Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ikony stylu - Dzień Świętego Patryka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ENDO2004
    Member
    • 01-2014
    • 55

    Ikony stylu - Dzień Świętego Patryka

    Witam wszystkich miłośników piwa!

    Z uwagi na zbliżające się Święto Zielonego Piwa z Wysp, chciałbym się do Was zwrócić z prośbą o wytypowanie Waszego, powiedzmy TOP5 jeżeli chodzi o STOUT'a. Chodzi mi o piwa, które Waszym zdaniem powinny się znaleźć na stole 17 marca, w dzień zielonego szaleństwa. Interesują mnie typy zarówno z rodzimego rynku, ale również, a może przede wszystkim z UK i Irlandii. Ciekawe też będą wasze propozycje dotyczące substytutów np. zza naszej południowej granicy i dalej.

    Z góry dziękuję za wszystkie opinie!

    ENDO2004
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Tylko dry stout czy stout ogólnie? Razem z wersją oatmeal, milk, RIS itd?
    Interesują mnie typy zarówno z rodzimego rynku, ale również, a może przede wszystkim z UK i Irlandii.
    A USA, Skandynawia, Włochy?

    Comment

    • toto
      Senior
      • 12-2006
      • 949

      #3
      Mnie tam zawsze bardzo smakował Profanity Stout ze szkockiego Williams Bros (Alloa). Nie wiem czy jest obecnie do dostania.

      Comment

      • ENDO2004
        Member
        • 01-2014
        • 55

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        Tylko dry stout czy stout ogólnie? Razem z wersją oatmeal, milk, RIS itd?

        A USA, Skandynawia, Włochy?
        Chodzi mi o szeroko pojętą klasyfikację STOUT wraz z substylami. Inne kraje, kontynenty jak najbardziej tak!

        Comment

        • legart
          Senior
          • 06-2012
          • 913

          #5
          Mi ostanio dobrze wchodzi Dobry Wieczór z Pinty

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19168

            #6
            Na 'Patryka' widziałbym gównie tzw. wyspiarskie stouty: Guinness, Murphys, Beamish, Belhaven, O'Hara's, St. Peter's, Young's, Marston i inne. Jeśli jednak nie chcesz się tak ograniczać i zależy Ci na szerokiej reprezentacji światowej to wybrałbym: Flying Dog Pearl Neclace Oyster Stout, Left Hand Milk Stout, Rogue Sheakspeare Stout, Barney Flats Oatmeal Stout, Brificio de Ducato Oatmeal Stout i/lub Sally Brown, Alaskan Brewing Oatmeal Stout, Jopen Extra Stout a z polskich: Pintę Dobry Wieczór i coś z nowości kontraktowych.

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #7
              Prezes ładnie to zebrał do kupy. Z krajowych to Smoky Joe zasługuje moim zdaniem najmocniej na znalezienie się w tej klasyfikacji. Od naszych południowych sąsiadów warto wziąć Primator Stouta, Kocour Stouta lub nowego stouta od Matuśki.

              Comment

              • ENDO2004
                Member
                • 01-2014
                • 55

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Pintę Dobry Wieczór i coś z nowości kontraktowych.
                Co nowego w stoutach na naszym podwórku?

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19168

                  #9
                  np. Ninkasi №13.C Oatmeal Stout, ale też nowa warka Ortodoxa z AleBrowaru czy Hera Coffee Stout z Olimpu. (Tych nie piłem).

                  Te które wcześniej wymieniłem to zwycięzcy z różnych konkursów światowych dostępne w Polsce. Poza Jopenem piłem i polecam na Stout Day lub "Patryka".

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #10
                    Do tego co podał E-prezes dodałbym jeszcze z Flying Dog, Kujo Imperial Coffee Stout.
                    Z polskich wybrałbym Smoky Joe i Dobry Wieczór.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19168

                      #11
                      Imperiali specjalnie nie dodawałem do listy, choć kilka ikon by się znalazło, głównie z tego powodu, że mnie Dzień Św. Patryka kojarzy się z radosnym biesiadowaniem przy lekkim stoucie. Takim wyspiarskim czy jakimś klasyku światowym czy w wersji dry czy owsianej.
                      Imperiale bardziej widziałbym na Stout Day w listopadzie.

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        A o zawierciańskim Stoucie Czekoladowym koledzy nie zapominajcie

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19168

                          #13
                          W nim, osobiście widzę pokłosie pintowe. Jest OK, ale nie zawsze na 5.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19168

                            #15
                            Już niedługo dzień Św. Patryka, a w sklepach internetowych pustki. Gorsze, że pustki były też tydzień temu i nigdzie nie dało się uświadczyć nowych rzemieślniczych polskich stoutów, które jak mniemam w takiej mnogości uwarzono m.in. na ten dzień. Masakra! Będę raczyć się czeskim stoutem.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎