Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Saison w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LESNICZYy
    Senior
    • 01-2018
    • 950

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi
    Otwarcie sezonu od Trzech Kumpli wpadło mi wczoraj w oczy podczas wizyty w Lidlu. Cenówka pokazywala też Szczyt sezonu ale na półce go nie było.
    Świnoujście.
    Ostatnio dorwałem Starter (AES) i Szczyt Sezonu . Szczyt bardzo dobry , alko słuszne i mocno ukryte . Starter jeszcze czeka na degustacje .

    Comment

    • zasada
      Senior
      • 05-2007
      • 188

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
      Ostatnio dorwałem Starter (AES) i Szczyt Sezonu (...) Starter jeszcze czeka
      Starter bardzo przyjemny. Takie piwo lubię, podobne piwo warze w miarę regularnie. Otwarcie... zaatakowało niemal lagerowym zapachem. Jestem w trakcie więc coś może dopiszę. Szczyt... zbyt wyklejający jak na mój gust ale w ogólnym rozrachunku najlepszy z tego trio. Ciekawe jakim szczepem fermentowane, poza zapisem, że z własnej propagacji.
      Last edited by zasada; 18-08-2021, 20:49.
      Każde zwierzę koi dotyk
      Blaszony

      Comment

      • zasada
        Senior
        • 05-2007
        • 188

        #18
        Pinta, Zwycięski Belgian Saison z konkursu "Niech świat pozna twoje piwo". Poznań, Lidl, Awenida.
        Każde zwierzę koi dotyk
        Blaszony

        Comment

        • zasada
          Senior
          • 05-2007
          • 188

          #19
          Nie mogę już wyedytować a przypomniałem sobie, że podpoznanski browar Szreniawa, rozlewał w ub tyg.saisona na Belle Saison Danstara. Dostałem kubeczek na spróbę i okazał się ciemniejszy niż klasyczne wersje, mimo odfermentowania do 0 dawał wrażenie ciała no i generalnie czekam. Po Karczewskim drugi saison z okolic.
          Każde zwierzę koi dotyk
          Blaszony

          Comment

          • LESNICZYy
            Senior
            • 01-2018
            • 950

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi
            Pinta, Zwycięski Belgian Saison z konkursu "Niech świat pozna twoje piwo". Poznań, Lidl, Awenida.
            Lidl cała Polska

            Comment

            • golden_boy
              Member
              • 10-2010
              • 50

              #21
              W moim Lidlu w sobotę jak chciałem dokupić to już nie było. Swoją drogą bardzo dobre piwo, moim zdaniem lepsze niż wypusty od Trzech Kumpli dostępne w Lidlu.

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi
                Pinta, Zwycięski Belgian Saison z konkursu "Niech świat pozna twoje piwo". Poznań, Lidl, Awenida.
                Beznadziejnie słabe piwo, alkohol przykrył saison, moim zdaniem to bardziej maibock.

                Comment

                • golden_boy
                  Member
                  • 10-2010
                  • 50

                  #23
                  Wczoraj piłem ponownie to piwo, dałem mu się trochę ogrzać i jak u Darka alkohol wyszedł na pierwszy plan.

                  Comment

                  • zasada
                    Senior
                    • 05-2007
                    • 188

                    #24
                    Tego saisona ze Szreniawy jednak nie będzie. Według sobotniej rozmowy z przedstawicielami browaru stojącymi na imieninach ulicy św. Marcin, rozlew na który trafiłem to była warka testowa. Za to jeszcze w tym roku pojawić ma się Szreniawskie - Biere de garde!
                    Każde zwierzę koi dotyk
                    Blaszony

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12202

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi
                      . Za to jeszcze w tym roku pojawić ma się Szreniawskie - Biere de garde!
                      Dostępność zapewne będzie mocno ograniczona?

                      Comment

                      • zasada
                        Senior
                        • 05-2007
                        • 188

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dostępność zapewne będzie mocno ograniczona?
                        Tak obstawiam. W siedzibie, okoliczne jarmarki, czasami w Dużym Benie (wielkopolska franczyza alkoholowa), na Głogowskiej w Piwach Świata. W innych miejscach nie widziałem patrząc z perspektywy centrum miasta.
                        Last edited by zasada; 17-11-2021, 07:55.
                        Każde zwierzę koi dotyk
                        Blaszony

                        Comment

                        • zasada
                          Senior
                          • 05-2007
                          • 188

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi
                          Za to jeszcze w tym roku pojawić ma się Szreniawskie - Biere de garde!
                          Cytować samego sienie to jak głaskać się po ogonku trochę, ale co tam.
                          Właśnie przeczytałem wyniki Konkursu Piw Rzemieślniczych Kraft Roku 2021.
                          Jedyny saison zajął trzecie miejsce w kategorii belgijskiej a wspominane powyżej Biere de Garde pojawia się na trzecim miejscu w kategorii piwo historycznych (WTF?)

                          Belgian Ale (10-18ºPlato)
                          Miejsce I: nie przyznano
                          Miejsce II: Browar Fortuna / Miłosław Blonde Ale / Krzysztof Panek
                          Miejsce III: Browar PINTA / Zwycięski Belgian Saison / Paweł Masłowski

                          Historical Beer
                          Miejsce I: Browar Świdnica / Jopejskie / Rafał Harchala
                          Miejsce II: nie przyznano
                          Miejsce III: BROWAR SZRENIAWA / BIÈRE DE GARDE / Roman Ratajczak
                          Każde zwierzę koi dotyk
                          Blaszony

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #28
                            Bo belgia jest nudna Zobacz jak rozbili na kategorie ciemne mocne piwa! Czy rodzaje IPA...

                            Comment

                            • Warzywo
                              Senior
                              • 08-2016
                              • 955

                              #29
                              Przetwornia chmielu kaffir saison w Craft Beer Muranow.

                              Comment

                              • zasada
                                Senior
                                • 05-2007
                                • 188

                                #30
                                PSPD organizuje w swoich kanałach social media głosowanie na "Styl roku PSPD".

                                Zwycięskie piwo ma doczekać się materiałów informacyjnych i innych akcji promocyjnych wśród piwowarów domowych, w tym spotkań z piwowarami komercyjnymi zajmującymi się tym stylem (chyba współpraca zagraniczna będzie konieczna). Szczegóły są jeszcze nieznane.

                                W etapie zgłaszania kandydatów, saison uplasował się wysoko,.w głosowaniu, które trwa teraz bezdyskusyjnie prowadzi.

                                Czy a jesli tak w jaki sposób przełoży się to na dostępność komercyjną się zobaczy, niemniej rzecz warta zauważenia.
                                Last edited by zasada; 23-01-2022, 10:01.
                                Każde zwierzę koi dotyk
                                Blaszony

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎