdzić nalewając zawartość do szklanki z cechą.

        Comment

        • Yanosik
          Junior
          • 09-2013
          • 4

          #5
          Teraz już rozumiem Aleksandros dzięki za rzeczową odpowiedź!

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23806

            #6
            Anteks, Makaron, Ronoaro wylecieli do przechmielin. Jak macie tak udzielać się tutaj, to sobie darujcie.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              A to rodzi kolejne pytanie, sam jestem ciekaw: w jaki sposób rozlewane jest piwo w małych browarach? Ręcznie, maszynowo?

              Comment

              • Mastermind1
                Senior
                • 02-2013
                • 248

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                A to rodzi kolejne pytanie, sam jestem ciekaw: w jaki sposób rozlewane jest piwo w małych browarach? Ręcznie, maszynowo?
                Akurat odpowiedź na to pytanie udzielona - w żartobliwej konwencji - przez Anteksa trafiła do Przechmielin.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23806

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mastermind1 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Akurat odpowiedź na to pytanie udzielona - w żartobliwej konwencji - przez Anteksa trafiła do Przechmielin.
                  Oczywiście była bardzo rzeczowa odpowiedź, przybliżająca pytającego do celu.

                  Większość browarów, także niewielkich, posiada w różnym stopniu zautomatyzowane/zaawansowane linie rozlewnicze, wtym Zawiercie. Inny temat to browary restauracyjne i rzemieślnicze.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • grzegorzd
                    Member
                    • 09-2013
                    • 42

                    #10
                    nalot wokół kapsla był też w Końcu świata kupionym przezemnie - może tak ma być - wysłałem maila do Pinty jak dostanę odpowiedź przekleję
                    www.120ibu.pl - tak sobie nieprofesjonalnie piszę....

                    Comment

                    • grzegorzd
                      Member
                      • 09-2013
                      • 42

                      #11
                      Po 21 dniach nie dostałem odpowiedzi.

                      Trochę szkoda... a raczej duża szkoda. Ale nie na tyle żeby przestać Pintę kupować...
                      www.120ibu.pl - tak sobie nieprofesjonalnie piszę....

                      Comment

                      • grzegorzd
                        Member
                        • 09-2013
                        • 42

                        #12
                        do dzisiaj zero odpowiedzi... Cóż. kupimy Koniec Świata z nowej warki i porównamy
                        www.120ibu.pl - tak sobie nieprofesjonalnie piszę....

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #13
                          To znaczy, ze w czasie rozlewu butelki nie są jednakowo napełniane z powodów mi nieznanych. MNiejsze i starsze browary, niezbyt zaawansowane technologicznie miewają z tym problemy np. Racibórz.

                          Comment

                          • Żywiec
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 1571

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzegorzd Wyświetlenie odpowiedzi
                            Po 21 dniach nie dostałem odpowiedzi.

                            Trochę szkoda... a raczej duża szkoda. Ale nie na tyle żeby przestać Pintę kupować...
                            Za odpowiedzi na pytania wysyłane na stronę www.browarpinta.pl odpowiadam ja i to mnie należy brać za 4 litery Nie dostaliśmy takiego pytania o którym mowa a więc nie było też odpowiedzi. Nie mnniej jednak czuję się zobilgowany naprawić ten błąd. Nierówny poziom nalewu piwa butelek to efekt "kiepskiego" stanu lini rolzewniczej w browarze. Zakup nowoczesniej i nowej linii jest zazwyczaj poza zasięgiem finansowym małego, regionalnego browaru. W Zawierciu jednak sytuacja ostatnio się poprawiła po zmianie monobloku na inny - też nie nowy, ale sprawniejszy.

                            Comment

                            • bronek22
                              Junior
                              • 12-2013
                              • 4

                              #15
                              Nawet w małych browarach technika idzie do przodu. Cena browaru była by gigantyczna gdyby to ludzie, a nie maszyny rozlewały browar.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎