Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwa z Lwówka Śląskiego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lwowekslaski
    Member
    • 08-2008
    • 88

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
    Skąd ty to wytrzasnąłeś - może zapodaj jakiś cytat, bo ja niczego takiego nie pamiętam
    Dokładnie:-) ale po niektórych pieniaczach dochodze do wniosku, że mają wielkie ALE co do piwa, które nie zostało jeszcze wyprodukowane-wszystko jest złe i nie dobre jak browar był u syndyka i nie było chętnych tez źle. Jak znalazła się osoba, która uratowała browar w Lwówku Śląskim modernizuje go...też źle i nikomu nie można dogodzić, szkoda.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lwowekslaski Wyświetlenie odpowiedzi
      ... piwo z pewnością będzie lepsze niż piwo bauerowskie po, którym ludzie biegali do ubikacji...
      Coś mało zorientowany w temacie jesteś. To Bauer właśnie wyciągnął browar po latach dziadostwa, a jego piwo uchodziło za jedno z najlepszych w Polsce. Dość spora grupa forumowiczów tęskni właśnie za Lwówkiem takim, jak bauerowski, który swego czasu funkcjonował w **** jako "kraina łagodności".

      Comment

      • lwowekslaski
        Member
        • 08-2008
        • 88

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
        Coś mało zorientowany w temacie jesteś. To Bauer właśnie wyciągnął browar po latach dziadostwa, a jego piwo uchodziło za jedno z najlepszych w Polsce. Dość spora grupa forumowiczów tęskni właśnie za Lwówkiem takim, jak bauerowski, który swego czasu funkcjonował w **** jako "kraina łagodności".
        Poczekajmy na nowe piwo. Nie będzie to piwo w osyfiałej butelce za 1,50 dla nurków z bram. Mam nadzieję, że będzie lepsze, dużo lepsze. Bauer był pieniaczem - zawdzięczamy jemu, że przetrzymał ten browar przez kilka lat i nie doprowadził do jego całkowitej ruiny. Najgorsze jest to, że nowe piwo nie ujrzało jeszcze światła dziennego a już jest niedobre.

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lwowekslaski Wyświetlenie odpowiedzi
          Najgorsze jest to, że nowe piwo nie ujrzało jeszcze światła dziennego a już jest niedobre.

          Niedobre, bo za mocne

          Po przeczytaniu jaki będzie poziom alkoholu, przestało mnie do niego ciagnąć. Napewno niebęde specjalnie za nim gdzieś jeździć. Jak się trafi przy okazji to kupię.
          Last edited by jacer; 26-05-2009, 13:53.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • mareks
            Senior
            • 05-2002
            • 1939

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lwowekslaski Wyświetlenie odpowiedzi
            Poczekajmy na nowe piwo. Nie będzie to piwo w osyfiałej butelce za 1,50 dla nurków z bram. Mam nadzieję, że będzie lepsze, dużo lepsze. Bauer był pieniaczem - zawdzięczamy jemu, że przetrzymał ten browar przez kilka lat i nie doprowadził do jego całkowitej ruiny. Najgorsze jest to, że nowe piwo nie ujrzało jeszcze światła dziennego a już jest niedobre.
            Pod koniec działalności Pana Bauera piwo z Lwówka może i było sprzedawane w porysowanych butelkach euro ale na pewno nie kosztowało 1,5.

            Oj, człowieku plujesz na wszystko co było wcześniej tak jakby teraz miało być cudownie i wspaniale.

            Comment

            • darko
              Senior
              • 06-2003
              • 2078

              Pieniacze?! Daruj sobie takie określenia.
              Po prostu nie nabieramy się na te piarowskie teksty. Wybacz, ale nie wszyscy czują sentyment do Lwówka Śląskiego. Czy ten browar będzię "najlepszy" to pokaże wyprodukowane piwo, a nie to, jakie się instalacje "glikonowe" zamontuje.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19169

                Moim zdaniem wstrzymajmy się ze zgryźliwościami do czasu, kiedy będą na miejscu. Abstrahując od wszelkich znanych nam prawd o czasach wcześniej. Piwa nie ma na razie, jakie będzie - zobaczymy, choć i sam jestem dość sceptyczny, ale z dozą optymizmu patrzę na w/w poczynania. Nie pierwszy to i nie ostatni browar, który padł i się podniósł a życie pokazało co dalej. Pożyjemy zobaczymy...

                Comment

                • lwowekslaski
                  Member
                  • 08-2008
                  • 88

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pod koniec działalności Pana Bauera piwo z Lwówka może i było sprzedawane w porysowanych butelkach euro ale na pewno nie kosztowało 1,5.

                  Oj, człowieku plujesz na wszystko co było wcześniej tak jakby teraz miało być cudownie i wspaniale.
                  1,36 za taką cene sprzedawane było do hurtowni w której pracowałem kolego!!!! A paradoksem Bauera było to, że piwo bezpośrednio dla "sklepikarzy" sprzedawal taniej jak do hurtowni!!!!!!!

                  Comment

                  • mareks
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 1939

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lwowekslaski Wyświetlenie odpowiedzi
                    1,36 za taką cene sprzedawane było do hurtowni w której pracowałem kolego!!!! A paradoksem Bauera było to, że piwo bezpośrednio dla "sklepikarzy" sprzedawal taniej jak do hurtowni!!!!!!!
                    No tak.
                    A potem w sklepie we Wrocku było po +/- 2 zł.

                    Comment

                    • silvian
                      Senior
                      • 08-2008
                      • 727

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Bo to będą te same piwa, obawiam się.

                      PYTANIE:
                      czy prezes Ciechana zdradził na Warsztatach jakiego to browaru kupił instrukcję technologiczną na allegro? chyba taka była umowa, miały tez skany pojawić się na stronie, atu ni hu, hu.

                      Tak jak się obowiałem, zostaliśmy wystawieni do wiatru.
                      Az mi się ciśnie na usta: "a nie mówiłem?"

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lwowekslaski Wyświetlenie odpowiedzi
                      1,36 za taką cene sprzedawane było do hurtowni w której pracowałem kolego!!!! A paradoksem Bauera było to, że piwo bezpośrednio dla "sklepikarzy" sprzedawal taniej jak do hurtowni!!!!!!!
                      Nieładnie tak krzyczeć na forumowiczów a jak już musisz się tak wydzierać to nie używaj więcej jak trzech wykrzykników.
                      "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika silvian Wyświetlenie odpowiedzi
                        Az mi się ciśnie na usta: "a nie mówiłem?"
                        To zanim Ci się pociśnie, to czytaj odpowiednie tematy, bo zdaje się - nie doczytałeś
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • darekd
                          Senior
                          • 02-2003
                          • 12211

                          Dyskusja zrobiła się nerwowa, może to i dobrze, bo jak widać są osoby mocno zainteresowane przyszłością browaru. Póki co wiedzę czerpiemy z etykiet, a nawet chyba z ich projektu. Jeśli piwo ma te same parametry co ciechanowskie, to wielka szkoda, bo zaraz mogą się pojawić plotki. Ale miejmy nadzieję, że dostaniemy oryginalny naturalny produkt

                          Comment

                          • Maidenowiec
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 2287

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lwowekslaski Wyświetlenie odpowiedzi
                            Poczekajmy na nowe piwo. Nie będzie to piwo w osyfiałej butelce za 1,50 dla nurków z bram.
                            Dzięki szefie, nigdy nie postrzegałem siebie jako "nurka z bramy". Wot klops, podobały mi się te obdrapane butelki Euro.
                            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                            Thou shallt not spilleth thy beer!

                            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                            Comment

                            • chemmobile
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 2168

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lwowekslaski Wyświetlenie odpowiedzi
                              Poczekajmy na nowe piwo. Nie będzie to piwo w osyfiałej butelce za 1,50 dla nurków z bram. Mam nadzieję, że będzie lepsze, dużo lepsze. Bauer był pieniaczem - zawdzięczamy jemu, że przetrzymał ten browar przez kilka lat i nie doprowadził do jego całkowitej ruiny. Najgorsze jest to, że nowe piwo nie ujrzało jeszcze światła dziennego a już jest niedobre.
                              Kolego, myślę że nie warto na tym forum, wzorem pana Bossowskiego vel „andbis”, prać lokalnych brudów.
                              Browar Łódzki nadal sprzedaje swoje piwa w „osyfiałych” euro i nie ma to wpływu na ich smak. Co do tych nurków z bram... cóż, w Polsce pokutuje przekonanie, że wyznacznikiem jakości jest cena, a nie jakość towaru. Tanie są dla obszczymurków, drogie – to coś dla elyt. Doskonale to widać na przykładzie wina, gdzie ostatnimi laty mamy wysyp znawców z pierwszego pokolenia. Mam w lodówce dwie butelki 0,5l Kozackiego za 1,30 zł – ich zawartość cenie sobie wyżej od zawartości ładnej butelki drogiego Heńka.
                              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                              Comment

                              • Tomasz_FK
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 221

                                Nikt na razie nie wspomniał, że parametry Książęcego 12,1/6,2, są takie same jak za "bauerowskich" czasów. A przynajmniej takie były w 2001r: Tędy proszę.
                                Może to jednak będzie to samo piwo?
                                Last edited by Tomasz_FK; 26-05-2009, 15:57.
                                Tomasz
                                "Sleeping makes me hungry. And eating makes me sleepy. Life is good." Garfield, 11 lipca 1991 r.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎