Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    No i wszystko jasne.

    Comment

    • Jaroslav
      Senior
      • 10-2005
      • 967

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
      [ATTACH]85989[/ATTACH]

      Browar Szreniawa. Zdjęcie z 2013 roku
      A tak wygląda dziś działający już browar:

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
        Browar Szreniawa. Zdjęcie z 2013 roku
        Budynek był rewitalizowany niedawno, zbiorniki postawione też w tym roku, więc tamto zdjęcie albo przedstawiało jakiś inny sprzęt, albo wprowadzało w błąd datą. Mam wrażenie,że ta lokalizacja padła kiedyś w projektach, ale została zapomniana.

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2768

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Budynek był rewitalizowany niedawno, zbiorniki postawione też w tym roku, więc tamto zdjęcie albo przedstawiało jakiś inny sprzęt, albo wprowadzało w błąd datą. Mam wrażenie,że ta lokalizacja padła kiedyś w projektach, ale została zapomniana.
          Zdjęcie, które zamieściłem przedstawia dział fermentacji i leżakowni browaru ok. 2013 roku. I jak się bliżej przyjrzeć to są te same zbiorniki tylko sfotografowane z innego kąta piwnicy Przetarg na ich dostawę był w 2011 roku, a montaż w 2012 roku. Z tego co mnie pamięć nie myli minibrowar ten ma 3 hl wybicia.

          Prace nad projektem rewitalizacji dawnej gorzelni w Szreniawie trwały wiele lat. Zaczęły się z z 11 lat temu. Projekt budowy minibrowaru i minigorzelni postępował etapami, w zależności od posiadanych przez tę placówkę pieniędzy z budżetu. Zdaje się jeszcze nie jest tam wszystko ukończone.

          Poważnym problemem dla Muzeum okazało się polskie prawo. Przez ostatnich kilka lat sprzęt stał nieużywany. Muzeum nie może bowiem prowadzić działalności gospodarczej w zakresie produkcji napojów alkoholowych. Rozpisywano więc co jakiś czas przetargi, ale nie było chętnych do podjęcia produkcji. Ostatni był ogłoszony w pierwszej połowie tego roku. Wygrała go poznańska firma "Fifny fyrtel".

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            "Postawione" napisałem nieścisłe. Zatwierdzone przez GUM. Ale dobrze mi się zdawało, że był to stary projekt, o którym zapomniano.

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10738

              Gdzieś słyszałem że w ten projekt wsadzili 5 baniek
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • majeure
                Senior
                • 03-2011
                • 315

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                Gdzieś słyszałem że w ten projekt wsadzili 5 baniek
                W tym momencie przychodzi mi na myśl cytat z Barei:
                "Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek?"

                Comment

                • Pankracy
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2768

                  Tutaj raczej nie ma nic z Barei. Raczej powinien być podziw dla Poznaniaków.
                  Inwestycja jest realizowana od 2007 roku (opracowanie koncepcji i wstępnego projektu). Przez te wszystkie lata pieniądze nie marnowały się. Pamiętaj, że poszły nie tylko w sprzęt ale i w doprowadzenie całego budynku (wraz z mediami) do używalności.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    Górniczo-Hutniczy rusza nie 25 lecz 24 stycznia. Sulewski zapowiada start produkcji w nowym browarze hrubieszowskim w II kwartale.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      Po otwarciu w Krakowie mamy 264 browary.

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10738

                        Kaspar się chwali że Hrubieszów na ukończeniu
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          Tak, ale sam Sulewski twierdzi, że otwarcie na wiosnę.

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            Nie wiem czy było to już zgłoszone bo sprawa na pewno zaistniała już przynajmniej kilka miesięcy temu w 2019 roku ale przestała warzyć warszawska BrowArmia lub jak kto woli Bierhalle przy Królewskiej 1.
                            W zasadzie już w zeszłym roku dowiedziałem się o tym na miejscu od barmana ale jakoś puściłem ten fakt mimo uszu. Dziś po raz kolejny potwierdzono mi to na miejscu nie robiąc z tego jakiejś tajemnicy. Podobno piwa (cyt) "nie opłacało im się warzyć na miejscu" a to co serwują z kranów to produkt browaru w CH Arkadia.
                            Na barze mają jeszcze jakieś ety BrowArmii jakby ktoś szukał. Nawet 2 mi doszły.
                            Także wg mnie browar do wykreślenia z listy. Jakoś specjalnie mi go nie szkoda choć zawsze jakiś (marny) kawałek stołecznego browarnictwa odszedł.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              No i gites. Można się było tego spodziewać.

                              Comment

                              • dadek
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 4568

                                To już stara sprawa, BrowArmia w 2019 nie warzyła, nie jestem pewien ale nawet i w 2018 chyba już nie lub krótko.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎