Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy zostają zamknięte : (

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • holycrap
    Member
    • 10-2015
    • 33

    #76
    Czechy zamknięte

    Super dyskusja! Pan Leśniczy wnioskuje z tego co napisał nigdy w Czechach nie był i nie wypił ani jednego czeskiego piwa. Ja głupi myślałem że nikogo takiego na tym forum nie spotkam. Dlatego nie będę się rozwodził nad rewelacjami w.w . Natomiast podziękowania dla Darkad za sprawną analizę różnic między polskim kraftem a czeskim piwem .

    Comment

    • arturroxx
      Member
      • 10-2002
      • 94

      #77
      Jakieś wieści z Czech, ktoś był ostatnio ? Zatrzymują, sprawdzają miejsce zamieszkania w związku z koroną ?

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10836

        #78
        Byłem kilka dni temu w okolicach Pragi i w Hradcu. Na granicy żadnej kontroli nie było i od strony Niemiec jak i Polski.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • LESNICZYy
          Senior
          • 01-2018
          • 950

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika holycrap Wyświetlenie odpowiedzi
          Pan Leśniczy wnioskuje z tego co napisał nigdy w Czechach nie był i nie wypił ani jednego czeskiego piwa. .
          Dobre synek , piwo czeskie piejam od ponad 20 lat
          Obecnie dla hanysa kara za wjazd do Czech to 1000000 koron . W takim razie wole poprzeć Gintra i Helmuta

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5052

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arturroxx Wyświetlenie odpowiedzi
            Jakieś wieści z Czech, ktoś był ostatnio ? Zatrzymują, sprawdzają miejsce zamieszkania w związku z koroną ?
            W piątek w Jakuszycach stał polski patrol policja/SG, ale byli zajęci sobą i nie wyglądali na chętnych do kontrolowania. W Hrádku nad Nisou nikogo na granicy, to samo na przejściach PL/D w Radomierzycach i na A4 w Jędrzychowicach.
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • heckler
              Senior
              • 09-2012
              • 1817

              #81
              Granica to nie jest problemem, problem i to zdecydowanie większy można mieć jak w głębi Czech przytrafi się kontrola. Zaświadczenie gdzie się mieszka, czy plus, czy minus, a dla mieszkańców Ślaskiego kary pieniężne kosmiczne. A przez chwilę miało być tak pięknie, nawet już spakowany i gotowy do wyjazdu byłem.

              Comment

              • Warzywo
                Senior
                • 08-2016
                • 955

                #82
                Nie róbcie jaj, że potrzebne są jakieś zaświadczenia. Nigdzie nie czytałem takich informacji, skąd one są. Ja w przyszłym tygodniu jadę do Pragi, noclegi i bilety wykupione. Czy to dotyczy tylko mieszkańców Śląska czy całej Polski? Na jakiej podstawie to niby miałoby być sprawdzane skoro w Polsce nie ma obowiązku meldunku i w dowodzie osobistym nie ma już od dawna miejsca meldunku.
                Dowód można mieć wydany przez np.: burmistrza jakiegoś miasta a mieszkać zupełnie gdzie indziej.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  #83

                  Comment

                  • Warzywo
                    Senior
                    • 08-2016
                    • 955

                    #84
                    Info ze stron rządowych

                    Został przyjęty w Czechach system oznakowania państw europejskich pod kątem możliwości podróżowania po 15.06. (tzw. „Semafor”). Przyjęto w nim rozróżnienie na państwa niskiego, średniego i wysokiego ryzyka zachorowania na koronawirusa: https://www.mvcr.cz/soubor/semafor-v...rvnu-2020.aspx

                    Polska, ale także państwa sąsiadujące z Republiką Czeską, zostały wskazane jako kraje niskiego ryzyka, co jednak w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, może ulec zmianie.

                    Po wjeździe do Czech z kraju tzw. niskiego ryzyka obywatele tych państw, obywatele Republiki Czeskiej oraz cudzoziemcy ze stałym pobytem na terytorium tych państw, nie będą zobowiązani do przedłożenia negatywnego testu na obecność Covid-19, czy poddania się kwarantannie.

                    Comment

                    • Warzywo
                      Senior
                      • 08-2016
                      • 955

                      #85
                      W necie jest pełno zdjęć Polaków którzy w ostatnich dniach odwiedzali Pragę i nie ma słowa o jakiś kontrolach itp.

                      Comment

                      • Warzywo
                        Senior
                        • 08-2016
                        • 955

                        #86
                        Doczytałem też na stronach czeskich.
                        Niskie ryzko - Polska poza rzeczywiście Śląskiem. Pozostaje pytanie jak to sprawdzą?

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #87
                          Nie muszą. Ty masz udowodnić, że nie jesteś wielbłądem

                          Comment

                          • Warzywo
                            Senior
                            • 08-2016
                            • 955

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            OK.....

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10836

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie róbcie jaj, że potrzebne są jakieś zaświadczenia. Nigdzie nie czytałem takich informacji, skąd one są. Ja w przyszłym tygodniu jadę do Pragi, noclegi i bilety wykupione. Czy to dotyczy tylko mieszkańców Śląska czy całej Polski? Na jakiej podstawie to niby miałoby być sprawdzane skoro w Polsce nie ma obowiązku meldunku i w dowodzie osobistym nie ma już od dawna miejsca meldunku.
                              Dowód można mieć wydany przez np.: burmistrza jakiegoś miasta a mieszkać zupełnie gdzie indziej.
                              Problem dotyczy wyłącznie mieszkańców Śląska.
                              Władz czeskich nie interesują sprawy meldunkowe Polaków. Po prostu masz mieść glejt ze mieszkasz poza Ślaskiem. W przeciwnym razie wysoka grzywna.
                              Ps. Posiadałem dokument wystawiony przez moją gminę o moim miejscu zameldowania.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • Warzywo
                                Senior
                                • 08-2016
                                • 955

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie muszą. Ty masz udowodnić, że nie jesteś wielbłądem
                                Chore.....

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎