Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy to kolejny browar Łebski?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marcin_wc
    Senior
    • 09-2005
    • 2115

    Czy to kolejny browar Łebski?

    WIELKIE WYDARZENIE na Zielonym Wzgórzu.
    Od 2 listopada br. ruszamy z nalewaniem "Prawdziwego Produktu Regionalnego" z Sobótki Górka. Ilość trunku do konsumpcji będzie ograniczona z racji, iż jest to pierwsza partia tego znakomitego produktu. Wszystkich smakoszy i koneserów złotego trunku zapraszamy do odwiedzin i skorzystania z jedynej w swoim rodzaju szansy, czyli spróbowania pierwszej partii.
    UWAGA - w sprzedaży będzie również 12-stopak na wynos, w obniżonej cenie. Przyjmujemy zapisy i prosimy piszcie po ile 12-stopaków chcecie zamówić i kiedy je odbierzecie ?. —

    Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.


    Ewidentnie wygląda na kolejną próbę zrobienia ludzi w balona. Ma ktoś jakieś informacje na temat tego przedsięwzięcia?
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Etykiety zerżnięte ze schyłkowej Sobótki.

    Nic mi nie wiadomo na temat jakiejkolwiek aktualnie produkcji piwa w Sobótce.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      #3
      Piwo w jakimś pensjonacie prowadzonym przez Bułgara? Profil na facebooku prowadzony jako prywatna osoba, więc nawet nie ma szans zapytać o co chodzi.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Znalezione w necie :
        "Podczas XII edycji regionalnego etapu konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, 25 sierpnia 2012roku w kategorii napoje alkoholowe zwyciężyło „Piwo Sobótka Górka 12”, uwarzone przez Bartłomieja Bogdańskiego i Piotra Sieniawskiego".
        "Podczas VI Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego, który odbył się w dniach 08 i 09 grudnia 2012r. certyfikat Produktu Lokalnego otrzymały produkty : ... Domowy Browar Sobótka Górka Bartłomiej Bogdański - Piwo Sobótka Górka 10, Piwo Sobótka Górka 12, Piwo Sobótka Górka 16".
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • Marcin_wc
          Senior
          • 09-2005
          • 2115

          #5
          Poza nagłośnieniem tego na fb można uprzykrzyć jakoś życie?
          Firma nazywa się Browar Domowy Sobótka Górka, skoro domowy, to może by załatwić kontrolę z UC na premierze piwa?

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #6
            A może przestanie być "domowym"? Spokojniej z tymi kontrolami, jak nie zna się sprawy.
            Last edited by Pendragon; 28-10-2013, 14:23.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Rzecz w tym, że Sobótka Górka i Sulistrowiczki to dwie różne miejscowości. W prostej linni odległe są o 5 km, a między nimi znajduja się Ślęża. Drogą jest 10 km. W żaden sposób nie da się uzasadnić użycia tej nazwy.

              Po drugie - nie wiem, jak jest z ochroną znaku towarowego, pewnie już nie obowiązuje, ale żywe zerżnięcie nazwy i grafiki jest w najlepszym razie nieetyczne. No ale w polskim biznesie etyka to akurat najmniej ważna sprawa.

              Nie sądzę, żeby udało sie w jakiś znaczący sposób ukrócić takie praktyki, choć może donos do Sanepidu i Urzędu Celnego coś by zdziałał. Jeśli jednak działają legalnie, to pretensje można mieć tylko o wprowadzenie w błąd nazwą i grafiką. Tyle, że to wkurza tylko garstkę fanatyków, a miejscowym nie tylko to nie przeszkadza, ale wręcz przeciwnie.

              PS. Wygląda na to, że mój apel z podpisu jest tu bardzo na miejscu.
              Last edited by Krzysiu; 28-10-2013, 14:29.

              Comment

              • Marcin_wc
                Senior
                • 09-2005
                • 2115

                #8
                Nie znam stąd ten temat. Zostałem przez nich zaproszony(przez fb) na premierę, a nie mogę wyciągnąć żadnych informacji. Odpowiedzi wyglądają bardzo podobnie do browaru Łebskiego. Na razie czekam i tylko pytam co można zrobić jeśli oszustwo będzie ewidentne.

                Comment

                • Pankracy
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2770

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nic mi nie wiadomo na temat jakiejkolwiek aktualnie produkcji piwa w Sobótce.
                  Bo najciemniej pod latarnią.

                  Panowie spokojnie.
                  Wszystko na dniach zostanie ujawnione. Nie ma tam żadnego krętactwa.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    #10
                    W Sulistrowiczkach jest lokal, gdzie będzie można się napić beczkowego.
                    A gdzie browar to nie wiem, pewnie zgodnie z nazwą w Sobótce-Górce.
                    Nadal ktoś chce gdzieś donosić?
                    Ja rozumiem, że Łebski niejednego piwosza, wk... ale lepiej zachować wstrzemięźliwość, by nie wyjść na... nadgorliwca

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #11
                      Z tego, co pamiętam to jakiś po prostu kolejny kontraktowiec jest i tyle.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Pankracy
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2770

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                        Z tego, co pamiętam to jakiś po prostu kolejny kontraktowiec jest i tyle.
                        To nie jest kontraktowiec.
                        Jest to browar rzemieślniczy. Jest instalacja, są papiery, płacą podatki.

                        Comment

                        • Marcin_wc
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 2115

                          #13
                          Pojadę w sobotę i sprawdzę. Z tego co pisze Pankracy, to naprawdę dobra informacja i ciekawa inicjatywa w okolicach Wrocławia.

                          Jak napisał Pendragon po akcji z Łebskim jestem zdecydowanie przewrażliwiony na naklejanie własnych etykiet na cudze piwa.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Niefejsowcy czekają na relację

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              #15
                              Wkrótce się dowiesz. I to dużo więcej niż z FB. Z dobrze poinformowanego źródła wiem, że artykuł już napisany i czeka na autoryzację.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎