Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy zostają zamknięte : (

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Czechy zostają zamknięte : (

    Czeski rząd ogłosił stan wyjątkowy na 30 dni. Ogranicza działanie restauracji i zakazuje Czechom podróżowania do krajów…


    Oczywiście sytuację całkowicie rozumiem i żalu nie mam. Ale tym samym skazany zostałem na praktycznie całkowitą prohibicję .
  • seba_gliwice
    Senior
    • 10-2003
    • 374

    #2
    Nie zostałeś skazany na prohibicję i nie panikuj jak reszta naszego narodu, która w dwa dni wykupiła makarony, kaszę i ... papier toaletowy w Lidlach i Biedronkach ... Zakaz wjazdu do Czech dotyczy obywateli z krajów największego ryzyka – Polaków, to nie obowiązuje. Tak wiec możesz śmiało ruszać po zakupy, bo kto wie?, może za kilka dni będziemy krajem podwyższonego ryzyka!? Odrobiny zdrowego rozsądku, spokoju i … dobrego piwa wszystkim rodakom życzę …

    Comment

    • LESNICZYy
      Senior
      • 01-2018
      • 950

      #3
      Bardzo dobre piwo to mamy na miejscu w PL . Czechy mają najlepsze lagery w budżetowej cenie ale kto pije 600 lagerów w roku .

      Comment

      • heckler
        Senior
        • 09-2012
        • 1817

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seba_gliwice Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie zostałeś skazany na prohibicję i nie panikuj jak reszta naszego narodu, która w dwa dni wykupiła makarony, kaszę i ... papier toaletowy w Lidlach i Biedronkach ... Zakaz wjazdu do Czech dotyczy obywateli z krajów największego ryzyka – Polaków, to nie obowiązuje. Tak wiec możesz śmiało ruszać po zakupy, bo kto wie?, może za kilka dni będziemy krajem podwyższonego ryzyka!? Odrobiny zdrowego rozsądku, spokoju i … dobrego piwa wszystkim rodakom życzę …
        'Zakazano również wstępu do obiektów sportowych, bibliotek i restauracji.' cytat z artykułu. Skoro nie mogę tam iść do restauracji, to póki co wyjazdy wstrzymuję i tym samym mam prohibicję. Z tego co gdzieś tam usłyszałem to podobno WHO już nas na taką listę wpisało, więc i niebawem wjazd do sąsiadów może być zakazany.


        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
        Bardzo dobre piwo to mamy na miejscu w PL . Czechy mają najlepsze lagery w budżetowej cenie ale kto pije 600 lagerów w roku .
        Można by dyskutować, ale to kwestia smaku, więc niechaj Ci będzie . Dla mnie i większości moich znajomych lagery to podstawa piwnej diety, dlatego tam jeździmy.

        Comment

        • Raciborz
          Senior
          • 06-2004
          • 594

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
          'Zakazano również wstępu do obiektów sportowych, bibliotek i restauracji.' cytat z artykułu. Skoro nie mogę tam iść do restauracji, to póki co wyjazdy wstrzymuję i tym samym mam prohibicję. Z tego co gdzieś tam usłyszałem to podobno WHO już nas na taką listę wpisało, więc i niebawem wjazd do sąsiadów może być zakazany.




          Można by dyskutować, ale to kwestia smaku, więc niechaj Ci będzie . Dla mnie i większości moich znajomych lagery to podstawa piwnej diety, dlatego tam jeździmy.
          baju, baju. Lokale zamykane od 20-tej

          Comment

          • Raciborz
            Senior
            • 06-2004
            • 594

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
            Bardzo dobre piwo to mamy na miejscu w PL . Czechy mają najlepsze lagery w budżetowej cenie ale kto pije 600 lagerów w roku .
            baju, baju, dawno nie piłem dobrego piwa w Polsce ( w przedziale cenowym do 12 zł ). A tam za 5 zł, mam piwa na poziomie !

            Comment

            • heckler
              Senior
              • 09-2012
              • 1817

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raciborz Wyświetlenie odpowiedzi
              baju, baju. Lokale zamykane od 20-tej
              Dzisiaj to wiem, ale wczoraj o tym nie wspominali

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raciborz Wyświetlenie odpowiedzi
              baju, baju, dawno nie piłem dobrego piwa w Polsce ( w przedziale cenowym do 12 zł ). A tam za 5 zł, mam piwa na poziomie !
              Święte słowa.

              Comment

              • LESNICZYy
                Senior
                • 01-2018
                • 950

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raciborz Wyświetlenie odpowiedzi
                baju, baju, dawno nie piłem dobrego piwa w Polsce ( w przedziale cenowym do 12 zł ). A tam za 5 zł, mam piwa na poziomie !
                Mogę wymienić dużo piw do 12 zł np. MISTY . Nawet prosta Grodziska APA bije te Czeskie siki .Czesi są dobrzy w tanich lagerach za 2 zł , kraft tam prawie nie istnieje .
                Last edited by LESNICZYy; 13-03-2020, 16:02.

                Comment

                • arturroxx
                  Member
                  • 10-2002
                  • 94

                  #9
                  Kompletnie nie czujesz klimatu kolego Leśniczy. Dla Ciebie picie piwa to zakup jakiegoś wynalazku w sklepie i mlaskanie, o jaki to kraft, a jakie chmiele, a jaki lejsing a jaka piana. Czech na piwo idzie do gospody, aby z kimś się spotkać, pogadać i wypić kilka, najlepiej dziesiątek, bo nie ryją bereta i na drugi dzień czuje się normalnie. Ceny też sprzyjają częstej konsumpcji. Jak chce sobie wypić piwo do obiadu, albo po skoszeniu trawy to ma do wyboru kilkanaście przyzwoitych marek a hipermarkecie. Zawsze znajdzie się coś przyzwoitego w promocji i za piwo nazwijmy je stołowe płaci często w okolicy złotówki. Pokaż mi w naszym kraju dobre piwo stołowe w tej cenie. Piw tak zwanych nowofalowych też nie brakuje, większość małych i średnich czeskich browarów warzy górną fermentację. Śmiało postawię tezę, że pierwszy wybór Europejczyka to wciąż jasny lager lub pilzner a nie ipy sripy.

                  Comment

                  • LESNICZYy
                    Senior
                    • 01-2018
                    • 950

                    #10
                    Chłopie gdzie ty żyjesz ?!? Lager to już dawno du.. nie urywa . Jak chcesz się tanio napić to Czechy to dobry wybór . Akurat często zwiedzam Czechy więc wiem co piszę . Jak jesteś fanem taniego i prostego piwa to już Twój problem . Na zdravi

                    Comment

                    • heckler
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 1817

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Chłopie gdzie ty żyjesz ?!? Lager to już dawno du.. nie urywa . Jak chcesz się tanio napić to Czechy to dobry wybór . Akurat często zwiedzam Czechy więc wiem co piszę . Jak jesteś fanem taniego i prostego piwa to już Twój problem . Na zdravi

                      Arturoox bardzo dobrze Ci napisał, a to, że zwiedzasz Czechy, to nie znaczy, że pijesz dobre piwo. Trochę zjeździłem ten kraj i na ,paskudę, też można tam trafić, ale na szczęście bardzo rzadko się to zdarza. Oczywiście w naszym kraju jest odwrotnie. Pierwsze lepsze i to nie koniecznie tanie piwo wzięte ze sklepowej półki na bank będzie
                      A z ostatnim zdaniem to cię już trochę poniosło....hen, hen..i na pewno nie do Czech. Tym zdaniem bardzo trafnie opisałeś piwo ze stoisk w polskich supermarketach.

                      P.s

                      W Czechach właśnie ten lager dupę urywa, oj urywa
                      Last edited by heckler; 13-03-2020, 17:50.

                      Comment

                      • LESNICZYy
                        Senior
                        • 01-2018
                        • 950

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
                        Arturoox bardzo dobrze Ci napisał, a to, że zwiedzasz Czechy, to nie znaczy, że pijesz dobre piwo. Trochę zjeździłem ten kraj i na ,paskudę, też można t
                        am trafić, ale na szczęście bardzo rzadko się to zdarza. Oczywiście w naszym kraju jest odwrotnie. Pierwsze lepsze i to nie koniecznie tanie piwo wzięte ze sklepowej półki na bank będzie
                        A z ostatnim zdaniem to cię już trochę poniosło....hen, hen..i na pewno nie do Czech. Tym zdaniem bardzo trafnie opisałeś piwo ze stoisk w polskich supermarketach.

                        P.s

                        W Czechach właśnie ten lager dupę urywa, oj urywa
                        Czyli ty mistrzu pijesz za.ebiste piwo . Jesteś guru piwnym ?!? "Znafcą" czeskich lagerów ?!? Zluzuj porty bo ci żić pęknie .

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12118

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czyli ty mistrzu pijesz za.ebiste piwo . Jesteś guru piwnym ?!? "Znafcą" czeskich lagerów ?!? Zluzuj porty bo ci żić pęknie .

                          Jeśli oceniasz rynek czeski z perspektywy asortymentu marketów, to może wygląda to słabo. Gdybyś jednak choć czytał, co pisze o czeskich browarach Heckler czy Dadek, którzy odwiedzają je bardzo często i znał trochę bardziej czeski rynek to byś wiedział, że jest on podobnie rozwinięty jak inne rynki znanych piwnych państw (Belgia, Irlandia o Niemczech nie wspominając).

                          I nie wiem dlaczego mają nie warzyć piw dolnej fermentacji, skoro to ich tradycja? Belgowie warzą głównie swoje style - duble, triple etc., Irlandczycy czerwone ejle i stouty, Niemcy pszenice i dolną klasykę, ale tam też jest sporo innych piw. Tam jednak sporo sprzedaje się wciąż dokoła komina. U nas browary cały czas z nożem na gardle walczą o klienta wysyłając piwa na drugi koniec kraju lub opracowują kolejne wynalazki z dodatkiem przecierów owocowych...

                          Nie wszystkie czeskie ejle są ciekawe, ale jest co najmniej kilka browarów, które warzyły niektóre gatunki dużo wcześniej niż nasze. Grodziskie piwo jako styl był warzony w Czechach już dziesięć lat temu:





                          O ile pamiętam Artezan uwarzył swoje grodziskie w 2013, Pinta jeszcze później a Grodzisk ruszył w 2015... To tylko przykład. A ten kraj jest ponad trzy razy mniejszy niż nasz. Wystarczy poczytać wątki, a przecież nie opisaliśmy pewnie większości interesujących piw z tego kraju.

                          Miałem okazję mieszkać w Czechach, warzyć tam piwo i poznać trochę tamten. Daj Boże takiego wyboru piwa na kranach, piwotek, browarów, lokali. Warszawa (o innych miastach nie wspominając ze swoją ofertą) to dziura przy ofercie Pragi, Brna czy Pilzna. Jedynie w naszych marketach jest dużo lepszy wybór niż u nich.

                          Może nie jesteśmy piwnymi guru, ale widzę że z ciebie taki sam specjalista od czeskiego piwa jak od śląskich słów. Rzyć a nie żić

                          i jeśli, ktoś powinien luzować porty, to sugerowałbym tego odbiorcę:



                          to chyba o Ciebie idzie?

                          Comment

                          • heckler
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 1817

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                            Czyli ty mistrzu pijesz za.ebiste piwo . Jesteś guru piwnym ?!? "Znafcą" czeskich lagerów ?!? Zluzuj porty bo ci żić pęknie .
                            Tak, takowe piję, / Nigdy za takiego się nie uważałem. / A cóż ja mógłbym o tym wiedzieć. Nawet nie mam kiedy na Czechy skoczyć / ???
                            Tyle ode mnie, a resztę i to w bardzo łopatologiczny sposób w poprzednim poście wyłożył Ci kolega darekd. Twoje Darku

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎