Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy zostają zamknięte : (

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Maggyk
    replied
    Ze strony ambasady czeskiej:
    "Na podstawie informacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych RCz informujemy, iż za dokument potwierdzający miejsce zamieszkania poza województwem śląskim mogą zostać uznane dokumenty osobiste zawierające adres zamieszkania (tzn. oficjalne dokumenty urzędowe), umowa najmu, wypis z księgi wieczystej, umowa o pracę, bilet kolejowy ze stacją początkową poza wojewíodztwem śląskim (w połączeniu z innym dokumentem), rachunki za prąd, telefon, wywóz śmieci."

    Leave a comment:


  • kiszot
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
    Dobre synek , piwo czeskie piejam od ponad 20 lat
    Obecnie dla hanysa kara za wjazd do Czech to 1000000 koron . W takim razie wole poprzeć Gintra i Helmuta
    Nowe polskie słowo - piejam ?
    I nie obrażaj mnie bo jestem Hanysem a nie hanysem.

    Leave a comment:


  • slavoy
    replied
    My wzięliśmy z gminy zaświadczenie o stałym zameldowaniu. Wydali od ręki - opłata skarbowa 17zł/sztuka.

    Leave a comment:


  • Warzywo
    replied
    Dokładnie. Można mieć meldunek w Katowicach, mieszkać w Warszawie a można odwrotnie. Wiele osób dzisiaj w ogóle mieszka po kilka miesięcy w różnych miastach. Już nie wspomnę, że to żądanie udowadniania gdzie się mieszka na podstawie nieokreślonych (bo nie są wskazane jakie dokładnie) dokumentów to spore pole do nadużyć bo każdy dokument można zakwestionować jeżeli nie ma konkretnej listy.

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    Adres zameldowania nie jest tożsamy z adresem zamieszkania. Ja sam mam meldunek w KRK a mieszkam w Białej P. Waga dokumentu z urzędu jest tylko tyle ważniejsza, że jest z urzędu. Nijak ma się do rzeczywistości. Jak nie będzie w stanie zdobyć innego dokumentu taki będzie jedynym słusznym. Jest to faktura cykliczna, więc wyższej wagi niż jednorazowa. A czy Czech to pojmie to inna kwestia. Bo to jakiś absurd jest.

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie wiem czy to wystarczy, ale praktycznie każda faktura -> w tym za komórkę jest z adresem.
    No nie wiem, czy to będzie wystarczający dowód. Osobiście otrzymuje faktury, na cztery adresy w trzech miejscowościach.

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    Nie wiem czy to wystarczy, ale praktycznie każda faktura -> w tym za komórkę jest z adresem.
    Last edited by e-prezes; 23-06-2020, 20:07.

    Leave a comment:


  • Warzywo
    replied
    Dziękuję, zobaczę co i jak w urzędzie. Jeżeli się okaże, że nie da się tego załatwić szybo to będę musiał odwołać wyjazd. I się nieco na Czechy obrażę.

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak się zdobywa taki dokument i ile to trwa?
    To wszystko zalezy od urzedu gminy, ale w naszym przypadku trwało to dosłownie 1 dzień.

    Leave a comment:


  • Warzywo
    replied
    Niestety nie mam prawka.

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    A masz prawo jazdy? Tam jest adres. Jak już masz nowy dowód.
    Last edited by e-prezes; 23-06-2020, 19:45.

    Leave a comment:


  • Warzywo
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Problem dotyczy wyłącznie mieszkańców Śląska.
    Władz czeskich nie interesują sprawy meldunkowe Polaków. Po prostu masz mieść glejt ze mieszkasz poza Ślaskiem. W przeciwnym razie wysoka grzywna.
    Ps. Posiadałem dokument wystawiony przez moją gminę o moim miejscu zameldowania.
    Jak się zdobywa taki dokument i ile to trwa?

    Leave a comment:


  • Warzywo
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie muszą. Ty masz udowodnić, że nie jesteś wielbłądem
    Chore.....

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie róbcie jaj, że potrzebne są jakieś zaświadczenia. Nigdzie nie czytałem takich informacji, skąd one są. Ja w przyszłym tygodniu jadę do Pragi, noclegi i bilety wykupione. Czy to dotyczy tylko mieszkańców Śląska czy całej Polski? Na jakiej podstawie to niby miałoby być sprawdzane skoro w Polsce nie ma obowiązku meldunku i w dowodzie osobistym nie ma już od dawna miejsca meldunku.
    Dowód można mieć wydany przez np.: burmistrza jakiegoś miasta a mieszkać zupełnie gdzie indziej.
    Problem dotyczy wyłącznie mieszkańców Śląska.
    Władz czeskich nie interesują sprawy meldunkowe Polaków. Po prostu masz mieść glejt ze mieszkasz poza Ślaskiem. W przeciwnym razie wysoka grzywna.
    Ps. Posiadałem dokument wystawiony przez moją gminę o moim miejscu zameldowania.

    Leave a comment:


  • Warzywo
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    OK.....

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎