Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pogoda dla bogaczy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Historycznie naszym skarbem jest Grodzisz. Porter bałtycki to obcy wyrób, eksportowany z obcego kraju na dwór zaborcy. W żadne sposób nie uda się historycznie uzasadnić "naszości" tego stylu. Porter też jest niszowy, tylko nisza jest nieco większa. Zaś granie na patriotycznej nucie wcale nie jest słabe. Co prawda znaczna część społeczeństwa jest kompletnie bezideowa, ale inna znaczna część jest wyraźnie patriotyczna, a wzrost nastrojów patriotycznych jest zauważony nawet przez "Gazetę Wyborczą". Sądzę, że potencjał wzrostu sprzedaży Grodziskiego jest, ale wymagać będzie specyficznej i długotrwałej promocji.
    Last edited by Krzysiu; 10-05-2015, 20:20.

    Comment

    • Ronoaro
      Senior
      • 04-2013
      • 160

      Grodzisz powinien być promowany jako piwo codzienne, do obiadu i po obiedzie, na upał i na grilla. Piwo grodziskie zaproponowany przez Fortune to naprawdę sympatyczny wyrób, świetna piana i wyraźna wędzonka. I jeszcze ta cena z Żaby

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ronoaro Wyświetlenie odpowiedzi
        Grodzisz powinien być promowany jako piwo codzienne, do obiadu i po obiedzie, na upał i na grilla. Piwo grodziskie zaproponowany przez Fortune to naprawdę sympatyczny wyrób, świetna piana i wyraźna wędzonka. I jeszcze ta cena z Żaby
        Gdzie ty wyczułeś w fortunowych Grodziszach wyraźną wędzonkę? Piłem dzisiaj "Piwo z Grodziska" i "Bernardyńskie" i w obu wędzonka ledwie wyczuwalna. Bardzo nie lubię piw wędzonych, więc jestem silnie wyczulony na ten zapach i smak.

        Comment

        • Ronoaro
          Senior
          • 04-2013
          • 160

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
          Gdzie ty wyczułeś w fortunowych Grodziszach wyraźną wędzonkę? Piłem dzisiaj "Piwo z Grodziska" i "Bernardyńskie" i w obu wędzonka ledwie wyczuwalna. Bardzo nie lubię piw wędzonych, więc jestem silnie wyczulony na ten zapach i smak.
          Wyraźna, czyli tak którą dało sie wyraźnie wyczuć, a nie na granicy autosugestii. Fakt nie jest mocna, ale czy grodzisz musi masakrować wędzonką? Przecież jeśli grodziskie z Fortuny ma spełniać taką funkcje jak wskazałem to raczej zbyt nachalna wędzonka by w tym przeszkadzała.

          Może zamiast wyraźna powinienem napisać wyczuwalna. Oj tam, oj tam.
          Last edited by Ronoaro; 10-05-2015, 21:19. Powód: pomyłka

          Comment

          • fidoangel
            Senior
            • 07-2005
            • 3489

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
            No cóż, Grodzisza ciężko było sprzedać nawet w czasach największego kryzysu, gdy innego piwa nie było całymi tygodniami. Klasyczne Grodziskie to piwo bardzo niszowe(...)
            Grodziskie to było jedyne piwo, które potrafilo się przeterminować a w zasadzie stracić "kupowalnośc" przez tygodniowe trzymanie w ciepłym sklepie. Nie dało się tego nalać bez długiego trzymania w lodówce a lodówki były rzadkością w domach.
            Ja, w przeciwieństwie do @Krzysia, uwielbiam wędzonki ale tak jak kiedyś nie lubiłem Grodziskiego tak i dzisiaj go nie lubię. Wędzonka nie skontrowana słodowością jest dla mnie i dla wielu degustatorów, w zasadzie niepijalna. Tak było z różnymi rodzajami piw wędzonych warzonych w naszym browarze.

            Z Grodziskim (Grodziszem) ciężko będzie dotrzeć do szerokiego grona stałych konsumentów, choć mam nadzieję, ze pojawi się na stałe w szerokiej dystrybucji i jednak znajdzie swą niszę na rynku piw.
            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
              Ciekawe, praktycznie od początku browaru.biz było biadolenie i żal nad brakiem grodziskiego, zamknięciem browaru i ogólnie śmiercią tego gatunku w Polsce. Piwo grodziskie było niemal świętym Graalem polskiego piwowarstwa. Teraz, w zasadzie tydzień po zmartwychwstaniu browaru w Grodzisku i po rozpoczęciu produkcji, już wieszczy się nad nim czarne chmury. Polski klient, trudny klient.
              Grzeber, browaru było żal, Grodziskiego nigdy nie lubiłem i nie polubię. browar dlaczego upadł? Bo był niedochodowy, a dlaczego taki był? Bo na samym grodziszu daleko się nie ujedzie. No chyba, że były inne przyczyny o jakich nie wiem.
              W latach 80-tych gdy były braki w piwie na półkach stało tylko grodziskie i nikt tego nie kupował, sądzisz, ze rynek tak się zmienił, że wędzonki m.in z owocami będą schodzić na pniu?
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie dało się tego nalać bez długiego trzymania w lodówce a lodówki były rzadkością w domach.
                .
                Fido, nie przesadzaj, wiem, ile masz lat, zatem w czasach, gdy już pijałeś piwo to lodówki w domach były już standardem
                Last edited by Marusia; 11-05-2015, 09:04.
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12202

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                  Fido, nie przesadzaj, wiem, ile masz lat, zatem w czasach, gdy już pijałeś piwo to lodówki w domach były już standardem
                  W czasach Grodziskiego lodówki w domach były standardem. Ja piłem je ze dwa razy i też nie z lodówki. Może dlatego, że konsumowałem je prosto po szkole, a starzy i tak by mi nie użyczyli lodówki

                  Pamiętam, że jedna trzecia piwa uleciała z sykiem w powietrze, jedna trzecia to osad, a reszta była dla mnie dziwna... no i bez alkoholu prawie...

                  Nie sądzę jak Krzysiu, że marketing patriotyczny pomoże w sprzedaży. Tę niszę zgarnął już Jakubiak. Bardziej przemówi to piwo ewentualnie do patriotów lokalnych i bezideowych poszukiwaczy piwnych nowości globalnie ulokowanych w świecie. Myślę, że całość może być niezłym produktem nie tylko piwnym, ale też turystycznym, jeśli oczywiście będzie warto jechać do Grodziska, nie tylko by to by kupić piwo w tamtejszej Żabce, ale żeby odwiedzić browar, wypić, zjeść, przespać się i mieć możliwość zobaczenia czegoś więcej.

                  Comment

                  • Holy-Grail
                    Senior
                    • 06-2010
                    • 320

                    Jest moda na "damskie" radlery i inne piwa smakowe niskoprocentowe. Myślę, że w epoce gender grodziskie można wypromować jako lekkie piwo "męskie".
                    Mi pasuje, lubię dymione, a dymiona pszenica jest tym, co tacy jak ja uwielbiają. Tacy jak ja, czyli "niepewni".
                    Last edited by Holy-Grail; 12-05-2015, 15:29.

                    Comment

                    • Shedao
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 900

                      Ale tak w temacie tego Grodziskiego i pogody dla bogaczy... w Żabce, zależnie od rodzaju, między 2,99 a 3,49 zł... na WFDP na stanowisku firmowym ponoć za piątaka

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Jeśli grodzisz z Grodziska, będzie tylko w żabkofreshach oraz cena skoczy grubo powyżej 3zł to widzę przydymioną przyszłość dla tego piwa .

                        Fajnie, że piwo powstało, ale bez głębszego marketingu oraz szerszej logistyki może mieć pod górkę
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎