Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy zostają zamknięte : (

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Południowa granica, nie wiem czemu jeszcze przed pandemią była obstawiana przez SG. Kontrolowali autobusy i wyrywkowo samochody osobowe (obce). I to pewnie jest.

    Comment

    • SupeR_PiwosZ
      Senior
      • 05-2008
      • 300

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Południowa granica, nie wiem czemu jeszcze przed pandemią była obstawiana przez SG. Kontrolowali autobusy i wyrywkowo samochody osobowe (obce). I to pewnie jest.
      O północy zamknięto polskie granice. Jak wygląda sytuacja na przejściu Paczków – Bily Potok?


      Ostatni wpis na ten temat był 15 marca. Możliwe, że dalej tam koczują w mniejszej liczbie. Podpytam jutro kumpla, który służy jako komendant w lokalnej straży miejskiej. Może mi coś więcej powie jak to na chwilę obecną wygląda.
      Last edited by SupeR_PiwosZ; 24-06-2020, 21:49.

      Comment

      • Warzywo
        Senior
        • 08-2016
        • 955

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
        Ze strony ambasady czeskiej:
        "Na podstawie informacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych RCz informujemy, iż za dokument potwierdzający miejsce zamieszkania poza województwem śląskim mogą zostać uznane dokumenty osobiste zawierające adres zamieszkania (tzn. oficjalne dokumenty urzędowe), umowa najmu, wypis z księgi wieczystej, umowa o pracę, bilet kolejowy ze stacją początkową poza wojewíodztwem śląskim (w połączeniu z innym dokumentem), rachunki za prąd, telefon, wywóz śmieci."
        Bardzo dziękuję. Mam fakturę za telefon, bilet z miejscem wyjazdu i dowód osobisty (co prawda bez meldunku ale z wydaniem przez burmistrza miasta poza śląskim). Mam nadzieję, że to wystarczy bo dokumentów z gminy nie zdążę zdobyć. Może też w Pradze, w sumie dużym mieście tych kontroli nie będzie bo miasto żyje z turystów.

        Comment

        • slawekkazek
          Senior
          • 01-2003
          • 544

          To dla przestrogi cytat z klasyka (nieco uzupełniony): "Niedawno temu jakimś trafem wykopano na mojej łące szkielet, a lekarze sądowi powiedzieli, że ten szkielet był zamordowany jakimś tępym narzędziem w głowę, i to przed czterdziestu laty. Ja mam lat trzydzieści osiem i zostałem aresztowany, chociaż mam metrykę chrztu, wyciąg z ksiąg stanu cywilnego i paszport z adresem zamieszkania poza Śląskiem" .

          Comment

          • Warzywo
            Senior
            • 08-2016
            • 955

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slawekkazek Wyświetlenie odpowiedzi
            To dla przestrogi cytat z klasyka (nieco uzupełniony): "Niedawno temu jakimś trafem wykopano na mojej łące szkielet, a lekarze sądowi powiedzieli, że ten szkielet był zamordowany jakimś tępym narzędziem w głowę, i to przed czterdziestu laty. Ja mam lat trzydzieści osiem i zostałem aresztowany, chociaż mam metrykę chrztu, wyciąg z ksiąg stanu cywilnego i paszport z adresem zamieszkania poza Śląskiem" .
            Dlatego chyba cały dzień spędzę w knajpie a w nocy przemknę się w przebraniu

            Comment

            • SupeR_PiwosZ
              Senior
              • 05-2008
              • 300

              Informacyjnie. Kumpel potwierdził mi że u mnie przejście graniczne Paczków - Bílý Potok jest spokojnie przejezdne.
              Last edited by SupeR_PiwosZ; 25-06-2020, 18:33.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
                Dlatego chyba cały dzień spędzę w knajpie a w nocy przemknę się w przebraniu
                Za Cypiska się przebierz, szanse wzrosną...

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jesteś Hanysem czyli po twojemu "ślązakiem" ?
                  Naucz się pisowni , bo ja jestem Ślązakiem i hanysem .
                  Najpierw uczysz wszystkich o piwach a teraz o pisowni ?
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • LESNICZYy
                    Senior
                    • 01-2018
                    • 950

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                    Najpierw uczysz wszystkich o piwach a teraz o pisowni ?
                    Na nauka nigdy ni mosz za późno synek

                    Comment

                    • Warzywo
                      Senior
                      • 08-2016
                      • 955

                      Ja biorąc pod uwagę rady Pendragona i Dadka oraz własnie preferencje wybieram jako bazę wypadową Pragę w której chcę zobaczyć restauracje dworcowe plus dwa - trzy browary. Z Pragi chcę zrobić jeden / dwa wypady na czeską prowincję z miejscowymi browarami.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        Granica z woj. śląskim niebawem będzie otwarta:

                        Minister zdrowia Czech Adam Vojtech zapowiedział otwarcie od przyszłego tygodnia granic państwa dla mieszkańców województwa śląskiego.

                        Comment

                        • piokl13
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 946

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
                          .. Pragę w której chcę zobaczyć restauracje dworcowe
                          Jakie to restauracje? Aż tak warte uwagi?

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12118

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jakie to restauracje? Aż tak warte uwagi?
                            Tu chodzi o klimat a nie samo piwo. Niektóre tego typu lokale stały się modnymi miejscami, np. Dejvice:

                            Comment

                            • Warzywo
                              Senior
                              • 08-2016
                              • 955

                              Dokładnie chodzi o klimat i wystrój z lat 80 jeszcze. Wolę wypić Gambacza w takim lokalu niż wyczesaną ipę w nowomodnym

                              Comment

                              • kiszot
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 8081

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                                Na nauka nigdy ni mosz za późno synek
                                Jak to ma być taka nauka jak o piwach to dziękuję,postoje.
                                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                                So von Natur, Natur in alter Weise,
                                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎