Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O „zwracalności” butelki zwrotnej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi

    Idziesz flaszkami do punktu klienta.
    Czyli najpierw czekam w punkcie klienta na pracownika, który właśnie komuś sprawdza czy rzeczywiście była promocja na cukier, potem sprawdza mi etykiety. Potem pani nie ma akurat odpowiedniej kwoty, więc muszę poczekać. No chyba, że jest nowocześniej, to poskanuje i wydrukuje paragon do kasy. Z częścią butelek wracam do auta bądź je wyrzucam i wracam do sklepu na zakupy. Jeśli mam paragon, to się okaże że w kasach samoobsługowych nie czyta go (tak miałem w Kauflandzie). Idę do punktu obsługi i tam po sprawdzeniu reklamacji klienta otrzymuję odpowiedź, że mam iść do tzw. normalnej kasy, przy której stoi 30 osób.

    Przełom!

    Dadek - to właśnie jest zero waste

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      W Kaufe kaucja za flaszki zwrotne to 30 groszy.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • Samoglow
        Senior
        • 07-2007
        • 606

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petrus Wyświetlenie odpowiedzi
        A na reklamie pisało o butelkach tylko z KP.U mnie sprawdzała czy na etykiecie pisze butelka zwrotna biedronkowe bezzwrotne by nie przeszły.
        Gdzie masz napisane, że tylko KP? "Wszystkie butelki zwrotne" jak byk wszędzie stoi. Czytałem, że pomysł wyszedł rzeczywiście od KP, ale w reklamach Carrefoura nic o tym nie ma.

        Comment

        • LESNICZYy
          Senior
          • 01-2018
          • 950

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petrus Wyświetlenie odpowiedzi
          A na reklamie pisało o butelkach tylko z KP.U mnie sprawdzała czy na etykiecie pisze butelka zwrotna biedronkowe bezzwrotne by nie przeszły.
          Z Grodziska pocisłem im flaszki bez problemu , nawet te niby bezzwrotne z Lidla .

          Comment

          • Samoglow
            Senior
            • 07-2007
            • 606

            No właśnie chciałem tam zawieźć ponad 60 Miłosławów, więc tego bym się spodziewał . Jak się uda, zdam relację. Potem zaatakuję z innymi.

            Dadek, napisz proszę coś więcej jeśli już oddawałeś. Zwłaszcza ciekawi mnie sprawa czeskich, bo Holba i Litovel na polskim rynku mają napisy polskie i wyraźnie z napisem BEZZWROTNA. Kwestia pewnie jakie oni mają w ofercie poza nimi.
            Last edited by Samoglow; 23-05-2021, 21:26.

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4553

              Oddawałem czeskie Bernard, Litovel, Zubr, różne Grodziskie i Miłosławy w Carrefour Arkadia i Galeria Mokotów, nikt nie sprawdzał czy od nich czy z Lidla. Mają porobione katalogi butelek na punktach obsługi klienta i tylko sprawdzają czy butelka jest po 50 czy 60 gr. Dla pewności jeśli masz takie z napisem na kontrze "bezzwrotna" to po prostu dla pewności je odlep, w Krerfurach są w sprzedaży w czysto czeskiej wersji z napisem "zalohovany obal".
              Widziałem faceta w Arkadii co przywiózł chyba z 200 butelek po Grodziskich, kobitce na POK zabraklo wolnych skrzynek to odwoziła pełne i przywoziła kolejne z zaplecza.

              Comment

              • Samoglow
                Senior
                • 07-2007
                • 606

                No i pierwsze 75 butelek poszlo . Dokłądnie takie, jak Ty miałem pod ręką - Miłosławy/Grodziski, Litovele, Holby, Bernard i do tego kilka koncernówek i coś z Ciechana i Bojana. Poszło super, poza tym, że ten ich spis butelek to ja mam aktualniejszy w głowie... Mieli różną cenę na Fortuny i Miłosławy. Oczywiscie po zeskanowaniu wyszło, że ja mam rację i wszystkie są po 60 groszy. Czeskich w ogóle nie mieli w spisie i zczytywali z kodu kreskowego. O dziwo te bezzwrotne z Lidla im też wchodziły, czyli kod ten sam .

                Comment

                • dzemek
                  Senior
                  • 12-2010
                  • 448

                  Niedawno (we wrześniu) oddawałem dwie butelki w Auchan Żory, automat miał awarię więc udałem się do POK, pani wydrukowała kartkę, podpisałem się i przy okazji poinformowała mnie, że od 1.10.2021 trzeba mieć paragon na butelki zwrotne, że niby we wszystkich sklepach to wchodzi. Ktoś coś wie na ten temat, jakieś odgórne prawo czy polityka Auchan?

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2292

                    W stolicy od lat wielu trzeba mieć paragon na butelki zwrotne we wszystkich Oszołomach, nieważne czy automat czy punkt obsługi klienta.
                    Przy okazji na Ciechana wprowadzili ciekawą kaucję- 64 grosze. Mina Pań w POKach, które wypłacają te końcówki groszówek bezcenna
                    Last edited by kosher; 06-10-2021, 19:44.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19166

                      Nie wiem jak w Oszołomach, ale każdy punkt w którym zwracam butelki rządzi się innymi regułami, wynikającymi z gospodarki miejscem wolnym do składowania i polityką wymiany niefiskalnej opakowaniami zwrotnymi z podmiotami. Przestałem szukać w tym sensu. Noszę paragony i czekam na wdrożenie zapowiadanego systemu zwrotów opakowań. Niech już będzie normalnie!

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4553

                        W Carrefourach czeskie butelki skoczyły z kaucją na 70 gr. W zwrotnych są piwa: Bernard (te z krachlą również), Litovel, Holba, Radegast, Budvar, Zlatý Bažant. Cały czas przyjmują wszystkie bez paragonów (tak jak i polskie).

                        Comment

                        • SupeR_PiwosZ
                          Senior
                          • 05-2008
                          • 307

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                          W Carrefourach czeskie butelki skoczyły z kaucją na 70 gr. W zwrotnych są piwa: Bernard (te z krachlą również), Litovel, Holba, Radegast, Budvar, Zlatý Bažant. Cały czas przyjmują wszystkie bez paragonów (tak jak i polskie).
                          A czy przyjmują też butelki zwrotne z napisem na kontrze, że są bezzwrotne?

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2292

                            Inflacja dopada nawet butelki zwrotne.
                            Po Miłosławach kasują już w Auchan równe 73 grosze.

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4553

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SupeR_PiwosZ Wyświetlenie odpowiedzi

                              A czy przyjmują też butelki zwrotne z napisem na kontrze, że są bezzwrotne?
                              Tak, w dużych Carrefourach (przynajmniej w Warszawie) nikt nie zwraca uwagi co jest napisane z tyłu, ważne żeby mieli takie piwo w asortymencie. Dotyczy to czeskich ale również Miłosławia, Grodziskiego, Bojana, które w Lidlu są niby niezwrotne.

                              Comment


                              • SupeR_PiwosZ
                                SupeR_PiwosZ commented
                                Editing a comment
                                Muszę sprawdzić w swojej okolicy jak to wygląda...
                            • Petrus
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 381

                              U mnie sprawdzają czy są strzałki czy B na Fortunie i na Bojanach.

                              Comment


                              • SupeR_PiwosZ
                                SupeR_PiwosZ commented
                                Editing a comment
                                Podobnie u mnie w lokalnym Kauflandzie. Absurd totalny... W prywatnych, małych sklepach monopolowych mogę zwrócić nawet butelkę bez etykiety i nie ma z tym żadnego problemu. Nie ważne czy piwo z Polski czy zagranica.
                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎