Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    No właśnie a na liście chyba jest do tej pory
    W międzyczasie zdążył już wyskoczyć z niej stołeczny Grill De Brasil i przez chwilę chyba d. Bierhalle Wilanów było na out'cie. Coś kiepsko to kontrolujemy.
    Wychodziło by że w stolicy w restauracyjnych jak zawsze bieda. Nowe Les Amis, stare Bierhalle Arkadia (jak na polskie realia to wręcz dinozaur z półtorej dekady historii) i coś czego nazwy nie pamiętam warzące w dawnym Bierhalle Wilanów. Niezła żenada jak na europejską stolicę ale w sumie może niech badziewie znika z mapy.
    Last edited by Cooper; 06-02-2020, 11:05.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4313

      No właśnie, niech badziewie znika. Choć pewnie zniknie też browar z Legnicy, co nie byłoby dobrą wiadomością. Z powrotem mamy (na razie) 264 browary.

      Comment

      • heckler
        Senior
        • 09-2012
        • 1836

        Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał, ale lada dzień/miesiąc w Chorzowie na ulicy Inwalidzkiej ruszy nowy browar. Browar bez wyszynku, typowo produkcyjny, a właścicielami są m.in. obecni właściciele browaru Reden.

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał, ale lada dzień/miesiąc w Chorzowie na ulicy Inwalidzkiej ruszy nowy browar. Browar bez wyszynku, typowo produkcyjny, a właścicielami są m.in. obecni właściciele browaru Reden.
          Znasz może nazwę browaru?
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • heckler
            Senior
            • 09-2012
            • 1836

            Podczas króciutkiej rozmowy żadna nazwa nie padła, a ja niestety o nią nie zapytałem

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4313

              Trzeci w Chorzowie, a właściwie czwarty, no, no....

              Comment

              • kaczka116
                Senior
                • 10-2015
                • 1350

                Piwne Podziemie kończy działalność jako stacjonarny i przenosi się jako kontrakt. Na razie warzy butelki w ReCrafcie ale docelowo Wiktor Saczuk otwiera nowy browar podobno na wiosnę i Darek przejmuje go w całości tak jak 3 kumpli Zapanbrat

                Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
                Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                Untappd

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4313

                  A lokalizacja tego nowego browaru?

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                    A lokalizacja tego nowego browaru?
                    Wspominano o okolicach Grójca.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4313

                      Mam wrażenie, że po tych wszystkich przekształceniach, zamknięciach, przenoszeniach, kontraktach, które stają się stacjonarnymi i stacjonarnych, które stają się kontraktami (po kiego licha na przykład Piwne Podziemie zamyka browarek stacjonarny, przechodzi na kontrakt, a potem zmierza do bycia kontraktem de facto przypisując się do wynajmowanego browaru?), no więc mam wrażenie, ze po tym wszystkim już chyba nikt nie będzie panował nad stanem faktycznym na daną chwilę.

                      Comment

                      • fidoangel
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 3489

                        Bo to jest kolejny etap piwnej rewolucji

                        Duże kontrakty przechodzą na swoje bo nie chcą już dawać innym ze swojej części tortu a małe browary po zyskaniu rozpoznawalności nie mają hajsu aby zbudować duży browar ale za to mają na tyle aby zamawiać duuużo piwa i zwiększać swoją obecność na rynku aż....do tego momentu jak będzie ich stać na duży browar.
                        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4313

                          Niby tak, ale jeśli chodzi o sensowne wzbogacenie oferty, mało z tego wynika.

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4313

                            Serialu z Trzemesznem ciąg dalszy. Mają kłopot z nietoperzami...

                            Krzysztof Panek, prezes Browaru Fortuna był gościem trzemeszeńskiego samorządu. Podczas spotkania piwowar mówił o swoich planach wobec Trzemeszna i inwestycji, jaką zdecydował się tu zrealizować. Wszystko wskazuje, że w 2021 roku warzenie piwa w Trzemesznie stanie się faktem. Naszą intencją jest, aby browar ruszył na koniec 2021 roku. Te plany się nie zmieniają. W tym […]

                            Comment

                            • Shedao
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 900

                              Nie bardzo wiem, gdzie wrzucić taką informację; wrzucam tu. Ostatnimi czasy z letargu obudził się browar Głubczyce! Ich fanpage na Fejsie znowu działa, wrzucają też informacje o nowych piwach: https://www.facebook.com/Browar-G%C5...5278529861172/

                              Sudeckie rzekomo można nabyć nawet w butelce, a Hammera w KEGu(!) - ciekawe, całe lata nie widziałem lanego piwa z Głubczyc.

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                Nawet nie wiedziałem że Głubczyce miały jakąś przerwę ale jeśli z niej wróciły to fajnie. W Warszawie ich piwa i tak zawsze pojawiały się incydentalnie. Jednak spora odległość a widać za mocno nie siedzą w ofertach hurtowni.

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                                Serialu z Trzemesznem ciąg dalszy. Mają kłopot z nietoperzami...
                                Niech Chińczyków poproszą o pomoc. Mają doświadczenie w komercyjnym spożyciu tych ssaków.
                                A już nieco (ale tylko nieco) serio to ja wykorzystałbym to właśnie marketingowo bo nie wiem czy jakiś inny browar ma "takie problemy". Może jakieś logo dla browaru od razu z gotową historyjką, genezą powstania.
                                Taką kolonię chyba można przenieść bezboleśnie w odpowiednim okresie roku. Jak coś to na pewno pomoże nasz forumowy kolega Kowalsik.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎