Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwne początki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • atomixer
    Junior
    • 11-2013
    • 2

    Piwne początki

    Witam,
    Od zawsze moim ulubionym napojem alkoholowym było piwo. Pewien czas temu trafiłem w internecie na jeden z filmików Tomasza Kopyry dzięki czemu dowiedziałem się ,że piwo to coś więcej niż tyskie czy żywiec. Postanowiłem więc zacząć swoją piwną przygodę na dobre i udałem się do sklepu specjalistycznego. Niestety nie jestem za dobrze zorientowany w gatunkach piw więc w sumie nie wiedziałem nawet na jakiej podstawie mam wybierać moje pierwsze Piwo. Mój wybór padł na "Atak Chmielu" z Pinty bo to był jedyny browar którego nazwa obiła mi się o uszy. Jak się okazało przy degustacji nie było to piwo o którym marzyłem (pierwszy raz miałem w ustach coś tak gorzkiego).
    I w tym momencie wychodzę z prośbą do ludzi doświadczonych w tej dziedzinie. Od czego zaczynać? Jakie piwa warto spróbować? (oczywiście mając na uwadze to że goryczka jest dla mnie dość obca)
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23805

    #2
    Przejrzyj najwyżej notowane:


    próbuj i znajdź najlepiej pasujące do Twojego smaku. Możesz spokojnie pominąć wszelkiej maści AIPY, IPY, bittery etc. skoro goryczka nie jest oczekiwanym elementem
    Last edited by ART; 05-05-2014, 17:00.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • TeDy_beer
      Senior
      • 06-2011
      • 283

      #3
      Pinta i Ale browar warzą równe w mojej opinii piwa. Co najważniejsze mają szeroki wachlarz piwny w swojej ofercie, czasami bardziej egzotyczne. Polecam kupno każdego piwa z ww. z pominięciem tych goryczkowych (chociaż bittera czy imperial wita mimo wszystko polecałbym spróbować). Potem polecałbym coś belgijskiego i myślę, że to pozwoli Ci poznać już dobrze Twój gust, abyś wiedział w którym kierunku pójść w celu poszukiwania ciekawych piw.
      AMEN i :stout:
      Browar Domowy Małe Ale
      Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

      Comment

      • heman
        Member
        • 12-2013
        • 62

        #4
        ... a do goryczki i tak dojdziesz
        http://dziennikpiwny.blogspot.com/

        Comment

        • atomixer
          Junior
          • 11-2013
          • 2

          #5
          Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Teraz tylko muszę wybrać się na zakupy. A co do goryczki jestem tego samego zdania tylko ,że muszę chyba jeszcze do niej "dorosnąć".

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Niekoniecznie. Ja nie dorosłem.

            Comment

            • zohan666
              Senior
              • 11-2012
              • 259

              #7
              Za rok będziesz narzekał na niską goryczkę w ataku chmielu
              Last edited by zohan666; 06-05-2014, 19:01.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎