Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O „zwracalności” butelki zwrotnej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Samoglow
    Senior
    • 07-2007
    • 606

    Tak, z tym, że zauważ, że tu paradoks jest inny. Oni muszą segregować w sklepie, ale typami, nie etykietami. Czyli oczywiście Bosman, Kasztelan, Okocim,Karmi, Książ, Piast i Żatecky to nie ma znaczenia, ale już Żubr, czy Tyskie to inne butelki.
    W tym przypadku przychodzą od jednego producenta, z tego samego browaru, TE SAME piwa w skrajnie różnych butelkach! Kształt, wysokość, więc należy je odseparować. Tylko dlaczego tak się dzieje i dlaczego sklep ma dodatkową robotę mieć?! A co, jak zrezygnują i sklep zostanie z niepełną skrzynką i jej nie zechcą odebrać?

    Ja tu podejrzewam już próby jak to by było produkować "Namysłów", czy "Zamkowe" w Elblągu. Czyli można podejrzewać, co się święci...


    W temacie Kauflandu - kaucja poszła w górę do 41 groszy, ale... tam, gdzie w Gdyni jest jedyna maszyna, zostało 30 groszy i w dodatku skrzynki z 8zł, staniały do 6,5zł
    Last edited by Samoglow; 27-04-2020, 15:38.

    Comment

    • SupeR_PiwosZ
      Senior
      • 05-2008
      • 307

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopernikPOLICE Wyświetlenie odpowiedzi
      to mnie zawsze rozwala jak oddaję butelki kupując kolejne piwa, butelka nie ma etykiety to nie przyjmie mi babok w sklepie, to tłumaczę że toć to jeden wuj bo kształt ma taki sam np bosman harnaś i okocim i mówię że przecież etykiety zostają zerwane butelki umyte i że to jej segregowanie i patrzenie na etykiety nie ma sensu, ale nie przetłumaczysz i nie nauczysz.
      Jeszcze wiele wody w płytkiej Wiśle musi uplynąć by to się zmieniło i było jak np w Germanii Niderlandii czy Danii
      Taką głupotę śmiało można porównać do tego kiedy chcąc zwrócić butelkę w innym sklepie niż w tym, w którym zakupiło się dane piwo to trzeba mieć paragon za uiszczenie kaucji. Dość często kupuję sobie po kilka sztuk Raciborskiego Klasycznie Warzonego i zauważyłem że rozlewany jest w różne butelki. Jakoś browar nie ma z tym problemu. Ja zresztą też nie, bo najważniejsze jest to jak smakuje zawartość takiej butelki a nie jak wygląda jej kształt.
      Last edited by SupeR_PiwosZ; 27-04-2020, 21:21.

      Comment

      • Samoglow
        Senior
        • 07-2007
        • 606

        Tak, ale zauważ, że te "różne" butelki są kompatybilne na liniii. Racibórz leje głównie w ŻGB, Okocim i Amber. To są butelki tej samej średnicy i wysokości (no,+1,5mm dla OKOCIMA). Czasem się zdarzy, że im wpadnie BRJ, albo Manufaktura, czy tez wschodnie klony ŻGB, albo "Namysłowsko-Braniewskie", będące mirażem ŻGB i Ambera. Także jest pula podobnych butelek "wymiennych", do których do niedawna zaliczał się jeszcze Kormoran, a teraz już zmienił, ale cała reszta jest inna i już browarowi nie jest wszystko jedno - dokładniej linii rozlewniczej.

        Comment

        • SupeR_PiwosZ
          Senior
          • 05-2008
          • 307

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
          Tak, ale zauważ, że te "różne" butelki są kompatybilne na liniii. Racibórz leje głównie w ŻGB, Okocim i Amber. To są butelki tej samej średnicy i wysokości (no,+1,5mm dla OKOCIMA). Czasem się zdarzy, że im wpadnie BRJ, albo Manufaktura, czy tez wschodnie klony ŻGB, albo "Namysłowsko-Braniewskie", będące mirażem ŻGB i Ambera. Także jest pula podobnych butelek "wymiennych", do których do niedawna zaliczał się jeszcze Kormoran, a teraz już zmienił, ale cała reszta jest inna i już browarowi nie jest wszystko jedno - dokładniej linii rozlewniczej.

          Oczywiście masz rację. Mi bardziej chodziło o sam kształt butelki. Moim zdaniem to bardzo dobrze, że browar wykorzystuje każdy rodzaj butelki, który będzie kompatybilny z linią rozlewniczą. Do tej pory Raciborskie trafiam dość często w butelkach ŻGB, Okocim i czasami FG. Przynajmniej browar skupia się na piwie a nie na etykiecie czy ozdobnej butelce. Oczywiście jest to ważny element ale nie najważniejszy jak dla mnie.

          Comment

          • Czachowo
            Junior
            • 02-2020
            • 16

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seba_gliwice Wyświetlenie odpowiedzi
            Na pewno !!! ... i nie tylko do Czechów mamy daleko! Ale zmiany i rewolucje przebiegają zazwyczaj etapowo, zwłaszcza na takiej pustyni jak nasza w tym temacie. Ja osobiście przyjmuję takie inicjatywy mimo wszytsko jak najbardziej pozytywnie, w kategoriach "pierwszych kroków i prób" - od czegoś trzeba zacząć ...
            Seba, rewolucja jest z definicji gwałtowna i bywa krwawa...
            Za komuny były chociaż skupy butelek, gdzie jako dzieciak, po każdej domowej imprezie latałem. Po '89 były próby w hipermarketach z automatami... Myślę, że problem leży po stronie browarów i innych producentów napojów butelkowanych, bo odpada im dużo kosztów. Dopóki nowa butelka będzie tańsza od używanej nic nie poradzimy. A huty, mając moce przerobowe przekraczające zapotrzebowanie, nie spieszą się z podnoszeniem cen...
            Trzeba zacząć zatem od browarów, tylko że te będą się starały przerzucić koszty na konsumenta. I to jest właśnie kwadratura koła. Jeśli nie zaadoptujemy rozwiązań, choćby niemieckich, bo tam zwrotne są nawet słoiki, dupa zimna, butelki będą trafiać "na stłuczki" do hut...

            Comment

            • Samoglow
              Senior
              • 07-2007
              • 606

              Czy jest tańsza nowa, to bym polemizował. Słyszałem o cenach 59-70 groszy. Żywiec twierdzi, że im się to bardzo opłaca, a zwłaszcza butelki sygnowane ŻYWIEC, bo te są najdroższe.

              Comment

              • SupeR_PiwosZ
                Senior
                • 05-2008
                • 307

                W latach 90-tych bodajże zwrotne były nawet butelki plastikowe po coli i nie tylko. Szklane butelki zwrotne po piwie, wodzie źródlanej były wówczas normą. Standardowe pytanie w sklepie: "Z kaucją czy na miejscu?" Ogólnie cały czas przewija się ta sama "śpiewka". Jaki rodzaj butelki jest najbardziej opłacalny w PL.

                Comment

                • Samoglow
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 606

                  Nawet nie bodajże, a były zwrotne plastikowe. Z tym, że pisać o nich jako o latach '90, to nadinterpretacja . Nie wiem, czy to było dłużej niż przez rok testowane. Pamiętam je dokładnie, ale zniknęły tak samo szybko, jak się pojawiły.
                  Problem jest wieczny i pamiętam jak za dzieciaka baba ze sklepu robiła problem, żeby dziecku dać te 30 groszy, aby miało na lizaka, czy oranżadę, bo twierdziła, że nie wie, czy to jej butelka... oczywiście wszystkie były jednakowe, czyli typu Euro.
                  Last edited by Samoglow; 01-05-2020, 00:56.

                  Comment

                  • SupeR_PiwosZ
                    Senior
                    • 05-2008
                    • 307

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nawet nie bodajże, a były zwrotne plastikowe. Z tym, że pisać o nich jako o latach '90, to nadinterpretacja . Nie wiem, czy to było dłużej niż przez rok testowane. Pamiętam je dokładnie, ale zniknęły tak samo szybko, jak się pojawiły.
                    Pamięć już nie ta niestety. No ale fakt ten "projekt" trwał raczej krótko u nas.
                    Last edited by SupeR_PiwosZ; 01-05-2020, 09:47.

                    Comment

                    • dzemek
                      Senior
                      • 12-2010
                      • 448

                      Ostatnio oddawałem butelki w Kauflandzie i Auchan. Jeżeli chodzi o ten pierwszy to ceny za butelki są przeróżne (nie zrobiłem zdjęcia ale 3 butelki Okocim wyszły za 0,90 zł czyli 0,30/szt.) inne po 41 groszy, za 9 oddanych butelek miałem kupon do wykorzystania w sklepie na kwotę...1,61 zł. Kupon ważny 100 dni od daty wydania.
                      W Auchan można oddać do 10 butelek, powyżej tej liczby potrzebny jest paragon, że piwo kupiło się w tym sklepie. Kaucja raczej liczona 0,50 zł/szt.
                      Hit? Kupiłem w Auchan Tyskie irish ale, butelki nie przyjęło mimo, że była taka jak większość z Tyskiego.

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4552

                        W sprawie kaucji za butelki, w ramach akcji "Droga do 0 Waste" (cokolwiek to znaczy), Carrefour w całej Polsce wszedł do Europy. Wszystkie posiadane w sprzedaży zwrotne są przyjmowane bez paragonu (0,50 zł) Dotyczy to również czeskich (Bernard, Litovel, Zubr, Holba) i słowackich (Zlatý bažant), które są po 0,60 zł tak jak te z Miłosławia, Bojanowa, Ciechana, Grodziska Wkp.
                        Czekamy na taki sam ruch innych marketów, a w szczególności Lidla, gdzie butelki zwrotne z Grodziska Wkp. Miłosławia i Bojanowa są traktowane jako bezzwrotne (choć nietrudno je zwrócić w Żabkach czy właśnie w Carrefour).
                        Last edited by dadek; 19-05-2021, 15:35.

                        Comment

                        • Samoglow
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 606

                          No wreszcie jakaś dobra informacja . Jeszcze jakby wprowadzili maszyny i wyeliminowali konieczność niewątpliwych sprzeczek z obsługą, byłoby idealnie. No może jeszcze to, aby automat przyjmował po typie, a nie po kodzie kreskowym i mamy raj

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                            W sprawie kaucji za butelki, w ramach akcji "Droga do 0 Waste" (cokolwiek to znaczy), Carrefour w całej Polsce wszedł do Europy. Wszystkie posiadane w sprzedaży zwrotne są przyjmowane bez paragonu (0,50 zł)
                            Wprowadzają automaty, czy jak się tam zwraca te butelki?

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

                              Wprowadzają automaty, czy jak się tam zwraca te butelki?
                              Idziesz flaszkami do punktu klienta.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • Petrus
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 381

                                A na reklamie pisało o butelkach tylko z KP.U mnie sprawdzała czy na etykiecie pisze butelka zwrotna biedronkowe bezzwrotne by nie przeszły.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎