Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar podróbek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bax4
    Junior
    • 01-2003
    • 14

    #46
    Fakt, że jeszcze rok - pół temu w Warszawie było sporo Grudziądza. W tym rokiu nawet w Chojnicach nie było, ale .......[/QUOTE]

    Przypominaj mi sie czasy ze Browar w Grudziadzu bral udzial w Wawie na Festiwalu piw w hotelu Sheraton i nawet zorganizowal wycieczke do Wawy na ten festiwal tylko ze to bylo jak sie nie myle w 2002 roku.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23807

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika michalbak
      Moim prywatnym zdaniem to GŻ niepotrzebnie się podnieca - takiej wody z mydłem dawno nie piłem - jeśli oni uważają że to podróba- sami siebie nisko oceniają. Psy szczekają - karawana jedzie dalej. Nie pamietacie jak Piast w latach 90-tych miał etykiety prawie że identyczne z papierosami Golden American? jak ktoś nie pamięta mogę podesłać skany.....
      z drugiej strony uwaga do GŻ, która tylko umie zamykać browary i likwidować gatunki piw: nigdy , przenigdy nie widziałem w Józefowie i całym powiecie otwockim piwa Marcowego, że już nie wspomnę o Krakusie świętej pamięci......
      Myślę że AndrzejXII miał na myśli podobieństwo wizualne
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • sopista
        Senior
        • 01-2003
        • 1747

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bax4
        To czy Browar Krajan upadl tego nie wiem w 100% .
        Browar upadł i się podniósł. Wcześniej to Browar Krajan Sp. z o. o. a dzisiaj to Browar Kujawsko-Pomorski (jeśli dobrze pamiętam bo jeszcze nie skanowałem etykiet a przy sobie nie mam). Zmieniły się i władze. "Szczegółowych szczegółów", niestety nie znam.

        Comment

        • bax4
          Junior
          • 01-2003
          • 14

          #49
          No i wlasnie jezeli jest to prawda to tego SZERYFA zatrudnili w Grudziadzu i dlatego jest takie piwo z Grudziadza jakie jest a on robi wszystko aby Browar upadl.

          Wydaje mi sie skoro bylby taki dobry fachowiec to zostalby na starych smieciach.

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
            Fakt, że jeszcze rok - pół temu w Warszawie było sporo Grudziądza. W tym rokiu nawet w Chojnicach nie było, ale .......
            Ahumba - zapraszam do Dąbrowy. Nie mam problemu z TAŃCOWANYMI, a i KUNTER SPECJAŁ POMORSKI sie trafi...
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • Piotras
              Senior
              • 08-2003
              • 307

              #51
              Bardzo charakterystyczne dla naszego kraju---- nigdy lokalni ludzie nie pochwalą swojego miejscowego piwa(Panie , bo syf, bo woda z kranu, bo widziałem co tam wrzucaja,bo piana żółta,bo nikt nie pije...., nie to co żywczyk) To tak na marginesie w temacie Grudziądza.Poprostu już słyszę(tu akurat czytam)takie rzeczy chyba z 20 raz.

              Comment

              • bax4
                Junior
                • 01-2003
                • 14

                #52
                I co dobre jest ????

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew
                  Ahumba - zapraszam do Dąbrowy. Nie mam problemu z TAŃCOWANYMI, a i KUNTER SPECJAŁ POMORSKI sie trafi...
                  W Chorzowie także dostępne, a dodatkowo Rotmistrz się pojawił.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • breslauer
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2690

                    #54
                    A tak wracając do tematu to warto zauważyć, że GŻ produkuje podróbki piwa jako takiego (wyłączając Brackie i Portera).

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19168

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bax4
                      I co dobre jest ????
                      jak bywał 2 lata/1,5 roku temu w Krakowie to był słabow wypijalny, zresztą jak wiele np. Hetman, ale wcale nie mogło to wynikać z produkcji (tudzież kupażowania) a od niewłaściwego przechowywania. poza tym co co komuś smakuje wcale innym nie musi - smak jest bardzo subiektywnym odczuciem. a dopuki nie widziało się tego na własne oczy chyba nie ma sensu siać propagandy.
                      Last edited by e-prezes; 07-09-2005, 12:15.

                      Comment

                      • Jurand
                        Junior
                        • 01-2003
                        • 20

                        #56
                        Tatar jest poobny do Tatry - ale do podróbki jednak daleko. Widać podobną kolorystykę, ale układ grafiki, jej zawartość, etc. - to wszystko podukt od razu różni. A typowa podróbka ma dokładnie wszystko tak samo i na etykietach, i w zawartości, pominięty jest tylko najczęściej poducent. A tu podobna jest tylko kolorystyka i kształt etykiety. Nie mniej nie wątpię, że i Jurand i Waspol celowo pojechały w koloystykę Tatry - no cóż, mali sie bronią jak mogą. A czy uczciwe jest, kiedy duże browary płaca np. tzw. bonusa za to, że nie ma małej konkurencji??? Wiadomo, ze małego na to nie stać, więc wyleci ze sklepu i zostanę skazany na ogólnopolskie paskudztwa nazywane potocznie piwem. Według dużych jest to jednak uczciwe i nazywa się to handlem. Ja wybaczam Jurandowi takie działania - broni się jak może, by nie skończyc tak jak do tej pory kilka małych fajnych browarów.
                        Dla mnie kochany kolego z GŻ gorszą podróbka jest to, co robi Twoja firma. Ostatnio zauważyłem w sklepie Kapera - wypisz - wymaluj - stary Kaper z gdańskiego browca. W domciu próba - i po trzech łykach reszta do zlewu. Toż to ohydny zwykły elbląski specjal wzmocniony czystym spirytusem, by dobić do 9,2 %!!!! Jak można robić coś takiego i oklejać naklejkami z produktu, który zarżnięto! A chłopcy z GŻ udają, że to to samo co kilka lat temu można było kupić i z przyjemnością wypić! Za takie fiki-miki to zarząd GŻ powinien mieć z góry zapewnione madejowe łoże w piekle na 1000 lat!

                        Comment

                        • zythum
                          Kot Makawity
                          • 08-2001
                          • 8305

                          #57
                          Zgadzam się z tym, że duże firmy zarzucając innym działania niemoralne, nieuczicwe same postepują jeszcze bardziej niemoralnie i nieuczciwie (do takich działań zaliczam wspomniane przez Juranda praktyki płacenia łapówki za tzw "wyłączność" - tak przy okazji ostatnio w Czechach powstało prawo antymonopolowe zabraniające tego typu praktyk i wręcz zmuszające wielkich typu SAB do udostepnienia swojej dystrubucji małym- wszystko to w obronie konkutencji ponieważ działania koncernów prowadzą do monopolu). Duzi sami najpierw wskazują drogę postępowania - bądź nieuczciwy bo to przynosi korzyści - a potem gdy mały taką drogą idzie robią z tego aferę.
                          To inaczej miało być, przyjaciele,
                          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                          Rządzący światem samowładnie
                          Królowie banków, fabryk, hut
                          Tym mocni są, że każdy kradnie
                          Bogactwa, które stwarza lud.

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                            (do takich działań zaliczam wspomniane przez Juranda praktyki płacenia łapówki za tzw "wyłączność" - tak przy okazji ostatnio w Czechach powstało prawo antymonopolowe zabraniające tego typu praktyk
                            Nie wydaje mi się, że takie oskarżenia o łapówkarstwo powinny padać tu na forum. Po za tym monopol i wszelkiej maści wyłączności, czy to w lokalach czy w hurtowniach, tyczą sie koncernów a nie małych browarów zrzeszonych w PP. To GŻ i KP zabraniają w wielu lokalach z ich piwem lania czegokolwiek innego a nie Jurand. A taka ustawa o zabranianiu tych praktyk myśle, że pojawi się z nowym parlamentem. PO chce normalizować i liberalizować rynek a PiS chce wspierać małych przedsiebiorców.

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            • zythum
                              Kot Makawity
                              • 08-2001
                              • 8305

                              #59
                              Dla mnie jest to łapówkarstwo. Natomiast oczywiście nie jest to zdanie całego forum tylko moje osobiste i na pewno w regulaminie jest zapis, że ART nie ponosi konsekwencji za pojedyńcze wypowiedzi pojedyńczych forumowiczów. Moje zdanie jest subiektywne oczywiście.
                              To inaczej miało być, przyjaciele,
                              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                              Rządzący światem samowładnie
                              Królowie banków, fabryk, hut
                              Tym mocni są, że każdy kradnie
                              Bogactwa, które stwarza lud.

                              Comment

                              • zythum
                                Kot Makawity
                                • 08-2001
                                • 8305

                                #60
                                Aha i nie zrozumiałeś dobrze mojej wypowiedzi bo ja właśnie oskarżam o te ptaktyki dużych. A fragment który cytujesz jest nawiązaniem do słów Juranda (forumowicza a NIE browaru) - nie chodzi, że Jurand browar tak robi tylko, że o tym procederze wspomniał Jurand - forumowicz.
                                To inaczej miało być, przyjaciele,
                                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                                Rządzący światem samowładnie
                                Królowie banków, fabryk, hut
                                Tym mocni są, że każdy kradnie
                                Bogactwa, które stwarza lud.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎