Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziwne, śmieszne, kontrowersyjne, pretensjonalne (itp.) nazwy polskich piw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rsk1990
    Junior
    • 06-2013
    • 19

    O kurcze ja zawsze jak mam napisać nowy temat nie ważne na jakim forum sprawdzam wyszukiwarkę i nie trafiłem na ten topic tak to bym go przypomniał a nie zakładał nowy.

    Comment

    • rsk1990
      Junior
      • 06-2013
      • 19

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sztetke Wyświetlenie odpowiedzi
      Że w borówkach są jakieś robaki ?
      W samych borówkach nie ale na nich i czasami idzie przeoczyć a smak po takim skosztowaniu jest tak niefajny, że koneserzy piwka by go rozgazowanym, ciepłym Harnasiem z puszki zapili.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        To chyba w Świdnicy.
        W Świdnicy nikt tego słowa nie używa. Piwo pewnie też nie cieszyło by się najwyższym uznaniem. Nazwa kojarzy się z szczochami - zapytałem kilku znajomych, wszyscy mają to samo skojarzenie.

        Sprawdziłem sobie znaczenie słowa. Pierwotnie "szczun" był obraźliwy. Od szczania w pieluchy po prostu.
        Last edited by Krzysiu; 27-07-2013, 15:53.

        Comment

        • gwzd
          Senior
          • 01-2012
          • 622

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
          W Świdnicy nikt tego słowa nie używa. Piwo pewnie też nie cieszyło by się najwyższym uznaniem. Nazwa kojarzy się z szczochami - zapytałem kilku znajomych, wszyscy mają to samo skojarzenie.

          Sprawdziłem sobie znaczenie słowa. Pierwotnie "szczun" był obraźliwy. Od szczania w pieluchy po prostu.
          A k***s to pierwotnie nie było określenie męskiego członka...

          Zapytałem swojej dziewczyny, Wielkopolanki z krwi i kości i wg niej szczun to bardziej żartobliwe i sympatyczne słowo, aniżeli obraźliwe. Oczywiście może być uznane za obraźliwe w odpowiednim kontekście, ale to margines. Podobno mówi się nawet "ale miły szczun" nie obrażając opisywanej osoby. Także słownik, a prawdziwe życie to czasem dwie różne rzeczy.

          Comment

          • rsk1990
            Junior
            • 06-2013
            • 19

            Był jeszcze EuroMistrz przed Euro chyba w 2008 roku.

            Comment

            • rohozecky
              PremiumUżytkownik
              • 11-2008
              • 1837

              Jak dla mnie bardzo pretensjonalne jest forsowanie bez umiaru anglosaskich nazw piw. Sami wiecie, przez kogo. Czyżby kompleks pierwszego pokolenia ze znajomością języka obcego?
              ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                To się powtarza od lat. Ta plaga rozpowszechniłą się w latch dziewięćdziesiątych, teraz znowu wraca.

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jak dla mnie bardzo pretensjonalne jest forsowanie bez umiaru anglosaskich nazw piw. Sami wiecie, przez kogo. Czyżby kompleks pierwszego pokolenia ze znajomością języka obcego?
                  Ja w tym nie widzę nic złego. I dlaczego zaraz kompleks? Taka koncepcja, taka estetyka. Piwa w anglosaskim stylu, to i nazwy takież.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    I pewnie nowobogackie apartamentowce też są budowane w angielskim stylu, dlatego żaden nie ma polsiej nazwy?

                    Jak dla mnie to zwykła słoma z butów.

                    Comment

                    • rohozecky
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2008
                      • 1837

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                      Taka koncepcja, taka estetyka.
                      Plastikowy siding i tralki to też pewna koncepcja. I estetyka
                      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎