Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chwalę Grupę Żywiec S.A.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tomasz_Moczarski
    Senior
    • 12-2007
    • 182

    kopyr - lekko przesadziles... KP tez ma w swojej ofercie 3 marki, ktore ja akurat lubię (nie mowie tutaj o Tyskim, Żubrze czy Lechu of course - taka antyreklama :P)...
    Last edited by Tomasz_Moczarski; 07-05-2008, 01:05.
    koncerniak = prawie jak piwo :D
    Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
    reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
    Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz_Moczarski Wyświetlenie odpowiedzi
      kopyr - lekko przesadziles... KP tez ma w swojej ofercie 3 marki, ktore ja akurat lubię (nie mowie tutaj o Tyskim, Żubrze czy Lechu of course - taka antyreklama :P)...
      Niestety nic nie przesadziłem, ale... o gustach się nie dyskutuje.
      Zresztą masz rację wyraziłem się nieprecyzyjnie - Lech Free to jest najlepszy i jedyny dobry produkt, z oferty KP.
      Można by się spierać co do Fratra Podwójnego, ale sądzę, że on w ofercie KP zagości tylko tak długo aż wyprzedadzą zapasy z magazynu BB.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Czes
        PremiumUżytkownik
        • 06-2001
        • 752

        Wracając do tematu...

        pijam ostatnio genialne Brackie (puszka, 14.07.2008); piana, jakiej od lat nie spotkałem,
        smaczki jak w Noteckim i Janowie, tylko czystsze.
        Gdy mnie kto pyta o najlepsze w najpowszechniejszej kategorii jasny lager, walę z przekonaniem BRACKIE!
        Gdy ktoś pyta o najlepszy polski porter, odpowiadam Żywiec (warzony w Cieszynie)

        A to wszystko Grupa Żywiec!
        O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

        Comment

        • Tomasz_Moczarski
          Senior
          • 12-2007
          • 182

          kopyr - nie schodz z tematu (ale jak juz o KP mowa, to ostatnio zasmakował mi Miller Genuie Draft )...
          wracajac do tematu - gdzie to Brackie mozna nabyc, tzn. jakie sieci tym handluja, p.s. buduja u mnie Auchan - cos ciekawego jest tam w ofercie, czego nie ma w Tesco i Carrefour... Moze to brackie czy lezajsk beda
          koncerniak = prawie jak piwo :D
          Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
          reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
          Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

          Comment

          • Rycho_128
            Senior
            • 03-2007
            • 1039

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
            Wracając do tematu...

            pijam ostatnio genialne Brackie (puszka, 14.07.2008); piana, jakiej od lat nie spotkałem,
            smaczki jak w Noteckim i Janowie, tylko czystsze.
            Gdy mnie kto pyta o najlepsze w najpowszechniejszej kategorii jasny lager, walę z przekonaniem BRACKIE!
            Gdy ktoś pyta o najlepszy polski porter, odpowiadam Żywiec (warzony w Cieszynie)

            A to wszystko Grupa Żywiec!
            Czes, powiedz mi proszę, dlaczego przedkładasz portera żywieckiego z Cieszyna nad no, powiedzmy Granda z Ambera czy Komesa z Fortuny? Oczywiście nie twierdzę, że to źle, ale jestem ciekaw. Bo ja mam akurat inne zdanie. O Brackim się nie wypowiem, bo niestety nie znam (nie wiem, gdzie w Gdańsku do dostania, w SMAKU chyba nie ma).
            Gdański Browar WaRy
            Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
            Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              Rycho, zanim Czes odpowie to się wtryncę
              Dla mnie portery bałtyckie wszystkie są takie dobre że różnice w "jakości" (bardzo subiektywne pojęcie, nie wiadomo co właściwie znaczy) są małe i każdemu najlepiej podchodzi co innego, do zależy od osobistego gustu. Jak dla mnie np. pierwszy jest Porter Łódzki, trochę za nim Żywiecko Cieszyński i Komes, Amber Grand trochę dalej bo wolę cięższe portery, ale wszystkie mi bardzo smakują.
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • Rycho_128
                Senior
                • 03-2007
                • 1039

                No właśnie, Izkamil, tak to zapewne jest, że portery są dość podobne do siebie (i wszystkie w zasadzie dobrej lub bardzo dobrej jakości), ale jednak nie do końca podobne. Jak pojawił się niedawno Grand Imperial, to od razu stwierdziłem, że to mój ulubiony porter. Właśnie dlatego, że nie jest taki ciężki, nie jest słodki, nie czuć alkoholu (no, prawie) i ten smak gorzkiej czekolady... No i prawie wszędzie można u nas go kupić. A w żywiecko-cieszyńskim wyrobie czuję te 9% i 22 Blg i przeszkadza mi to. No więc wniosek stąd, że wolę lżejsze. A jeżeli chodzi o lagery, to akurat mogę być nieco mocniejsze (nie mówię o forumowej legendzie zwanej Imperator czy Karpackim Extra Mocnym, którym po wypiciu - z trudem - 1 szt. strułem się... )
                Gdański Browar WaRy
                Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                Comment

                • Rycho_128
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 1039

                  Aaa, już wiem, dlaczego najbardziej lubisz łódzkiego portera.......
                  Gdański Browar WaRy
                  Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                  Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                  Comment

                  • Czes
                    PremiumUżytkownik
                    • 06-2001
                    • 752

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czes, powiedz mi proszę, dlaczego przedkładasz portera żywieckiego z Cieszyna nad no, powiedzmy Granda z Ambera czy Komesa z Fortuny? Oczywiście nie twierdzę, że to źle, ale jestem ciekaw. Bo ja mam akurat inne zdanie. O Brackim się nie wypowiem, bo niestety nie znam (nie wiem, gdzie w Gdańsku do dostania, w SMAKU chyba nie ma).
                    Ano jestem człowiekiem starej daty, przywiązanym do tradycyjnego polskiego Portera Bałtyckiego o ekstrakcie 22 Blg (nikt tęższego Portera w basenie Morza Bałtyckiego nie warzy). A taki właśnie Porter jest najbliższy pierwowzorowi, czyli XVIII-wiecznemu Imperialnemu Stoutowi i unikatem we współczesnym światowym piwowarstwie.
                    Spośród nielicznych już krajowych "22-ek", Żywiec uważam aktualnie za najlepszy i najrówniejszy.
                    Wymienione przez Ciebie "18-tki" są bardzo dobre, obniżanie ekstraktu nawet zrozumiałe, ale jest to jednak droga w kierunku względnej pospolitości.
                    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                    Comment

                    • artur2
                      Senior
                      • 02-2008
                      • 535

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tez piję b/a tylko i wyłącznie kiedy jestem w drodze, żywiec n/a i Karmi klasyczne to najczęściej przeze mnie spożywane piwka dla kierowców. Lech ma zbyt mocny ten specyficzny dla piw b/a smak i zapach
                      Ja byłbym ostrożny co do picia nawet tych niskoalkoholowych podczas kierowania samochodem. Ile ma się %% we krwi po wypiciu takiego n/a Żywca czy Lecha ?
                      Mniej alkoholu, więcej smaku !
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wracając do tematu...
                        Gdy mnie kto pyta o najlepsze w najpowszechniejszej kategorii jasny lager, walę z przekonaniem BRACKIE!
                        Czes, gdzie w wawie kupujesz Brackie?
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Rycho_128
                          Senior
                          • 03-2007
                          • 1039

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ano jestem człowiekiem starej daty, przywiązanym do tradycyjnego polskiego Portera Bałtyckiego o ekstrakcie 22 Blg (nikt tęższego Portera w basenie Morza Bałtyckiego nie warzy). A taki właśnie Porter jest najbliższy pierwowzorowi, czyli XVIII-wiecznemu Imperialnemu Stoutowi i unikatem we współczesnym światowym piwowarstwie.
                          Spośród nielicznych już krajowych "22-ek", Żywiec uważam aktualnie za najlepszy i najrówniejszy.
                          Wymienione przez Ciebie "18-tki" są bardzo dobre, obniżanie ekstraktu nawet zrozumiałe, ale jest to jednak droga w kierunku względnej pospolitości.
                          No tak, rozumiem, ale zostaję przy swojej ocenie, nie przesadzę, jak powiem że Grand mnie urzekł (może też dlatego, że to ciągle nowość)... A BTW Fortuna to "tylko" 21 (a nie 22), ale alkoholowo zacnie - 9%. Jest przy tym łagodniejsza i mniej spirytusowa w smaku od Żywca. Że porter z Ambera jest taki właśnie łagodny (i gorzko-czekoladowy w tle) to wiadomo, osiemnastka. Żywiec (porter też) wygrywa powszechną dostępnością, z reguły, jak idzie się do pierwszego lepszego sklepu i szuka się portera, to jest Żywiec i nic poza tym. W Gdańsku - można powiedzieć, że niemalże tak samo dostępny jest Amber - nie wiem, jak gdzie indziej.
                          Dodam jeszcze jedno. Powinienem chwalić w tym wątku grupę Żywiec, ale kurna nie mogę. Przecież oni 8 lat temu zamknęli nasz browar w Gdańsku, warzący świetnego Heveliusa i Kapra (nie mylić z tym Kaprem obecnie, bo teraz to... ach, szkoda słów). Obecnie poza porterem, który IMHO gorszy od kilku innych, ale całkiem ok, nic, ale to dosłownie nic z GŻ mi nie skmakuje - jeszcze raz dodam, że nie znam Brackiego.
                          Last edited by Rycho_128; 08-05-2008, 10:21.
                          Gdański Browar WaRy
                          Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                          Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                          Comment

                          • lzkamil
                            kierowca bombowca
                            • 01-2003
                            • 3611

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Aaa, już wiem, dlaczego najbardziej lubisz łódzkiego portera.......
                            No dokładnie, przy takiej wyrównanej stawce lokalny patriotyzm też pewnie ma znaczenie

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Powinienem chwalić w tym wątku grupę Żywiec, ale kurna nie mogę. Przecież oni 8 lat temu zamknęli nasz browar w Gdańsku, warzący świetnego Heveliusa i Kapra (nie mylić z tym Kaprem obecnie, bo teraz to... ach, szkoda słów).
                            Zgadzam się całkowicie, na tym forum o sku***syństwach huinekeno-żywca prawie wszyscy wiemy. Tylko ten wątek jest po to żeby pisać o jakichś nielicznych pozytywnych sprawach w morzu łajna, no i Porter z Brackim są takimi pozytywami
                            Lepszy jabol pod okapem
                            niż GŻ, CP i KP !


                            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                            Comment

                            • artur2
                              Senior
                              • 02-2008
                              • 535

                              Czy gdzieś w Poznaniu Brackie jest dostępne ?
                              Mniej alkoholu, więcej smaku !
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              • Czes
                                PremiumUżytkownik
                                • 06-2001
                                • 752

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czes, gdzie w wawie kupujesz Brackie?
                                Czołem!

                                Partię Brackiego, którym się zachwyciłem, przywiozłem sobie miesiąc temu z Andrychowa.
                                W Warszawie chyba zupełnie nieobecne

                                Pozdrawiam,
                                A.


                                Powyższą wiadomość usiłowałem wysłać jako PW, ale Twoja skrzynka całkiem zapchana
                                O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎